Malé pľuzgieriky na rukách, ísť ku kožnej?

Príspevok v téme: Malé pľuzgieriky na rukách, ísť ku kožnej?
vilkino

Zdravím, asi pred tromi dňami som si všimol že sa mi na rukách začínajú tvoriť malé pľuzgieriky, konkrétne po bokoch prstov. Mám to prevažne na pravej ruke (ale i na ľavej), nebolí to a ani nesrbí, len toho pomaly pribúda (niektoré aj zmizly/zmenšili sa).
Sú veľké max. 1,5mm, niektoré naplnené tekutinou, iné nie.

Pokiaľ viem, nemám na nič alergiu a nebol som v styku s chemikáliami alebo takým niečim. Možno je to aj od tepla (alebo od PC myšky), dosť sa mi v poslednej dobe potia ruky.

Mal by som s tým zbehnúť ku kožnej alebo mi odporúčate nejakú masť popr. máčať si v niečom ruky? Za vaše komentáre ďakujem :)

ujo ujo

Pomohlo mi vynechat citrusy, vlastne som pil len denne vodu s citronom a to mi robilo zle!
Na natieranie najlepsie pomahala obycajna bravcova mast na noc alebo hadia mast durissus.

ujo ujo

Pomohlo mi vynechat citrusy, vlastne som pil len denne vodu s citronom a to mi skodilo!
Na natieranie najlepsie pomahala obycajna bravcova mast na noc alebo hadia mast durissus.
Po vynechani citrusov je to lepsie o 90 percent.

ta3

Annie
u obidvoch, aj u Teba, aj u Vilkina sa zase potvrdilo ze to suvisi s psychikou, ja o tom viem uz davno, vela som o stresoch precitala, ked doktorka Ta odbila tym, ze si jednoducho ukzemovy typ, ani sa necuduj, len malo lekarov vie, ze zla psychika sa prejavuje takto a ak aj vedia, bagatelizuju to a namiesto toho, aby sa s clovekom pozhovarali o jeho problemoch, jednoducho cloveka odbiju nejakym receptom na mast, ktora aj tak nepomaha, mne ako som vravela nepomohlo ani vytrhanie mrtvych zubov a vybratie mandli, ani ziadne maste, problemy sa stratili az vtedy, ked som si poriesila svoje zlozite sukromie, takze Annie a Vilkino, rieste svoje sukromne problemy, to pomoze nielen Vasim rukam zbavit sa pluzgierov, ale pomoze Vam to vseobecne, budete spokojnesi a stastnejsi, drzim obidvom palce

Annie2

vilkino: Volá sa to len dyshidrosis (latinsky), resp. dyshidróza alebo dyshidrotický ekzém. Ten pdf dokument je zjavne z nejakej knihy alebo podobne a jednoznačne sa tam spomína ako hlavná známa príčina ten sres, úzkosť a tak, ale čiastočne aj to potenie. Inak ja to už mám niekoľko mesiacov a najskôr som to mala dlho také nenápadné, že som tomu vôbec ani nevenovala pozornosť. Niekedy to zmizlo, potom sa to znovu objavilo a tak. Teraz to mám ale úplne hrozné.

vilkino

fuha, na tých obrázkoch to niekde vyzerá teda dosť hrozivo, myslím že je to tá dyshidrosis stress, ale nemám to vôbec tak rozšírené a ani zapálené.

Ináč od včera sa mi to zmenšilo a niektoré úplne zmizly tak teraz neviem.
A na ľavej ruke už nemám vôbec.
Myslím že to môže byť zo stresu, alebo aj z nervov, v poslednej dobe je toho vela ...

Pre istotu počkám do zajtra a ak zmiznú úplne tak budem rád :)
Ak nie tak s tým skočím, poprípade si to niečím natriem

Annie2

ta3: Vieš, že ja som tomu nikdy neverila, že stres môže mať naozaj na niečo tak výrazný vplyv? Ale teraz už skutočne začínam veriť. Prechádzam tiež dlhšie zložitým obdobím a hlavne aj posledné dni som mala také dosť nepríjemné. A naozaj akoby sa to zhoršovalo priamo úmerne s tým. Tiež to začalo len pár malými bublinkami na boku prstu a teraz už mám dva prsty úplne celé rozdrásané, zapálené. Keď som o tom inak povedala kožnej, iba povedala niečo v zmysle, že som typický ekzematik (mám aj iný ekzém) a ani sa na to nepozrela. Inak vyskúšala som z vlastnej iniciatívy kortikoidnú masť a protopic, ale moc to nezaberá...

ta3

Annie
mas pravdu, je to ono, pozrela som si to na inernete, obrazky choroby boli z pokrocilejsieho stadia, ja som to nemala az take skarede a ked moje hlavne stresy pominuli, pluzgieriky sa viac nevratili a tuto moju teoriu ze islo o psychicke priciny mi potvrdili aj stranky, ktore som si pozrela, vtedy som naozaj prechadzala tazkym obdobim a uz vtedy som si povedala, ze radsej koznu chorobu na rukach ako zosalenie

ta3

Myslim, podla toho ako pluzgieriky opisujes, ze mas asi to, co ja pred mnohymi rokmi, kozna lekarka nevedela zistit pricinu preco sa mi to tvorilo, skusala rozne maste, ale nepomahalo, stale sa mi to obnovovalo, u mna to bol dost problem lebo som chemicka a v praci denne som rukami prichadzala do styku s roznymi chemikaliami a pracovat v gumenych rukaviciach nebolo prijemne, nakoniec kozna skonstatovala, ze mam v tele hnisave loziska ktore treba odstranit, odporucila mi vytrhat mrtve zuby a vybrat krcne mandle, stalo sa, ale velmi to nepomohlo
neprezivas nejake velke stresy v poslednej dobe? lebo ja spatne si myslim, ze to bola reakcia mojho tela na velke a dlhodobe stresy, ktore som v tom obdobi zazivala, ked sa situacia v mojom sukromi ukludnila, pluzgieriky sa prestali tvorit, citala som, ze psychicke problemy sa casto prejavuju na kozi

v kazdom pripade chod s tym na kozne