Ako zacat odznova

Príspevok v téme: Ako zacat odznova
Osamely

Ahojte. Prestudoval som "milion" prispevkov na stale naviem ako dalej. Co sa stalo? V piatok ma rozviedli. Po polrocnom trapeni som s rozvodom suhlasil a zo sudu som "utiekol" kedze mi uz pri citani rozhodnutia zacali tiect slzy. Dovod preco by boli na dlho. Hoci si priznavam ze nie som bez viny (nebolo v tom nic klasicke ako nevera, alkohol, drogy... manzelka ma znenavidela, asi tak)citim strasny pocit krivdy pretoze som nedostal ziadnu sancu sa obhajit, branit, vysvetlit. Dokonca na navstevu poradne kde sme mali ist obaja manzelka prisla o hodinu skor aby sa so mnou nemusela stretnut. Takze pocit krivdy a strasna samota. Zijem uz zopar mesiacov sam a samota ma zabija. Spolu s krivdou ktoru citim som v takom psychickom satve, ze neviem co robit dalej, ako znova zacat. Neviem coho sa chytit, neviem na nic mysleit len na krivdu ktora sa mi stala, na obrovsku zradu zo strany manzelky, na deti ktore mi strasne chybaju, na samotu z ktorej mam panicky strach.... Potreboval by som radu miekoho kto si niecim podobnym presiel. Ako sta zacali odznova? Kde sa Vam podarilo najst ten bod od ktoreho ste zacali odznova? Ako sa vyrovat s tym ze ma cez palubu hodil clovek ktoremu som tak veril a venoval mu 14 rokov zivota? Ako zniest to ze som jej nestal ani za to aby ma vypocula, hoci som vsetok svoj cas venoval jej a rodine? Ako na to prestat mysliet a zacat od nuly? Ako zacat alebo pokracovat v zivote?

no2

Ono to pre mňa osobne nebolo hneď až také ťažké, lebo som mal ťažké depresie a tie ma úplne odstavili od hocičoho, čo by mi zmenilo život k lepšiemu.
Keď som sa z toho dostal, tak som zistil, že dalsiu partnerku len tak lahko nenajdem a tak to aj bolo, tak som s tym sekol.
Nasiel som si kamaratov, travim cas s nimi, kecame, popijame, zartujeme, jedine pozitivum vidim len v socialnom kontakte, inak je to zle z ineho uhla pohladu.
So syncekom som si uz vytvoril celkom pekny, hoci este krehky vztah, velmi sa z toho tesim. Zijem najma pre neho. Ex mu brani stretavat sa so mnou, tak to obchadzame skypom a pod. fintami:-)
Dam sa znovu otestovat psychiatricky a potom jej ten posudok poslem postou, nech vie, ze nie som tak jebnuty ako si to v tej svojej zakomplexovanej hlavicke predstavuje ona...

mrvamrva

Ahoj osamely...
Som vo veku, kedy skor opustaju manzelia svoje prestarnute manzelky, ale princip je skoro vzdy rovnaky...

Po dobudovani, dospeni deti, si ti dvaja nemaju co povedat, a paradoxne, myslim si, tvoja praca 12-14 hodin denne, kedy si z celych sil snazil, zabezpecit rodinu, je myslim presne to iste, co vsade...

Nebol sa si karnevale,nevnimas prvy zub, lebo si utahany, nevsimas si novy uces, lebo si utahany, kolko veci ste si mohli povedat, spolu, pri decku vinka, ak by si nerobil 14 hodin denne, (ale zas by ste nesli na dovolenku na Maledivy, ci si nekupili nove auto)
a ak by ich aj bolo treba robit, manzelka by pochopila, ak by si ju zobral na nejake tanecky ci vecer prijemny...myslim si... len tak zbieram uryvky zivotov inych....lebo take zadrhely a take dosledky som zazila a pocuvam ich stale...

