Neprijatá na VŠ, čo teraz?

Príspevok v téme: Neprijatá na VŠ, čo teraz?
Monii

zdravím.. takže, nikde ma neprijali.. napíšem ešte odvolania, no čo ak ma neprijmú ani potom? neviem čo mám robiť, rodičia sú na mňa strašne nahnevaný, sklamala som ich .. vyhodili zbytočne veľa peňazí, ktorých nemáme nazvyš.. čo mám teraz robiť? pracovať? alebo rok študovať niečo, kde majú druhé kolo aj keď ma to nezaujíma? rok pracovať a potom to zase skúsiť? :((( aj tak, myslím že tu prácu nenájdem.. do zahraničia? kam? ako? :( prosím povedzte mi niekto čo mám robiť.. :(

lilyianka

Ahoj Monii, nečítala som úplne celú diskusiu, len som ju prebehla očami a všimla som si, že chceš ísť buĎ na psychológiu alebo pedagogiku do TT.. by ma zaujímalo, na akú školu, či na TU alebo UCM ... i keď moja odpoveď bude rovnaká, tie školy nestoja za nič a zbytočne budeš rok zabíjať niekde, kde ťa to nebude baviť ..... ja na tvojom mieste by osm to nechala tak a ako ti tu už niekto radil, uvidíš, že ti príde, že ťa na niektorú školu prijali, pretože im nenastúpil taký počet ľudí, ako potrebovali a dopĺňajú kapacity .. stalo sa to aj mne, keď som si dala 3 prihlášky na školy, do dvoch ma zobrali a do tej jednej nie ...ale v septembri mi aj z tej tretej školy nakoniec napísali, že ma berú, ale to som už bola zapísaná na inej škole :)) hlavu hore, nestresuj .. skús si prípadne na leto nájsť nejakú brigádu, nech by si si trošku zarobila a nenervačila sa doma

Monii

Simonella- mohla by som sa ťa spýtať, aké si mala známky na vysvedčeniach koncoročných? a na maturitnom? teraz kde študuješ? ďakujem.. :)

Simonella

Moniiii, kluuud!! :) uvidis ze v sept. nastupis.... ja som bola na tom pred dvoma rokmi tak isto! a vidis.. nastupila som. davala som si takisto na psychologiu.. asi do troch miest, a nevzali ma. sice v jednom mi chybali len 3 body, no odvolanie sa tam poslat nedalo. tak som si dala rychlo prihlasku na druhe kolo - na ucitelstvo. len jednu. aby nasich uz uplne neporazilo..ved vies, ake su drahe.. a vzali maaa...! myslim ze na ucitelstvo teraz uz vezmu kazdeho. ale malokto sa tam udrzi. nie je to prechadzka ruzovou zahradou kedze je to dvojodborova kombinacia + vela pedagogickych predmetov. na semester mame aj 15 skusok. tymto ta ale vobec nechcem strasit, pretoze kto to neflaka, a aspon trochu sa snazi, tak to kludne da.. a ja som spokojna. asi to takto malo byt, ze ta psychola nevysla a nelutujem. uvidis, ze aj ty sa niekam dostanes, hlavne nerob paniku! :) nejako bude.

Aja02

0vecka, ja som aj uvažovala nad strojníckou fakultou v BA,odbor aplikovaná mechanika a mechatronika, no profilové predmety boli matika, fyzika a chémia. Ja som posledné dva roky nemala fyziku ani chémiu, takže som sa na to vykašlala, ale tá fakulta sa mi javila ako dosť náročná. Nakoniec som si dala jednu prihlášku na FEI (aplikovaná informatika), ale moja matika nie je nejako slávna, no ja to beriem tak, že ak ma vyrazia po prvom semestri, tak si môžem povedať, že som to skúsila. :D Stále sa ale rozhodujem.

Teraz si ma s tou fakultou fakt prekvapil. Myslela som si, že má vyššiu úroveň...

Monii

tak život som mala taký obyčajný.. učila som sa tak na dvojky, mávala som 3 z matiky, fyziky, chémie, ale teraz posledný rok sme si vyberali semináre takže tam som trojku už nemala, tento posledný rok som mala na polroku väčšinu jednotky. Zmaturovala som nie bohvie ako, to som si vyťahovala presne tie témy, ktoré som vedela najmenej.. tri dvojky a jedna trojka.. som taká samotárka, nechodievam veľmi von, mám pár kamarátov.. voľný čas som trávila pri pc, buď som sledovala rôzne blogy, či už písané alebo formou videa.. pozerávala som americké a britské seriály, filmy.. 9gag a podobne.. lásky nič moc, jeden tam bol, ale to už dávno.. nechodím domov nikdy opitá ani zhúlená ani podobne, vždy načas keď už občas (možno tak 4x do roka) niekde idem, vždy dvíham telefón ak mi volajú rodičia a chodím na čas..

angličtinu v škole sme nemali bohvie akú, maturovala som na úrovni B2, z testu som mala cca 70-80% .. pomocou filmov a seriálov sa snažím učiť stále jazyk čo lepšie a lepšie..

ebi77777777

normálna reakcia rodičov s nižším "ekonomickým zázemím" - reakcia: "ihneď si hľadaj prácu", nepríjemným tónom prikázané
rodičia povedzme "s vyšším, alebo normálnym ekonomickým zázemím, by rozmýšľali, že akým spôsobom a kde by bolo možné ešte dieťa šupnúť na výšku, aspoň v súčasnosti to tak funguje....

a ja mám taký pohľad na túto vec, samozrejme, nedá sa to škatuľkovať na 100% každého...

JessicaI

Monii

odvolanie sa podava az ked Ti pride dopis o neprijati na VS.
Ja radim skusit druhe kolo napriklad Trnavu psychologiu ked si to povodne chcela ist studovat. Pedagogicka VS "Anglicky jazyk a literatura s kombinaciou etiky" v Trnave je tazka skola pokial nevies anglictinu uroven C1. Pred rokom tam isla moja dcera a po prvom semestri odtial usla. Nerozumela profesorke a texty sa ucila velmi pracne. Na strednej mala jednotky a aj tak to tam nezvladala. Boli tam spoluziaci, ktori prisli z Anglicka a teda mali sancu uspiet. Pokus sa dostat este na VS v druhom kole primaciek pokial nemate znamosti aby si isla do prace a skusila to o rok ist tam kde si chcela.
Vela stastia prajem...

zewa

Povedz nám, aký bol tvoj život pred prijímačkami? Aká si bola žiačka? Priatelia, rodičia, lásky, vzťahy? Nejde mi do hlavy reakcia tvojich rodičov.