Neprijatá na VŠ, čo teraz?

Príspevok v téme: Neprijatá na VŠ, čo teraz?
Monii

zdravím.. takže, nikde ma neprijali.. napíšem ešte odvolania, no čo ak ma neprijmú ani potom? neviem čo mám robiť, rodičia sú na mňa strašne nahnevaný, sklamala som ich .. vyhodili zbytočne veľa peňazí, ktorých nemáme nazvyš.. čo mám teraz robiť? pracovať? alebo rok študovať niečo, kde majú druhé kolo aj keď ma to nezaujíma? rok pracovať a potom to zase skúsiť? :((( aj tak, myslím že tu prácu nenájdem.. do zahraničia? kam? ako? :( prosím povedzte mi niekto čo mám robiť.. :(

Monii

ak by niekoho zaujímal vývoj situácie, tak ma zobrali do Trnavy na to učiteľstvo, uvidím ešte či ma vezmú na odvolanie..

sante.

nikis, dojdi do TT, aj s tým kontrabandom :) Po lete tak idem aj ja, ale nikoho tam nepoznám, naah :D Čo si tam chcela ísť študovať?

nikiiiis

ani mna nezobrali do tt , dala som si odvolania ale neviem neviem :D mam tam frajera , mali sme byt spolu na intraku a su z toho vajca a ja inde nechcem ist .....tak neviem asi budem predavat drogy :D

Niqoleta

Omylom som napísala príspevok do témy "zmätok v hlave kvôli VŠ", ale píšem Ti ho ešte raz.
Ak Ťa nikde neprijali, zrejme si nebola dostatočne pripravená, alebo na danú VŠ nemáš. Prestaň sa ľutovať, plánovať a hľadať vinníka, radšej začni niečo so sebou robiť. Premysli si či si naozaj spravila všetko pre svôj úspech, učila sa dosť a sadni si s rodičmi a povedz im, že Ti je to strašne ľúto, že si ich sklamala, ale spravíš všetko preto, aby si ich dôveru získala späť. Nájdi si prácu, alebo sa pripravuj na prijímačky, ale hlavne neseď a nečakaj na zázraky.

Mimulus

zewa - nejaká bojová nálada :D Poď na tú kávu a možno ti bude lepšie :)))

Monii - na výšku som nešiel pre veľmi veľa okolností ale tým hlavným bola asi úroveň tých škôl. Žiadna dobrá škola v mojom odbore na Slovensku nie je a nemohol som v minulosti odísť do zahraničia. No a samozrejme boli tam ešte aj iné faktory. Tak mám aspoň vyššie vzdelanie vo forme nadstavieb 4 roky ale o výške stále uvažujem...no buď až na dôchodku alebo externe.

nepodstatná1

si uplne ako ja aj s tým opisom toho tvojho osobneho "života" presne hah bieda ako ja, ja si to priznám.. matiruta tak isto a známky tak isto a rodičia tiež vzdy take sklamane že som nešla na vysoku teda že som ju nezvládla aj ked si už uvedomujem sama že mi totálne k ničomu že radšej pojdem robiť vonku lebo mať peniaze ma baví viac. Ale ja som chodila na Trnavsku a psychologiu brali fakt tak nabožensky lebo to je kresťanská škola dosť taký puritáni a tak. Aj do kostola sa chodiť malo na začiatku roka, no nebolo to povinné anasťastie lebo ja som ateista ale bola tak taká slávnostná omša a nepáčilo by sa ti tam taký pochybní ľudia tam chodili. Tam by si sa stala ešte viac asociál ako si. Ja som chodila do trnavy na sociologiu.. ale je to tam bieda fakt. Ja teraz rozmýšľam co som pozerala druhé kola že v prešove je učitelstvo AJ alebo V ružomberku je AJ pre komercnu prax.. ale tá škola je taká každý mi ju radšej neodporuča že to je slabota.. a to som mala z aj z písomnej maturity 2 a z ustnej 1... no neviem...ja som bola rok doma teda polroka som bola v tej trnave lebo ma tiež neprijali na to čo som chcela... a už som viac ako polroka doma a chodím na absolventsku práx... ale ked si uvedomíš že vysoká ti bude k ničomu ked máš predpoklady len na humanitný odbor tak vobec rozmýšľam ci dade isť vieš..

lilyianka

Monii a ty chceš ísť teraz na rok na vš do TT a potom znova skúsiť tieto školy kde ťa neprijali? lebo ak áno v tom prípade, sa na rok na školu vykašli, nájdi si prácu a skús to o rok, hlavne pre to, že ak budeš predlžovať štúdium, tak si to zaplatíš a mne osobne sa zdá totálne zbytočné byť rok niekde, len aby si niekde bola a potom ísť na inú školu ... samozrejme hovorím o dennom štúdiu

lilyianka

keď mi nezávisle od seba niekoľko ľudí, ktorí vyštudovali v TT psycholu povedia, že je tak braná, tak to asi nebude nejaký blud ...

A ja

Jednu jedinú vec máš spraviť.Spakovať sa na rok a odísť au pair.Nech sa trochu zmeníš a pochopíš že si dospelá a ten život patrí Tebe a nie Tvojim rodičom.