Rodičia sú alkoholici

Príspevok v téme: Rodičia sú alkoholici
gl

Musím ale povedať, že na druhej strane im takmer nemám čo vytknúť. Starajú sa o mňa, nehladujem atď...ale stále tu je tento problém. Rodičia pijú. Často. Každý víkend, sviatok, voľno....skrátka vždy, keď sa dá. Otec ani veľmi nie, kdežto mama je na tom podľa mňa dosť zle. Oni vedia, že to viem. S mamou sa o tom aj dosť hádame, párkrát som aj použil dosť silné slová. Nepohlo to s ňou. Rozčuľuje ma najmä pasívny prístup môjho otca. Vie, že to je problém, ale nechce tomu zabrániť. Mama mi dosť často vraví nepekné veci, psychicky ma deptá. Najmä vtedy, keď nemá alkohol. Mrzí ma to. V našej rodine je kopu alkoholikov. Ani neviem, či prosím o nejakú radu. Mám 16.

gl

Píšem znovu a musím povedať, že sa všetko pohlo k lepšiemu. :) Aj ja som to pri zakladaní tejto témy prehnal a zveličil, no porozprávali sme sa spolu, ako ste vraveli, a už nemám tieto problémy. Som za našich vďační a naozaj ich mám rád.

pásik

gl si velmi inteligentny chalan, preto ostan aky si, lebo kiez by bolo tolko deti ako ty, co vyrastali v rovnakej alkoholickej rodine, a k alkoholu maju odpor..naozaj ta obdivujem, ze si sa nedal na rovnake chodicky....stale mysli na to, ze ak skoncis ako tvoji rodicia, tak niekto iny sa bude trapit tak ako ty pre svojich rodicov..

aj ja som mala podobny problem od mala (teraz mam 20), a bolo tam toho viac, napriek tomu som nikdy nebola opita, pretoze mi tým moj otec ukazal, ze opití ludia su zli a bezmocni...

good luck, gl :)

orol

Nadpis si mozes VYROBIT AKY CHCCES, (VYHODNY PRE SEBA) ale ci sa NAOZAJ ZHODUJE S REALITOU JEHO RODICOV a ci NAOZAJ SU, alebo NIE SU ALKOHOLIKMI, to by MUSELI URCIT a POSUDIT INI LUDIA a NIE 16 rocny chalan bez relevantnych dokazov a vysetreni !

gl

salon: Veľmi pekne ďakujem za skvelé názory :). Musím však dodať, že to v žiadnom prípade nie je taký vysoký extrém, aby som ich udával, či nejakým spôsobom robil závažné činy. Ani raz ma neudreli, rozumieme si skvelo, len keď sú opití, nedá sa s nimi normálne jednať. Avšak aj vtedy sa celkom držia, ibaže niekedy majú blbé reči. Zase treba dodať, že väčšinou ich v podnapitom stave vidím len cez víkendy a to ani náhodou nie sú na mol. Len to skrátka nie je príjemné. Každopádne vďaka :).

salon

GL,v prvom rade ti chcem zapriat vela stastia a povedat ti,ze si sikovny a mudry mlady muz :-)
Zapamataj si vsak,ze to,ze su tvoji rodicia alkoholici nie je tvoja vina.
Poradim ti este,aby si si viedol dennik a v nom si vypisal svoje emocie,aby si to aspon takouto formou mohol spracovat.Existuje aj forum na nasich ci zahranicnych weboch,kde pisu deti ci pribuzni alkoholikov,radia si tam a podporuju sa. Dalsia vec je,ze ak by ta vasi nejakych sposobom tyrali,psychicky ci fyzicky co neviem este ako sa da,mohol by si ich udat budto na policii,alebo na nejakom krizovom centre ci uz pre deti alebo dospelych.
Udrzuj seba v nejakom stave kde budes viac busy,zaoberaj sa svojimi vasnami,konickami,ak mozes a mas s kym chodievaj von.
S mamou sa mozes porozpravat ked je triezva a povedat jej co to v tebe vyvolava,ked pije. Ale to bude asi tazke z jej strany si s tebou v klude pokecat,ze?
A tiez vedz,ze nemesis sa nechat deptat mamou.Mozes sa branit I tymi sposobmi ako som pisala vyssie.
Tvoj otec je mozno pasivny,ty mozno ocakavas,ze zacne vo veci jednat. Ale myslim si,ze on sa boji. Boji sa,ze mama nebude chciet,on nema na to silu,aby ju vytiahol z tohto shitu,lebo aj tak si mysli,ze to nema zmysel. Vies zavisli ludia sa dostanu zo zavislosti iba ak chcu oni sami.
Tal drzim ti palce. Urcite ta ich alkoholizmus poznaci do zivota,tak ako aj napr.moju kamosku,ktora ma mamu alkoholicku,ta moja kamoska je uz vydata nepije vobec,ma muza,ktory nie je alkoholik,ale ak si da raz do tyzdna dve piva,tak je nanho az agresivna! Hmm ktovie preco....:-)

gl

Ako som povedal, v našej rodine je takýchto (ne)pravidelných ochutnávačov alkoholu dosť. Veľká väčšina. Preto by som asi aj povedal, že to navonok nie je také zrejmé. Tiež sa mi veľká väčšina rodiny hnusí. Nemyslím ani tak mojich najbližších, ale aj vzdialenejšiu rodinu. Tento fakt ma mrzí, navyše som na vozíku, takže to zamrzí viac. Rozumiem, že môj zdravotný problém mohol byť ich spúšťačom pitia, ale pre mňa to veci len vysvetľuje, no neospravedlňuje.

shy

Pokiaľ si človek vypije akýkoľvek alkohol len s mierou a bez toho aby bol opitý tak je to ok, dokonca to telu môže aj prospieť ale pokiaľ si človek vypije tak, že už je opitý tak v tom ozaj nevidím žiaden zmysel a už vôbec nechápem samotný "rituál" ožierania sa

lilyianka

ešte alkohol nebol prospešný, ako dobre, nevravím, dať si pohár červeného vína je ok... ale u tvojej mamy to nie je normálne, ona alkoholička je a je jasné, že darmo ti tu bude písať niekto pozitívne ódy na alkohol, jasné, že ťa to len naštartuje .. dotyčný asi nemal v rodine alkoholika,keď ho tak ospevuje ... lebo až vtedy by vedel, aké svinstvo to je ....