Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zaspavanie pri TV

Príspevok v téme: Zaspavanie pri TV
sleepy

Zacala som byvat s priatelom, a zistila som ze mame totalne odlisne spankove navyky. spavala som v tichu a tme, bez prerusenia, hlbokym spankom. Zvykla som si uz aj na jeho chrapanie, ale on potrebuje pri zaspavani TV (kt. je aj v spalni). Najprv mi robilo problem pri TV zaspat, ale zvykla som si na to, ale mam kvoli tomu velmi nekludny prerusovany spanok. ked sa uprostred noci zobudim kvoli televizoru a vypnem ho, priatel sa hned zobudi a nevie dalej zaspat, viackrat za noc ide na wc, nieco zjest do chladnicky a aj tak skonci v obyvacke kde si zase zapne TV a tam zaspi.
Myslim, ze je to dost zly navyk. Da sa to odnaucit? Ci mam si na tu TV proste zvyknut? Som z toho uz dost unavena, a nechcem mat oddelene spalne hned na zaciatku.

sleepy

hej, musim to nejako riesit, lebo takto fungovat dlhodobo si neviem predstavit. predostrela som mu aj situaciu, ci si zachova tento blby navyk aj keby sme mali rodinu a ja by som musela 3x do noci vstavat kojit dieta, ci by on aj tak musel nechat zapnuty tv. nevedel reagovat, neuvedomuje si podla mna vsetky nasledky tohto jeho zlozvyku a ze to nebude v buducnosti ovplyvnovat len jeho. a mat rodinu a oddelene spalne, to mi tiez pride zvlastne. inak si rozumieme vo vsetkom, zniesol by mi aj modre z neba, len je asi fakt zavisly od tej tv...neviem, ci mam dat nejake ultimatum alebo co...

Iveta Michael

ešte sleepy

mám z toho celého silný dojem že tvoj súčasný priateľ má veľké problémy ktoré treba riešiť u psychológa,lebo vonkoncom nie je pravda že takto bežne chlapi spávajú...zaspávajú síce aj pri telke,ale najlepšie sa vyspia tak ako ty...dovolím si tvrdiť že normálny človek má rád v noci klud,ticho,tmu ( kolko si zatiahne žalúzie je už u každého iná ) ale toto čo opisuješ ty nie je v poriadku a ak sa tomu celkom prispôsobíš - nepomôťe ti to,ochoriete nakoniec z toho obaja :(

Iveta Michael

ovecka

spať pri odchýlenom okne aj v zime je dobré - pre mňa aj áno,ja tiež neznesiem vyššiu teplotu v byte celkovo..

ale ako to môžeš zrovnávať s týmto..? však to je úplne hrozný a nebezpečný návyk! zrejme si vôbec neuvedomuješ že akékolvek svetlo v noci pri spánku pôsobí nielen rušivo - ale je vysoká pravdepodobnosť vzniku karcinómu!

Iveta Michael

sleepy

tak to sa ti vôbec nedivím,pretože televízor ani PC by nemali byť v miestnosti kde sa spí a už vôbec nie zapnuté!

Je to nebezpečné a škodí to psychike,to ti môže každý doktor potvrdiť...okrem iného neviem si predstaviť spať pri svetle hoci iba takom menšom,nesmierne to ruší..ja síce zadriemem občas pri filme ale keď cítim že to nezvládam,vypnem telku a idem spať...hm,neviem ti poradiť lebo ja by som sa jeho ,,návykom ,, nedokázala prispôsobiť ani na jeden deň,resp.noc...

Fleur-de-lis

sleepy, tak sa skús poradiť s nejakým psychológom.
Veď takto nemôžte ďalej existovať. Teda, že sa v noci hádať a byť nevyspatí potom každý deň. To určite prináša ďalšie napätie.
K nejakému rozhodnutiu musíte dôjsť, či oddelené spálne alebo sa pokúsi spraviť niečo so svojou závislosťou. Závislosť od konkrétnej veci môže súvisieť s iným problémom. Tam by mohol pomôcť psychológ to identifikovať.

sleepy

@doubledog ano az pri spolocnom byvani som to zistila, neprikladala som tomu nejaku vaznost najprv, pretoze ja sama tv nemam a nesledujem uz vyse 10 rokov, tak ma nenapadlo, ze niekto moze mat takyto problem s tv. nikdy som sa s tym nestretla. nechcem si na to zvyknut! netusila som ani, ze tato zavislost od tv moze byt taka silna. ked sa to vyostri ide bud on alebo ja spat do obyvacky, ale ved takto sa neda fungovat :(

sleepy

chvilu sa snazil, ale vratil sa k tomu, lebo ma inak problemy zo spankom...som fakt zufala uz :(( nevieme sa dohodnut na kompromise, vzdy je to na ukor jedneho z nas. o tretej v noci sa hadame o ovladac..smutne mi je z toho.

doubledog

zda sa mi fakt zvlastne, ze si az pri spolocnom byvani zistila, ze tvoj priatel je zavisly na televizii?

to je predsa najlahsie pozorovatelna zavislost (kedze zavisli ju neskryvaju)

a kedze ty normalne uvazujes nad tym, ze si na to zvyknes, poradit ti neviem.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zaspavanie pri TV - Fórum - ZDRAVIE.sk