Vzťah so starším mužom

Príspevok v téme: Vzťah so starším mužom
Hanii

Ahojte, chcela by som sa spýtať, alebo poprosiť o rady ľudí, ktorí mali takú istú, alebo podobnú skúsenosť...
Môj \"problém\" je v tom, že sa mi páčia starší muži. VEĽMI :). Myslím viac ako 10 rokov - oveľa viac. Tým že mám relatívne málo rokov(násť)pojem starší muž beriem od tých 35 a kludne aj viaaac....
Viem presne prečo to tak je. Teda myslím si. Od 6 rokov vyrastám bez otca a ja som človek veľmi citlivý,ktorý potrebuje harmóniu, i tú rodinnú a práve to hľadám aj vo vzťahu. Druhá vec je tá, že \"muži\" v mojom veku, akoby som to...no nenašla som rozumného v mojom veku čo by ma zaujal a nepôsobil pri tom ako primitív. Stačí mi počúvať ich v škole. + mám pocit akoby dnešní mladí chlapci ani neboli chlapmi, nepôsobia tak na mňa a ja potrebujem proste ochrancu, otca v jednom. Proste CHLAPA. Keď som sa o tom rozprávala s kamarátkou povedala mi, že je to \"úchylné\" ale keď mne prídu oveľa viac úchylní dnešní puberťáci. Nechcem týmto nikoho uraziť ani sa vyvyšovať.
Najprv som si myslela, že je to len také chvíľkové. Mala som raz jednu skúsenosť - zatiaľ prvú a poslednú, aj ten mal 35 rokov ale zas to bolo len o tom jednom, k čomu ani nedošlo, pretože to všetko trvalo jeden deň, okamžite mi došlo koľká bije. Tak som si povedala že teraz sa mi všetci starší zhnusia a bude po tom. Ale nie. Neviem si predstaviť vzťah s prívlastkom len \"môj muž/milenec\" ale aj taký ochranca zároveň a to sa mi hneď spája so starším.... Je tu niekto taký, čo vedie podobný a úspešný vzťah?
- + nerátajte také tie generačné nezhody, naozaj si nerozumiem zo svojimi rovesníkmi a s dnešnou modernou dobou...skôr som len zvedavá či tu niekto taký je, poprípade vaše názory, normálne to zrejme nebude, ale kedy som ja tak premýšľala :-) Je to asi skoro riešiť, ale som zvedavá...

whiteamerica

a paradoxne, aj ked si rad doprajem isty standart, najradsej som ked som v lese, ci len tak sa zvalim na zem (pole, piesok, cokolvek, aj blato ak je nutne) a pozeram do blba :D mam rad aj extremnu turistiku (ale zas nie za hranicami nebezpecia a ohrozenia zivotom), lenze tazko sa verbuje na toto nejaky clovek :D toto je spolocnost na nezplatenie, a ludia su mi v danom momente ukradnuty :)
nuz... nie vzdy sa da takto zit donekonecna :) a to je ten problem. obcas mam chut sa prestahovat niekde na nordkapp alebo inu oblast v najseverenejsej europe.. musia tam byt krasne lesy a jazera (a 24h svetlo v lete :D a 24h tma v zime :P :D ), lenze.. nemyslim si ze by som tam vydrzal do konca zivota..
potom jedine to kombinovat nejak :) len najst "tu spravnu partiu" :)

whiteamerica

proste ja mam isty standart tiez :D a nenienim ho znizovat, priklad.
bol som s kamosmi v Rumunsku a pytam sa kamosa, BUDE TAM SPRCHA? on ze AAAAAAAANOOO, a bola spolocna. no fuj :D
odvtedy s nimi nejdem nikam, kaslem na to, a aj keby, tak
1. vlastnym dopravnym prostriedkom
2. vyberiem si vlastne ubytovanie
3. ak alkohol, tak chcem kvalitny
4. ak cokolada, tak nie milka, ale napriklad spruengli, alebo nieco podobne.

vies ako sa na mna pozeraju, ked dojdem do "luxusnej cokoladovne" v afparkoch a centraloch ci evroevach v BA a vymenujem im par svajciarskych firiem ktore vyrabaju (fakt super kvalitnu) cokoladu, ktore sa prakticky nedaju ani doviest na SR (lebo maju velmi vysoke vyvozna cla na ne)? :D kazda jedna predavacka na mna ziza ze "akooooo?" a take vybulene oci :D proste uroven 0 bodov, co tam predavaju? ani poriadne pralinky ci makarony ci bonbony nemaju, ale su drahsie ako v srdci Zurichu.. (co je na smiech az plac).

toto som myslel, ze pokial spolocnost ma nuti znizit moj standart A NIC MI NEDA NA OPLATKU, tak kaslem na celu spolocnost :)

vzdy sa najde lepsia a ina spolocnost, vhodnejsia mojich standartov, co sa tyka:

1. vlastnej sprchy a cistej postele na dovolenke :D
2. triezvosti, pricetnosti a komunikacie na urovni, bez vulgarizmov a nevhodnych reci
3. atd..

nehovorim ze by som nesiel napriklad stanovat do lesa, preco nie,ale musi byt isty moralny a pricetny standart medzi ludmi v skupine.. urcite nie, ze niekto chyti plechovku a zahodi ju len tak.alebo hadze flase do Dunaja.. to je inteligencie na bode 0 a je mi totalne jedno, ci je to generalny riaditel alebo kominar.. tak ci tak debil.

Mimulus

,,ako insider bez cokolady,, ide o to, že aj títo sú obyčajne s čokoládou len ich spoločnosť núti byť tými, akými ich chce mať ona. Hlavným motívom tohto správania je strach z odmietnutia :)

whiteamerica

Mimulus

radsej budem outsider so svojou cokoladou (prave peciem taky kolac teraz :D) ako insider bez cokolady :D

Mimulus

Hanii - ešte by som si na tvojom mieste položil jednu otázku. Ak chceš zapadnúť do nejakej spoločnosti tak je tvoje správanie adekvátne a prispôsobuješ sa - teda ak nechceš byť z tej spoločnosti vylúčená. Preto sa ti možno zdá, že veľa mladých ľudí je takých istých, nezrelých, povrchných, pijú len aby pili.... Zažil som presne to isté no vždy som vyznával svoje hodnoty, mal svoj názor a nakoniec som sa ocitol na okraji spoločnosti a mal som prívlastok outsider. Pre toto sa ti zdajú mladí ľudia uniformní ale nie je to pravda. V takejto uniformite majú totiž väčšiu šancu spoznať nových ľudí a nájsť si partnera ako keby boli sami sebou a boli rozumní :) To len rada :)))

Hanii

whiteamerica no ja som schopna ich jest surove. najlepsie :)
Ale na narodeniny sme s toho spravili nealkoholicke mochito. limetky sa rozdrvili, pokrajali, potom isla mata a cukor. a zaliat sodou a sprite-om iba.bez rumu ci co tam ide. ale mne chutia najviac surove

Fleur-de-lis

ja si myslím, teda viem :), že aj medzi 20-30 sa dajú nájsť muži, ktorý majú hodnoty a charakter, ktorým pojem zodpovednosť niečo hovorí, ktorý si vedia vážiť ženy a ľudí celkovo.
Je však menšia pravdepodobnosť, že takého stretne človek na diskotéke, alebo promilových chatovačkách... ;)
Záleží teda aj od toho kde sa človek pohybuje...