Vzťah so starším mužom

Príspevok v téme: Vzťah so starším mužom
Hanii

Ahojte, chcela by som sa spýtať, alebo poprosiť o rady ľudí, ktorí mali takú istú, alebo podobnú skúsenosť...
Môj \"problém\" je v tom, že sa mi páčia starší muži. VEĽMI :). Myslím viac ako 10 rokov - oveľa viac. Tým že mám relatívne málo rokov(násť)pojem starší muž beriem od tých 35 a kludne aj viaaac....
Viem presne prečo to tak je. Teda myslím si. Od 6 rokov vyrastám bez otca a ja som človek veľmi citlivý,ktorý potrebuje harmóniu, i tú rodinnú a práve to hľadám aj vo vzťahu. Druhá vec je tá, že \"muži\" v mojom veku, akoby som to...no nenašla som rozumného v mojom veku čo by ma zaujal a nepôsobil pri tom ako primitív. Stačí mi počúvať ich v škole. + mám pocit akoby dnešní mladí chlapci ani neboli chlapmi, nepôsobia tak na mňa a ja potrebujem proste ochrancu, otca v jednom. Proste CHLAPA. Keď som sa o tom rozprávala s kamarátkou povedala mi, že je to \"úchylné\" ale keď mne prídu oveľa viac úchylní dnešní puberťáci. Nechcem týmto nikoho uraziť ani sa vyvyšovať.
Najprv som si myslela, že je to len také chvíľkové. Mala som raz jednu skúsenosť - zatiaľ prvú a poslednú, aj ten mal 35 rokov ale zas to bolo len o tom jednom, k čomu ani nedošlo, pretože to všetko trvalo jeden deň, okamžite mi došlo koľká bije. Tak som si povedala že teraz sa mi všetci starší zhnusia a bude po tom. Ale nie. Neviem si predstaviť vzťah s prívlastkom len \"môj muž/milenec\" ale aj taký ochranca zároveň a to sa mi hneď spája so starším.... Je tu niekto taký, čo vedie podobný a úspešný vzťah?
- + nerátajte také tie generačné nezhody, naozaj si nerozumiem zo svojimi rovesníkmi a s dnešnou modernou dobou...skôr som len zvedavá či tu niekto taký je, poprípade vaše názory, normálne to zrejme nebude, ale kedy som ja tak premýšľala :-) Je to asi skoro riešiť, ale som zvedavá...

Hanii

Mimulus Mas pravdu. Poznam vela mladych inteligentnych chalanov. Moja chyba je ta, ze vlastne hladam nahradu za otca a mlady chalan/muž tak na mna neposobi ... hovoria mi tu, ze to nie je dobre...no len ako sa toho zbavit.a na akych miestach mam hladat? to ma zaujima, lebo ja idem do skoly a to je vlastne vsetko, kde sa stretavam s mladymi. A ja som strašne nekolektívny človek. A to je taktiez moja chyba. :)

Hanii

Fleur-de-lis
Ano, je to velmi malo pravdepodobne. Ja este ani nehladam partnera, pretoze ak uz chcem nejaky vztah, tak skutocny a na to mam cas.
Viem ze som sama este dieta.
Len do buducnosti chcem partnera s takymi skutocnymi hodnotami a tie vidavam len u tych starsich. To, ze dnesnym muzom chyba ten skutocny otcovsky vzor, tak prave preto. Ale nikoho neobvinujem ani nic.
Napriklad mne trochu uz stihlo moju dusu poznacit to, ako sa dnes sprava k nam, zenam, alebo ako to vsetko vlastne je...no a kedze som mlady clovek tak sa aj s mladymi ludmi stretavam, ci uz chcem alebo nie, napriklad v skole... a prave preto som cim dalej tym viac presvedcena ze chcem starsieho partnera, ak teda niekoho budem mat. Ale to je iba moj obraz o buducnosti, mozno to tak vobec nebude.
asi je to skoro riesit.

Mimulus

Hanii - napíšem ti len dve vety - nikde nie je napísané, že starší muž musí mať automaticky rozum a že to nebude úplné prechcané hovädo takže pozor nato.

Mladý človek má v sebe obrovské množstvo emócií a koľkokrát je taký mladý chalan inteligentnejší ako nejaký ,,starší a podľa vás múdrejší,,no na druhej strane musíš hľadať na tých správnych miestach :)

whiteamerica

Hanii

limetky su fajn, zelene citrony to volam ja :D ale chutne :D asi ma mnejake v chladnicke, nevies ako ich vyuzit? :D

Hanii

whiteamerica

No ja si niekedy pripadam ze som sa uz taka narodila a preto nepotrebujem napr. alkohol. Keby som sa opila, tak by som v podstate vytriezvela :-) opacny ucinnok...

"nakoniec som to vzdal a isiel cez les 7km pesi domov.."no a kto ich potom vsetkych strazil? :)

no ja som zazila ze rano do skoly prisli spoluziaci opiti. a na kazdej telesnej to iste. nikomu to nevadi a stale to tak je. neriesi sa to.

ja som zas zavisla na citronoch. a este aj limetkach. neskutocne, tiez je to take divne...

