Som introvert?

Príspevok v téme: Som introvert?
Barunka

Nemám rada ľudí a ich spoločnosť. Na viacerých vidím, že sú falošní, nechce sa mi počúvať ich povrchné kecy atď. Nemám blízke kamarátky, s mojimi známymi si nemám čo povedať. Stále točia o tom istom. Rozumiem si len s priateľom, ten ma chápe vo všetkom, len mi niekedy dohovára, že by som mala byť viac spoločenskejšia. Lenže mne sa nechce! Nemám záujem nadväzovať nové kamarátstva, chodiť von sa producírovať do barov, alebo na akcie. Radšej si čítam, chodím do prírody a trávim čas s priateľom. Našťastie pracujem sama, raz som robila vo fabrike a skoro ma tam vystrelo, kolektív žien je úplne najhoršia vec, akú som zažila. Navyše žijem v malom meste, kde každý na každého zazerá, závidí a ohovára. Chcem sa odsťahovať, len neviem, či je lepšie veľkomesto, kde sa stratím, alebo samota. Popravde, volila by som skôr to druhé. Je to normálne? Vraj som introvert a to je taký typ človeka, ktorý nemá rád spoločnosť a cíti sa ňou vyčerpaný.

Mimulus

A vieš prečo existujú takíto ľudia? Pretože im nemá táto spoločnosť čo dať. Jasné, že nechodíš do spoločnosti ak sa v nej necítiš dobre, jasné, že ti je lepšie kde ti rozumejú - teda v prírode. Ani jeden introvert nemá rád samotu!!! Človek je tvor spoločenský ale viete prečo sú introverti sami? Pretože im táto spoločnosť nemá jednoducho čo dať a tí, s ktorými by sa cítili dobre sa hľadajú tak veeeeľmi ťažko, že je to niekedy až nemožné. A celý život dúfať a čakať na niečo človeka ubíja...

Fleur-de-lis

Ak ty si takto šťastná, tak by to nemal byť problém. Ale myslím, že mať aspoň zopár blízkych ľudí, s ktorými sa človek raz za čas stretne je potrebné.
Ak sa niekto príliš izoluje, myslím, že skôr či neskôr sa to prejaví nejakými problémami

babls

ak to tak vyhovuje tebe, tak je to v poriadku. :) tiež mám radšej samotu alebo menšiu skupinku priateľov ako byť vo veľkej spoločnosti. :)

Barunka

Asi oboje.. Som rada sama poobede po práci len s priateľom, stačí mi aj keď len vedľa mňa spí a ja si čítam, alebo pozerám. To isté víkend. Neznášam návštevy, či už rodinné, alebo kamarátske a hlavne neohlásené.. Vytrhne ma to úplne z môjho sveta.. Sem tam zájdeme von so známymi, posedíme a aj pokecáme, ale nemusím to, lebo ma to nebaví..

Fleur-de-lis

nemáš rada spoločnosť preto, že si naozaj rada sama a si skôr hĺbavá a premýšľavá a je ti takto dobre, alebo je dôvod aj to, že si nemala šťastie na dobrých ľudí a si z nich sklamaná a preto sa im radšej vyhneš? Teda ak by si mala okolo seba ľudí, ktorým môžeš dôverovať a majú ťa radi, tiež by si bola radšej sama alebo len s priateľom?

bom

Mne tiež nechýbaju ludia, som sam, kamaratov nemam ziadnych a tak mi to vyhovuje. Naposledy som bol von viac ako pred rokom a nevadi mi to. Snazim sa dokoncit skolu, popritom sa sam vzdelavam a snazim sa zdokonalovat. Ludia su falosni, ale pravdou je ze mi obcas nejaka spolocnost chyba.