Priatelka a chovanie

Príspevok v téme: Priatelka a chovanie
vrecko55

caute, mozno mi niekto pomozete, alebo mate podobne skusenosti, s priatelkou sme spolu takmer rok, problem zacinam vidiet v tom, ze sme ´z inych spolocenskych vrstiev´, ja som z priemernej rodiny, nikdy sme si nic extra dovolit nemohli, jej rodina podnika, cize penazi je dost, spociatku som tomu nevenoval pozornost, ale uz si zacinam vsimat, ze to s nou nebude len o laske, ona chce vsade behat, 3 dovolenky su pre nu optimum, ja si to vsak samozrejme dovolit nemozem, aby som to skratil zacina sa u nej prejavovat to ze peniaze a vyssi zivotny standard su pre nu dolezite, nevravim ze je to zle ani nechcem aby to tu vyznelo ako vyplakavanie alebo ohovaranie, len obcas mam take chvilky akoby menejcennosti, myslite ze je to normalne ?

oui..

este by som dodala tolko, ze je otazkou aj to, ako ten partner pristupuje k zivotu. ja vidim, ze moj nie je spokojny s tym co ma a ani sa s tym nehodla uspokojit a nesedi na zadku doma a nefnuka nad tym, ze on je na tom slabsie , ale velmi sa snazi obrazat vsetkymi moznymi smermi, aby sa niekam posunul. aj ked to mozno hned nevynasa stovky eur mesacne, ale hlavne je dolezita ta ambicia, lebo s tou prichadza aj to, ze pokial sa dostane pred dobru moznost, nezlakne sa a chopi sa jej

oui..

ja mam vo vztahu presne to iste, som z nepomerne lepsich pomerov, ako moj partner a niekey to je aj citit, ale dolezite je, ze sa snazi. a zaroven si ja usporiadat hodnoty, zatial to beriem tak, ze to riesime spolu, na co nema on, bud nerobime, alebo to zatiahnem ja. no o tomto sa treba rozpravat s nou. su to dolezite veci a vztah ma byt predovsetkym o komunikacii aj o tazkych temach. nie je vynimocne, ze sa ludia koli peniazom rozidu. no otazka je - dokaze si ona sama na tie tri dovolenky sama pre seba zarobit? alebo ju niekto financuje? lebo ak caka, ze ju bude financovat aj jej chlap, potom je to tazko. dalsia otazka je, co si navzajom davate vo vztahu. keby som nemala pocit, ze mam pri sebe skutocne cloveka, s ktorym sa mozem rozpravat aj o tych najtazsich temam a najchulostivejsich problemoch a ze mi dava strasne vela po ludskej stranke, potom by ma tiez asi nebavilo obmedzovat svoj zivotny styl preto, ze si nemozem dovolit tahat to aj za partnera. no ked je vztah skutocne hodnotny, potom je toto druhorade. vieme sa rozpravat aj prave o pocitoch menejcennosti. ked sme spolu zacinali, mal ich aj on, no myslim, ze prave vdaka uprimnej komunikacii o pocitoch a sme k sebe vybudovali taku doveru, ze dnes si nemyslim, ze ma v nasom vztahu niekto z niecoho komplex a pocit nedostatocnosti.

Odpoved99

tak urcite to normalne nieje, ale zato dost bezne, vacsinou baby ale aj chalani ktory su z vyssie postavenej rodiny tak nechcu mat nejaku chuderu/chudaka za priatela..dost smutne hej ale toto je realita..ocividne tvojej priatelke ide o tie peniaze..pokym ti to nedava pocitit ze si nieco menej ako ona tak je to v pohode ale akonahle ti to da pocitit co sa uz podla mna stalo kedze sem pises tak to nieje normalne..nemyslim si ze niekto vie byt stastni v takomto vztahu..ja osobne by som nevedela vytrvat v takom vztahu v ktorom mam vzdy pocitine ze som nieco menej