Fleur-de-lis

Hanii, v tvojom veku je malá pravdepodobnosť, že stretneš muža. Teda niekoho kto je zodpovedný, s charakterom, vyspelý, proste muža na ktorého sa dá spoľahnúť. A myslím, že aj veľa dievčat v tomto veku ešte nie sú skutočnými vyrovnanými ženami...
Jednak je to tým vekom,hormónmi, a aj tým, že čoraz častejšie chýba v rodinách skutočný otcovský vzor a chlapcov nemá kto viesť.
Ale problém vidím trocha v tom, že ty v určitom zmysle hľadáš v partnerovi náhradu otca. Vo vzťahu by mali byť dvaja rovnocennými partnermi, a nie jeden "rodič a jeden dieťa". Ísť do vzťahu s nenaplnenými potrebami z detstva a chcieť aby ich partner naplnil sa nemusí vyplatiť...
Nehovorím, že je to 100% tvoj prípad. Ale dala by som si na to pozor.
A písala si, že máš citlivú povahu, tak by aj bolo lepšie keby že ešte 2-4 roky počkáš so vzťahom, aby to zbytočne tvoju mladú krehkú dušu nepoznačilo ešte viac...

whiteamerica

Hanii

no ja som z 20 ludi na chate (koncorocna chata v maturitnom rocniku) bol jediny co
1. nepil
2. nespal
(nerad spim v cudzom prostredi)
a tak som celu noc "strazil" 19 ludi :D
pritom som bol outsider, atd, a ked raz z cas isiel niekto okolo, len nechapavo zazeral, ze co robim, ci som nejaky terminator :D
teda raz som si odpil.. len tak zo slusnosti :D
ale hej, to sa velmi neda zabavat sa s takymi ludmi, ako su v pohode, ale alkohol/fajcenie je znacna bariera..
nakoniec som to vzdal a isiel cez les 7km pesi domov..

ale byt outsiderom a pit, no, este je stale vela ludi na temnej strane :D to sa neprehodi nikdy :)

aj ked chodim na splavy, som bol 1 z 3 c nepil, dalsich 9 tam bolo dost v stave kd by na vodu ist nemali :D ale tak, niekto sa musi dostat aj domov :) teda ich :D

proti alkoholu ako takemu nic nemam (doma som skusal 3x a uspal ma krasne, ale len prvy krat, potom uz nie, hold smola), ale len ak ludia poznaju hranice, no a ked nepiju lacne zbrndy ale skor nieco drahe a na urovni (paradox, ze si potom clovek musi strazit kolko vypije, lebo bude vysoky ucet :D )

nechapem ako sa moze niekto spit pod obraz bozi opakovane :) a potom na druhy den z toho mat maximalne bolest hlavy :)

ja som svoju "inost" stavil na cokolady :D udajne muzi nejedia cokolady :) (moze byt, ale to len preto, ze nepoznaju take co poznam ja :D Milka a Merci to chuti ako piliny :D )

Hanii

...priklad. Na tohto rocnom skolskom vylete /ale aj minulom/ sa vsetci opili. Teda skoro vsetci. Zostala som ja a asi zo dve spoluziacky co sme nic nepili. No a komu sa to oplatilo???
Presedeli sme cely vecer zatial co sa ostatni bavili. Jedine nas to zralo ze sme z toho vyletu nic nemali.
Co s toho vyplyva? Ze nabuduci rok nejdem na koncorocny.
Inak teraz uz je v mode dokonca byt outsider alebo "byt iny"...zacnem pit :D

Hanii

whiteamerica
no, za blazna. to zrovna neviem. lebo kto ti v dnesnej dobe povie co je normalne a kto je normalny. A ci je za blazna povazovany ten, co sa odmieta spravat ako vascina, alebo zas naopak...?
ved vraj slovami si tvoris buducnost, tak ked budes verit, ze niekoho takeho najdes tak sa to stane. ja ti to prajem :-)) ale asi treba naozaj verit.
tak mozno najdem aj niekoho mladsieho, ale vacsie sance su i tych starsich, predsa len, vyrastali v inej dobe...a doba je blba, s tym nic nenarobime, alebo ked aj narobime, ale nie vela. preto sa lepsie zije tym, co sa prisposobuju. ale zas niekedy sa citim ako blbec... ked napriklad hovorim o vztahu s laskou...

whiteamerica

vidis a ja ked toto hladam, tj, zalozeny na citoch (a dovere), tak som za blazna..
hold, asi sa preoperujem (ved co, dnes je to "in")a tiez zacnem haldat 40tnikov :D
sranda je, ze presne toto mizabija moju chut po citoch, tj. ze majorita je uplne opacna a hlada len kratkodobu srandu.
potom ked budu prepouzivane mozu ist do prdele a ne k niekomu ako ja, to uz radsej zostanem naveky v sfere rozpravok a sam :)
blby svet co?