Ako si nájsť podobného priateľa?

Príspevok v téme: Ako si nájsť podobného priateľa?
Catie

Ahojte,
som 25 ročné dievča a chcela by som sa spýtať, akú si myslíte že mám šancu pri hľadaní kamarátstva, priateľstva, vzťahu s mužom podobného veku, ak som introvert, nechodím často do spoločnosti, no o to viac inklinujem k ľuďom, ktorých lepšie poznám? Viem, že ľudia ako ja si oveľa ťažšie hľadajú priateľov v reálnom živote, lenže zas internetové zoznamky mi vždy boli z viacerých dôvodov nepríjemné a preto sa im aj vyhýbam. Na druhej strane tiež viem, že na stránky ako je táto chodí len veľmi malé percento ľudí, ktorí by mali záujem niekoho spoznať. Okrem iného mám ten problém, že ľudia v mojom okolí (až na pár výnimiek) sa mi zdajú príliš povrchní, málo milí a citliví a na mňa asi aj moc extrovertní. Mám rada prírodu (čomu zodpovedá aj moje VŠ zameranie), psy, som z BA, takže výlety po Malých Karpatoch, premýšľanie o vesmíre, živote a vôbec :), zmysel pre humor... A hlavne za najväčšiu hodnotu v živote považujem rodinu, raz by som veľmi rada mala aj vlastnú rodinu, ktorej by som mohla venovať všetok svoj čas, lásku a podporu.

Ani vlastne sama celkom neviem, prečo to sem píšem, či si myslím, že sa tu predsa len nájde niekto mne podobný, niekto kto má podobné pocity (v takom prípade môj mail: catie771@gmail.com)... Alebo chcem len počuť, kde mám hľadať a ako? A možno som sa chcela iba vyrozprávať :)

sleeper

No ja som na nete našla presne takého akého hladas, ale chce to snahu, veľa času a trpezlivosť. Alebo sa pridaj do nejakého turistického krúžku a cakaj či sa niekto nezjavi :) lenže vieš, treba skúšať a hľadať, nie čakať že hup a zjaví sa. Aj cesta je cieľ. Všeličo sa pri tom hľadaní naučis.

agartio

Hladaj vo vlastnom vnutri.
Objavis samu seba.
Introvertizmus zmizne, vztahy zacnu prirodzene fungovat, zmizne aj pocit samoty a to nezavisle na tom, ci mas okolo seba ludi, alebo rodinu.

mango.tree

no podla mna to nie je az tak tazke. mam rovnaky vek, podobne zaujmy, podla mna som tazky introvert (ale vela ludi si to nemysli), ale nemam problem sa s niekym zoznamovat, mna oslovuju chlapi barskde, na ulici, aj na turistike (a tam je aj taky material co by sa ti mohol lubit - narazam na tie male karpaty :D). ale aj z tych co ma oslovuju ich mnoho nie je z mojho "cesta" a skoro ziaden ma ani trochu nepritahuje, toto je u mna dost problem. este by som aj prekusla ze ma uplne ine zaujmy, keby som sa bezhlavo zalubila, ale akosi je to odveci cele

Catie

Agnes998: Ďakujem za reakciu! :) Máš pravdu, že sem moc nechodievam, len som si všimla tú kategóriu vzťahy, tak mi to akosi nedalo. K tým zoznamkám... Kedysi som bola úplne proti zoznamovaniu cez internet. No tým, že ako píšem, som skôr introvert, ťažko nadväzujem nové vzťahy, tak som pripustila aj takú možnosť. Ale tie zoznamky prekusnuť zatiaľ nedokážem. Hnusí sa mi predstava, že by som si tam mala písať s mužmi a vyberať si z nich. A opačne to platí ešte viac, ak mi rozumieš. Je to ako taká továreň na zoznamovanie. Jednoducho mi je strašne nepríjemná celá tá predstava.

Agnes998

Ale urcite najdes, len musis sa zmierit s tym, ze je mozne, ze sa viac krat popalis kym najdes toho praveho. A na zoznamky vobec nemusis zanevriet, chodia tam ludia rozni, nielen uchylaci, najdu sa medzi nimi aj kvalitni chlapi, ale proste treba mat stastie a holt skusat. Na tomto fore podla nenajdes, tu je to samy podivny dochodca co sa chlapov tyka.