Panická porucha / Panický atak / Tetánia

Príspevok v téme: Panická porucha / Panický atak / Tetánia
Sima333

Videla som tu viac príspekov ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Tí, ktorí máte skúsenosti s týmito stavmi prosím prispejte sem a poraďte nám,ľudom ktorí to nedokážu sami. Čo robiť ak na vás príde panický atak? Čo robiť pri nespavosti? Aké lieky užívať? Ako ste to prekonali alebo ako sa snážite to prekonať? Aké užívate lieky a ako na vás vplývajú? Vopred ďakujem všetkým za rady.

K0000000

!!!!!
Odporucam kazdemu, kto zaziva uzkostne stavy a panicke ataky, aby v prvom rade utekal do lekarne, kupil magnezium, calcium a vitamin D a uzival tieto po dobu aspon 1 mesiaca denne. (Calcium + vit D rano, 1x magnezium na obed + vecer). Po mesiaci sa moze calcium a vit D vysadit a 1x denne uzivat len magnezium dlhodobo. Ak po mesiaci stavy neustupia, az potom sa da potvrdit, ze naozaj ide o psychicku poruchu. Ale mozem zarucit, ze 90% psychiatrickych diagnoz je sposobenych zlou stravou, ktora neobsahuje dostatok mineralov.
Tiez som trpela tetanoiu. Bezni lekari to nezistia, pretoze biochemicke vysetrenie vam na poziadanie nikto neurobi, poistovne ho nepreplacaju. Len v specializovanych klinikach to robia a nie je lacne. Bezna reakcia lekarov je, ze ide o PANICKY ATAK a poslu vas k psychiatrovi!!!

Rebeka44

Ahojte, pozrite EMDR terapia - malokto pozna. Zhorsuju cigarety a kofein. Vyhybat sa stresu, (zmenit pracu), vsade chodit nacas, atd. :-D

jozef112233

... v každom prípade navštíviť neurológa, psychológa resp. psychiatra, užívaním liekov je možné príznaky potlačiť... a skúste si kúpiť knihu Alexandra Loyda: Liečebný kód a cvičte pravidelne dané cvičenia... veľmi to pomôže.

ajja

Ja mam panicku poruchu 10rok ked som dostala prvy zachvat volala som si sanitku bolo to hrozne pichli mi diazepan a odvtedy navstevujem dobreho psychiatra, ktory mi predpisal sertralin. Beriem ho uz 10rok a som bez paniky. Ako nahle ho vysadim, co som raz spravila panika prisla znova v noci a este v horsom raze. Paniku sprevadzalo vracanie hnacky otvarala som v noci okna lebo som sa dusila. Takze vysadit ich nemozem.

andy228

Ahoj Adriana, nikto zatial presne nevie ako liecit panicku poruchu. Ja sama mam stanovenu tuto diagnozu a beriem antidepresiva. Ak je na tom tak zle, ze sa zacina utahovat a nevychadza z domu mozno by tiez trebalo zajst za odbornikom, ten predpise lieky. Pri tejto chorobe treba inak dostatok spanku, klud a zdravy zivotny styl. Co sa tyka tych antidepresiv, liecba trva minimalne rok a neviem ti povedat ci po ukonceni liecby sa clovek nadobro vylieci (ja zatial uzivam AD len 3 mesiace), ale mozem ti povedat ze mi je ovela lepsie ako predtym. Ak si nebude vediet pomoct sam, nech zajde za psychiatrom. To je moja rada. Drzte sa

ADRIANA682

DOBRY DEN, MAM PRIATELA KTORY DOSTAVA STAVY PANIKY, AJ VCERA KED SOM DOSLA Z PRACE ZISTILA SOM ZE PO NOCNEJ SPAL LEN VELMI MALO, ZOBUDIL SA SO STRASNYM BUSENIM SRDCA, ANI SA NEMOHOL NADYCHNUT, MAL NEJAKY ZLY SEN O RODINE, AJ IM VOLAL A VSETKO BOLO V PORIADKU, ALE TENTO PANICKY STAV TRVAL AZ DO NOCI, AJ CHUT DO JEDLA HO PRESLA, AZ NESKORO VECER KED SA TROCHU UKLUDNIL TAK SA NAJEDOL, STRASNE SA O NEHO BOJIM, MINULEHO ROKU KED TO NA NEHO PRISLI, BOL ZATVORENY V BYTE 3 MESIACE, UPLNE SA UZATVORIL PRED SVETOM, MOZTE MI PROSIM NIEKTO PORADIT AKO MU POMOCT?? DAKUJEM

atra

Ahoj Sima333, tak ja mám "paniku" diagnostikovanú už vyše 3 roky, tiež som mala robené všetky vyšetrenia u lekárov, lebo ja som skončila v nemocnici na týždeň a tam ma dávali do kopy. Takže v prvom rade si uvedom, že na túto chorobu sa neumiera,aj keď človek má také stavy, že si myslí, že umiera, že ho chytá infarkt alebo niečo podobné.Celá táto "choroba" je v hlave, v myšlienkach a v našom myslení, takže tam je potrebná zmena,potom naučiť sa dýchať, keď na teba ide atak a celkovo naučiť sa s "panikou" robiť. Chce to čas a tréning ale naozaj ja som jeden z príkladov, že to ide. Rok som brala ADčka, ktoré som sama postupne do stratena vysadila a už nikdy ich nechcem brať, lebo podľa mňa menia a otupujú osobnosť človeka ako takú a tiež nejaké ukľudňováky určite nie sú správna cesta. Ak chceš viac popísať, napíš mi na : atram1m@gmail.com

bubina

ahojte,momentalne prezivam to co mnohi z vas,navaly tepla,busenie srdca,a neskutoxny strach toho co sa mi deje,pocit ze idem zomriet,trpnutie ruk.....vysetrenia,sono,ct-cko vsetko v poriadku......kedze lekari sa len pousmievali a nikto nehladal dalej a ja som sa citila zle zacala som hladat ja a narazila som na panicku poruchu ktora sa velmi podoba mojim stavom....proaim vas poradte mi na koho konkretneho by som sa mohla obratit (Ba,tt)....velmi pekne dakujem

elissaerika

Tolki z nas tym trpia a predsa nam lekari nevedia pomoct. Ja mam tie ataky nepravidelne asi 3 roky a zacalo to neobvykle ked som lezala vo vani. Posledne tyzdne je to asi najhorsie, je mi zle, citim uzkost, trasiem sa a nech si hovorim cokolvek tak telo ma nepocuva. Tiez chodim na jogu a tam nemam problem s uvolnenim. Uz skor som zacala citat knihy od L.Hay a Murphyho o moci nasich myslienok, co nam vyvolavaju a ako ici zmenit ale pri poslednom sedeni sa na mna psycholog doslova asi nahneval lebo ze tym si to len zhorsujem a prilis sa sledujem a mam sa naucit dychat a relaxovat (co mi v kludnom stave celkom ide). Mate niekto skusenosti s tou lietaraturou a mentalnou pracou na sebe? Ja som precitlivena a casto smutna, preto sa to snazim zmenit a orientovat myslenie tym pozitivnym smerom aby som si to osvojila v podvedomi. No ked vam niekto mudry povie ze to robit nemate.. Clovek uz fakt nevie