Tak isto je vela pribehov, co poznam, kedy sa rozideni znovu zisli, tvoja situacia nie je konecna, ak chces, a budes chciet pochopit, a ak tvoja manzelka uz nema ineho partnera, sustred energiu na to, aby si bol sucastou zivota svojich deti aj ked s nimi nebyvas, a casom, kto vie, ak si spomenies, na to, co tvoja zena ma rada, ktovie, mozno sa rozvod zmeni na dalsiu svadbu.... aj take som viackrat zazila....

osamely2

Ahoj Osamely. Viem presne co zazivas. Ja som s manzelkou chodil 4 roky a 16 rokov sme zobrati. A zrazu je koniec. Nebudem tu spominat dosledky ale podstatne je ze robim mozne aj nemozne na zachranu. Intimne spolu nezijeme uz viac ako rok. Uvedomil som si svoje chyby ale az po funuse. Suhlasila s poradnou ale nedavam tomu velke sance. Uplne vidim seba ako vychadzam od sudu v zachvate placu. Clovek si prehrava spolocne chvile a zazitky a nevie prestat plakat.Tak velmi by som chcel dieta ale ona ani pocut. Strasne to cele boli. Kazda jej nenavistna veta mi trha srdce na kusy. Taktiez neviem ako zacnem v 37rokoch znova.Zajednaj v Pezinku izbu 2.

Kilinka

Ahoj, som na tom podobne, po 6ich rokoch vzťahu, som mladá, každý hovorí, že to je normálne, ale ja tiež cítim zradu, otázky, prečo, čo bolo zlé, ako človek může niekomu veriť, s niekym žiť, mať všetko spoločne a v jednej sekunde je ten človek preč a je cudzí. Neviem ako sa pozbierať, máme spoločné problémy, niektorý majetok, máme spoločných známych, ešte aj ulicu, ten človek akoby bol so mnou odjakživa a zrazu to je inak a ja neviem ako sa zaradiť do života sama a čo robiť aby som na to nemyslela..........v tomto som strašne slabý človek a hlavne bez pevnej vůle.......

Osamely

JessicaI: To nie je o sebalutosti, to ma uz za sebou. Skor je to o vecne sa opakujucej otazke Ako je to mozne? Kde som urobil chybu? 14 rokov len tak zahodit nie je mozne, snazil som sa robit vsetko co bolo v mojich silach a nestalcilo to? Bolo toho malo? A netrapi ma ani tak rozvod samotny ako to ze som nedostal ani minimalnu sancu nieco s tym urobit, aspon sa obhajit, branit...
Raz to mozno pochopim, teraz toho nie som schopny. Viem ze musim zacat odtnova, viem ze musim nieco robit, viem ze musim samotu zabit cinnostou... Ale kde nabrat sily. Samemu to ide velmi tazko. A potom ak robis denne 12-14 hodin vela volneho casu Ti neostava. Je to velmi tazke a stale som neprisiel na to Ako zacat. V tomto si neviem rady.

JessicaI

V prvom rade sa prestan lutovat a zacni viac mysliet na seba.
Mozno si chcel nieco robit ked ste boli manzelia a nebolo Ti to dopriate alebo si skratka nemal kvoli rodine na to cas. Zameraj sa na zaciatok na to. Vyhladaj co by Ta bavilo...mozno sport, praca a s tym spojena karieram, mozno novy priatelia. Pokus sa prihlasit napriklad na nejaky kurz alebo do nejakeho suboru tanecneho... skratka nieco co by Ta bavilo, pri com by si sa zabavil a kde by si nemyslel na to co sa stalo. Snaz sa zit svoj zivot ale samozrejme nezabudni pri tom na deti. Sprav vsetko pre to aby ste mali priatelsky vztah. Aby ste sa spolu stretavali a travili co najlepsie ten cas ktory budete spolu. Verim, ze casom sa ukaze ta krajsia cesta v tvojom zivote. Drz sa...