Mamin priatel

Príspevok v téme: Mamin priatel
majkaaa990

Ahojte. Som tu nová, ale musím sa niekomu zdôveriť, a dúfam, že tu nájdem pomoc.
Ide o maminho priateľa. Niekedy je ok, ale väčšinou sa hádame. Sú to niekedy úplné malichernosti. Mám z neho pocit, ako keby moju mamu štval proti mne. Do všetkého musí zasahovať, aj do problémov, kt. sú medzi mnou a mamou. Viackrát sa mi stalo, že ma vulgárne urazil a nielen mňa, ale aj moju sestru. A moja mama si ma absolútne vôbec nezastala pred ním. Veď som jej dieťa nie??? . A dokonca občas aj mojej mame povedal slová ako napr. že je hlúpa atď... a keď som jej hovorila, že ju neľúbi a že ju tým ponižuje a uráža, jednoducho si to neprizná a povie, že to myslel zo srandy...On jednoducho môže všetko a ja nemám žiadne práva...to som jej aj povedala...a ona na to že on je starší a ja musím mať voči nemu rešpekt a keď som sa opýtala, prečo by som ho mala mať ja, keď ho nemá on, tak mi odpovedala, že je som decko a voči mne nemusí mať on žiaden rešpekt. Stále dáva pocítiť, že je niečo viac ako my všetci dohromady, a ja to neznesiem aby moju mamu niekto urážal..ale ona si to nedá vyhovoriť.Mám pocit, že zámerne vyvoláva hádky, aby si ju ku sebe pritiahol, ale neviem čo tým chce dokázť. Bohužiaľ, darí sa mu to.Môj vzťah s mamou vôbec nie je taký ako kedysi... Vždy bol medzi nami otvorený vzťah, dokázali sme sa o čomkoľvek porozprávať, ale teraz nie. Bez hádky to proste nejde.Mama sa ani nespýta čo mám nové v škole, pretože jeho to nezaujíma. Je ním ovplyvnená.A moja mama si ma absolútne vôbec nezastala pred ním.Vždy sa nájde dôvod na hádku, a on prilieva oheň do ohňa a potom vybuchne buď mama, alebo ja. On je vždy ten dobrý, láskavý, a ja som vždy tá najhoršia.
prosim nejake rady ja uz neviem co robit ..z mojej strany uz bola viackrat snaha aby som s nim vychadzala ale on nema zaujem proste tak co mam uz robit?

majcino

Asi je až príliš zaľúbená na to, aby videla aj tie temnejšie stránky. Skús ich proste chvílu ignorovať. S ním sa nebav vôbec a skús to tak aj na tvoju mamu. Možno sa zbadá

Carie

Tvoja mama si ta nevazi. Nie je pravda ze nema mat k tebe uctu pretoze si "len" decko. Aj decko je clovek. A hlavne si jej decko, mala by sa ta zastat, takto ta len ponizuje a znizuje ti sebavedomie, kvoli comu mozes mat v buducnosti problemy. Kedzte po dobrotky to s nimi nejde, skus to pozlotky. Hlavne sa im vyhybaj ked sa da. Nebav sa s nimi a ked ti budu nadavat, vynadat im naspat a povedz uprimne co si o nich myslis, aj o nom.

dudinka57

V tomto bohuzial ty nezmozes nic, musi tvoja mamka pochopit, ze jej priatel nie je dobry. Teraz ma este ruzove okuliare a nechce to vidiet ale raz to mozno pochopi.

marculienka55

tvoja mama je zalubena a niektore veci zjavne nevidi, co je naozaj zle. Skus sa s nou porozpravt bez hadok ked nebude dotycny doma a povedz mu ako to vidis

otyyc

Rodic je podla zakona povinny zaopatrit svoje dieta, kym nie je schopne sa same zivit ergo az do ukoncenia skoly (vratane vysokej). Takze mamin priatel si moze trhnut. Sam som sa sudil s matkou o vyzivne, kedze mi urobila to iste co tvoja slubuje. V tomto pripade bude k tebe sud velmi ustretovy, to mi ver. Sudcovia neradi vidia, ked rodic odkopava svoje dieta a najma v pripade, ak ma na studium na VS a tvrdo po nich idu. Daj toto kludne precitat mame, nech vie k comu speje...

karolka

majka,tykanie mi nevadi,aj vnuci a vnucky mi tykaju:-D
Zabezpecenie od obidvoch biologickych rodicov,podla ich schopnosti a moznosti by malo byt samozrejmostou
mamin priatel to nemoze ziadnym sposobom ovplyvnovat
jeho sa to absolutne netyka
to vsak nevylucuje moznost si napr.cez prazdniny nieco privyrobit

majkaa990

jaaaj karolka dakujem ti/vam za rady :) neviem kolko mate/mas rokov tak neviem ako oslovit :)
len je to aj tazke prave to ze uz sestra na vysku ide ..pomaly aj ja a mamina s tymto muzom ak ostane sama tak ja neviem co a jak to budu zit a tento jej priatel maminu uz aj nato naviedol ze nech nam neplati vysku nech si samy zarobime pritom mamina taketo nezory nikdy nemala vzdy bola zato aby sme vystudovali ..a teraz uz uplne ine nazory na zivot a toto je to co ma naozaj hneva!

karolka

majka,tak to ste uz skoro obidve dospelé !
"kaslem uz na to"..celkom spravna uvaha !
Dolezite je vase materialne a financne zabezpecenie od rodicov pocas studia,neskor ekomomicka nezavislost
Citove otazky vztahu dcera-matka-matkin priatel neries
Co ta nezabije,to ta posilni
V tom budes mat naskok pred svojimi rovesnickami

majkaaa990

karolka mam 16 a sestra 18
no celkom to mozem nanho hadzat vsetko sa u nas zmenilo odkedy u nas byva ci uz vztahy v rodine alebo financna stranka..

toto je prvy maminin priatel ktoreho si nastahovala k nam..pred tym sme este byvali s otcom tak mama mala priatela ale nezili spolu

otca mam v inom meste, nasi su rozvedeni uz dlho

tazko sa to bere ked viem ze mamina nieje stastnaa!ved to ani realne nieje..vzdy sa hadaju..

neraz spominala mamina to co ty/vy ze koho ona si najde s dvomi detmi tak ja si silne stojim za tym ze uz len preto chce ostat s tymto lebo ma strach
ale tak to je uz iny pribeh..kaslem uz nato

karolka

majka,tu realnu charakteristiku si si vysvetlila po svojom
nemozes vsetko zle hadzat na najnovsieho priatela tvojej mamy
ked ti predchadzajuci chlapi boli poriadni,preco uz s vami nebyvaju?
kde mas svojho otca,myslim biologickeho?
mamu ty uz neprerobis,dolezite je aby si od nej neprevzala v jej povahu a sposob zivota
mas sice(podla nicku)14,zivot pred sebou,skola..neber si priklad od mamy,ale zi tak,aby si mama mohla brat za vzor teba
Je to zaroven dobra skola pre teba na urcenie tych spravnych kriterii vyberu toho svojho spravneho partnera v buducnosti