Som introvert?

Príspevok v téme: Som introvert?
Barunka

Nemám rada ľudí a ich spoločnosť. Na viacerých vidím, že sú falošní, nechce sa mi počúvať ich povrchné kecy atď. Nemám blízke kamarátky, s mojimi známymi si nemám čo povedať. Stále točia o tom istom. Rozumiem si len s priateľom, ten ma chápe vo všetkom, len mi niekedy dohovára, že by som mala byť viac spoločenskejšia. Lenže mne sa nechce! Nemám záujem nadväzovať nové kamarátstva, chodiť von sa producírovať do barov, alebo na akcie. Radšej si čítam, chodím do prírody a trávim čas s priateľom. Našťastie pracujem sama, raz som robila vo fabrike a skoro ma tam vystrelo, kolektív žien je úplne najhoršia vec, akú som zažila. Navyše žijem v malom meste, kde každý na každého zazerá, závidí a ohovára. Chcem sa odsťahovať, len neviem, či je lepšie veľkomesto, kde sa stratím, alebo samota. Popravde, volila by som skôr to druhé. Je to normálne? Vraj som introvert a to je taký typ človeka, ktorý nemá rád spoločnosť a cíti sa ňou vyčerpaný.

Mimulus

Som rád, že vieš že nie si introvert :D

Áno, presne takto nejako to funguje :) Lenže človek je tvor spoločenský tak prečo nehľadá niečo hlbšie? Nie! Radšej bude s prepáčením sedieť doma na riti a písať po fórach, že je introvert. Ok aj to je snaha ale prečo by sa mal človek uspokojiť s niečím, čo mu nevyhovuje???

osamela1592

Ahoj, ja som taká istá :). Mám priateľa a vlastne už len jeho a rodinu. Mala som kamarátky s ktorými som kedysi veľmi rada trávila čas.No jedna ma sklamala -kontakty som s ňou úplne prerušila, pretože začala chodiť s mojim bývalým, ja som na takéto veci háklivá, druhá odišla z mesta. Už asi dva roky čo chodím na výšku nemám žiadnu bližšiu kamarátku, chodím von minimálne. Ani s priateľom nechodíme do spoločnosti. Milujem dni, keď som sama doma, nie som nútená rozprávať, konverzovať na témy, ktoré ma väčšinou nebavia, ako píšeš /povrchné/. Stávalo sa mi, že sama doma som sa nenudila, a akonáhle som prišla do niakej väčšej spoločnosti (krúžkovicu napr.) tam ma zmohla nuda, rýchlo ma to unavilo, práve tým že ma väčšinou rozhovory ľudí nebavia.
No v poslednom čase mi nieže chýba spoločnosti ľudí, ale chýba mi práve jedna kamarátka, taká ako som mala kedysi keď som bola mladšia. Vždy som bola introvert, viac som trávila čas sama doma ako von.Ale zároveň sem tam som vypadla s kamarátkou von a bolo to vyrovnané. No teraz len doma, už sa idem zblázniť :(

Mimulus, čo si napísal o tej samote, že introverti ju v podstate nemajú radi, len nemajú radi ani spoločnosť je úplná pravda. Vidím to na sebe, som rada sama doma, ale predsa mi niaký človek chýba,ale nie hocijaký, ale kamarátka s ktorou by som si naozaj rozumela :(

Mimulus

Presne tak - inteligentná spoločnosť = introverti :) Menej inteligentná sú všetci ostatní :D

A teraz uvidíte tie reakcie :DDDDDD
Introverti neexistujúúúúúúúúú - sú to len ľudia, ktorí sa nedokážu baviť o niečom čo im nič nedáva, a nedokážu sa o tom duplom baviť s niekým kto im nič nedáva :)

Ak sa takto definujú introverti tak aj ja patrím k vám :D

jedulka

jsem založením introvert,můj přítel je introvert :-)já mám lidi ráda, mám 4 opravdové přátelé na které se mohu vždycky spolehnout.Vidím to takhle,nedokážu a ani neumím se bavit stylem, kdo s kým a jak Atd.Potřebuji tému,o čem se dá mluvit.Ve velké společnosti jsem se taky cítila dobře, ale to jsem měla se sebou společnost se kterou jsem měla něco společného, hraní a zpívání a nějaké přihlouplé kecy nebyl čas.Jsem celý den doma, mám na stole tužku a papír, když něco zahlídnu v telce nebo řeknou v rádiu něco co mě zaujme, hned si to píšu, pak najdu na netě a i po 15 letech si s přítelem máme co povídat.Minulý týden jsem musela do Hamburgu, nechtělo se mi ani za nic ale nakonec jsem se z toho nevyvlíkla.Najela jsem si dva řidiče, abych to měla rychle za sebou jen na otočku.1200km,20hodin v kuse a ti dva měli pořád o čem mlít, byli to kraviny na kravinu a i se několikrát opakovali, ale po celých těch 20 hodin nezavřeli pusu.Nikdy jsem v životě nikomu nic nezáviděla,nemám to v povaze, ale jak jsem tak nad nima přemýšlela, musela jsem uznat - šťastní to lidé :-)

kokochanel

Ktoreho spolocnost vycerpava........ako si napisala.tak potom som aj ja zial introvert ked si spomeniem na zsku tak cele dni som hrala len na klaviri 4,5hodin denne a vtedy boli podnikove lyzovacky to boli casu som prelyzovala zimu.fakt spolocnost dlhodobo velmi vycerpavajuca obrna pre mna sama viac dosiahnem.na zs ke mi ziadne kamosky nechybali a pritom nie som hambliva a namam problem rozpravat v spolocnosti.moj problem ze neznasam v praci ked vsetko spolu treba chodit na obefy a ichoviny pocuvat vycerpavajuce velmi ni som vobeckolektivna vzdy som bola zamerana sama na seba.

presne345

ja som na tom podobne,mam jednu najlepšiu kamaratku a potom ešte tri s ktorými sa sem-tam stretneme, ideme do mesta a tak.. nikdy ale nechodime do baru,skor na pizzu,nejaky koláč...a to mam 19
v škole som celu dobu nepočúvala nič len ako sa každý teši na piatok, lebo sa spiju, celu sobotu budu spat a v nedelu si na nič nespomenu, nechápem takých ludi,ale asi im to dáva radosť zo života, ja som šťastna ked som v piatok doma a konečne klud po celom týždni.
Som možno divna, ked sa netešim z toho,že pojdem na diskotéku, či niekde s veľkou skupinou ludi, cítim sa tam zle, väčšina ludi sa v mojom veku bavi o opijani sa,cigaretách o tom ako cele dni strávili na chate... som asi ina,ale ja sa teším z toho ked možem trávit čas v prírode, na prechádzke s mojim psom, hrať sa s mačkami, relaxovať v záhrade pri kvetoch,robiť niečo v záhrade, čitat knihu,počúvať rádio... namiesto toho aby som si plánovala, kedy pojdem na nejaku zábavu si píšem zoznám veci, ktoré treba nakúpiť a čo treba doma popratať.. medzi tým idem aj von s kamoškami, ale naozaj si neviem predstavit tráviť väčšinu času v nejakej veľkej spoločnosti..