Rodičia sú alkoholici

Príspevok v téme: Rodičia sú alkoholici
gl

Musím ale povedať, že na druhej strane im takmer nemám čo vytknúť. Starajú sa o mňa, nehladujem atď...ale stále tu je tento problém. Rodičia pijú. Často. Každý víkend, sviatok, voľno....skrátka vždy, keď sa dá. Otec ani veľmi nie, kdežto mama je na tom podľa mňa dosť zle. Oni vedia, že to viem. S mamou sa o tom aj dosť hádame, párkrát som aj použil dosť silné slová. Nepohlo to s ňou. Rozčuľuje ma najmä pasívny prístup môjho otca. Vie, že to je problém, ale nechce tomu zabrániť. Mama mi dosť často vraví nepekné veci, psychicky ma deptá. Najmä vtedy, keď nemá alkohol. Mrzí ma to. V našej rodine je kopu alkoholikov. Ani neviem, či prosím o nejakú radu. Mám 16.

gl

Orol: Jedinou pre mňa pozitívnou vecou na alkohole je, že funguje ako dezinfekcia. O ničom inom ma nedokážeš presvedčiť. Toto tekuté nešťastie na svete už od svojej existencie urobilo oveľa viacej nešťastia, než "toho dobrého", čo spomínaš. Zastávam názor alkohol=droga, pretože v konečnom dôsledku vie napáchať to isté, čo napr. heroín.

orol

-CO JE ALKOHOLIZMUS ?

-AKE SU JEHO PRIZNAKY?

-KEDY SA CLOVEK STAVA ALKOHOLIKOM?

-KTO JE ALKOHOLIK

-AKO MOZNO SO 100% ISTOTOU POVEDAT O NIEKOM, ZE JE ALKOHOLIK?

orol

A z coho sa vyraba konak, brendy ? Predsa z vina, jeho destilaciou a zrenim v dubovych sudoch.

-
Pravy konak, resp. kvalitne brandy by si mali starsi ludia najmä s chorobami cievneho a srdcoveho systemu ( alebo ako preventivu ) bezne davat v malom mnozstve ( stamperlik rano, stamperlik vecer ). Nielenze roztahuje cievy, ale ma aj ine zdravotne ucinky, co je dokazane !

Agnes998

To je blbost co tu niektori pisete ze alkohol je prospesny, ci dokonca liecivy. Jediny alkohol ktory moze zdravotne pomoct je cervene vino alebo pivo, ale musi sa pit s mierou. glova mama uz s mierou nepije, a zrejme ani otec nie. Gl, alkoholika bohuzial nezmenis, pokial on sam nebude chciet so sebou nieco robit, neda sa mu pomoct. Mozes im skusit dohovarat, ale teba ako svoje dieta zrejme moc vazne brat nebudu. Asi ti nic ine nezostava ako pockat si, kym nezacnes zarabat a potom odist. A co bude s nimi, no su bohuzial sami zodpovedni za svoje konanie, musia sami chciet nieco zmenit, inak nikto nic nezmoze.

orol

"kto" je mnozne cislo? D

ale to je jedno, vsak

dakujem ti, ze nie som ti lahostajny a ze sa so mnou tesis

ja s tebou tiez,pekny a daritlny tyzden ti zelam

orol

No vsak ano, ked si ho ty oboznamila len s negativnymi, tak som to musel po tebe opravit :-o))

akurat som si ulial jednu hruskovicu 53%, nebicko v pusinke, parada

shy

Šak jasné a počítam, že niesi taký sprostý, že by si nepoznal pozitíva aj negatíva alkoholu lebo orol ťa chcel oboznámiť s pozitívnymi účinkami tohto vzácneho moku :))