Neprijatá na VŠ, čo teraz?

Príspevok v téme: Neprijatá na VŠ, čo teraz?
Monii

zdravím.. takže, nikde ma neprijali.. napíšem ešte odvolania, no čo ak ma neprijmú ani potom? neviem čo mám robiť, rodičia sú na mňa strašne nahnevaný, sklamala som ich .. vyhodili zbytočne veľa peňazí, ktorých nemáme nazvyš.. čo mám teraz robiť? pracovať? alebo rok študovať niečo, kde majú druhé kolo aj keď ma to nezaujíma? rok pracovať a potom to zase skúsiť? :((( aj tak, myslím že tu prácu nenájdem.. do zahraničia? kam? ako? :( prosím povedzte mi niekto čo mám robiť.. :(

0vecka

2 Sisi092 svet nepotrebuje samych Itckarov... ide o to ze tu musi byt balanc.... ak by vsetci isli na IT tak by zase taky curino s dejinami umenia bol ziadany...

jasne ze vsetky obory su potrebne v niektore je uz ale ovela viac ludi ako je treba

0vecka

2 Sisi092 ja som bol na technickej skole a spravil ju kazdy idiot ktory mal aspon trosku zaujem... presli aj taki ktori tam chodili len da dni v tyzdni napr...

Sisi092

vy ste uzasny... ako jej tu radite že ma ist na technicke smery...a ako tam ma ist ked to nevie, nerozumie tomu a nema to rada?... nie každý ma na technicke smery... ja som tiež nic neviem technicke, matika z tej som mimo, fyzika tiez logika nehovoriac informatika deto.. programovanie nechaápem... naco tam ma ist aby ju vyrazilI?... to je to najjhorsie co može byt ist studovsat co cloveka nebavy..mna takto donutilo okoli ist na ekonomicky smer a citila som sa tam totálne zle lebo som nicomu nechapala a nerozumela a nevedela... NIE KAZDY JE TAKY ZE VIE TECHNICKE ODBORY ZVLADNUT... tak ak otato slecna som chcela ist na psycho alebo na filozofiu ci estetiku alebo dejiny umenia...a viem že su to kktiny s prepacenim ktore nevynašaju a nikde ich nechcu.. ale proste som taký typ cloveka... lenže svet potrebuje samích IT-ckarov tak sa nato možem vytoto... a pre slecnu.. pockaj ked sa vypišu druhéé kolá možno si tam nieco najdeš... aj ja nato cakám...

zelovoc

www.uips.sk tu si mozes pozriet, ktore skoly este maju terminy na prihlasky...mas tam aj prirodovedecku aj ked neviem o aky odbor pojde...

zelovoc

ahoj, je mi luto, ze musis taketo nieco riesit a viem, ze je to strasne...su roznorodi ludia...teda niekto nesmie ostat rok bez skoly lebo by uz na ziadnu vysku ani nesiel, ale iny clovek zase moze ostat doma, pracovat a potom ist v pohode na vysku. neviem ci je najlepsie riesenie ist na odbor, na ktory v ies, ze nemas bunky a by si sa len trapila, musis zhodnotit, ze ako si na tom so svojou psychikou...ja osobne by som na techniku maximalne z dialky mohla iba pozerat lebo inak by som sa nma tej skole zblaznila. som humanitne zamerany typ a technicke odbory su mi privelmi vzdialene...vyska ta nebude ziadna bavit lebo je to ine ako mas v predstavach, ale aby si studovala neico, len kvoli titulu za to, ze teraz to robi vacsina je volovina. ak chces byt psychologickou tak ostan doma rok, najdi si pracu a uc sa alebo chod na odbor, ktory ti je apson trosku blizsi a nie na techniku a zaroven sa pripravuj na prijimacky na buduci rok. je to tazke rozhodnutie lebo ide o tvoju buducnost, ale nevesaj hlavu. zvladnes to a rozhodnes sa spravne ;)( nepravne rozhodnutie neexistuje ani, ide len o to aby si bola spokojna )

0vecka

2 Monii to je jedno... ono vo firmach kde ficia taketo veci potrebuju aj ludi len do poctu... kde budes robit veci ktore s technickym mylsenim az tolko toho nemaju... napr moze byt ze budes len posielat maily robit prezentacie v powerpointe atd...

Monii

0vecka- technické smery nie sú veľmi pre mňa, to mne vôbec nejde, bohužial
neskusena- chcela som psychologiu.. maturovala som z bio a psycho.. čo by som ešte z toho mohla mať?

neskusena

v prvom rade sa ukludni,
daj si do poriadku a zatraktivni CV, zacni posielat. a keby ta neprijali na odovolanie, mas nejaky naskok.

Teraz je to sok, rozdychaj to, ale hlavne sa nelutuj. Studuj nieco co je prespektivne, nie to co ta bavi a nema to zmysel (imho nejaka sociologia, politologia a pod)