IQ (Mensa)

Príspevok v téme: IQ (Mensa)
whee_ee

Ahojte,

chcela som si splniť môj dávny detský sen a absolvovala som IQ test Mensa. Nedávno mi prišli oficiálne výsledky, kde stojí, že moje vrodené IQ je 152. Mne však test prišiel naozaj veľmi jednoduchý, väčšina z otázok sa dala vyriešiť v priebehu pár sekúnd, preto som nemala problém ani s časom, ako (súdiac podľa vravy po teste) väčšina zúčastnených. Mám tendenciu sa podceňovať, a preto neviem, či môžem daný výsledok brať vážne (pretože podobné IQ má vraj tuším cca 0,5% populácie), či sú seriózne tie úlohy náročné a "bežný" človek ich nezvládne?

Nechcem, aby to znelo, že sa povyšujem, ale vážne stále nad tým premýšľam. Pretože si myslím, že taký výsledok pri tomto teste by mohol mať vážne každý.

Mám aj problém vyjadriť svoje myšlienky tak, aby boli pochopené správne, tak dúfam, že toto nebude ten prípad :)

Ďakujem za názory!

whee

Ovecka, 40min/40uloh, narocnost neviem posudit, prvu polovicu som mala skoro hned, len som prehodila list, kukla, zaznacila odpoved. Kedze rychlost nehrala rolu, druhu polovicu som robila lezernejsie, stihla som vsetko, prebehnut ich znovu, skontrolovat odpovede, ci ich mam dobre vpisane v harku atd ... percentualne neviem vyjadrit, kolko uloh som mala spravne a ani ktore nie, pretoze tieto udaje mi neboli poskytnute, ale na 100% to nebolo, to by iq podla mna bolo vyssie, takze niekde museli byt moje "vidiny" nespravne :-D

0vecka

2 whee_ee mozes nam est enapisat ze ako dlho ten test trval a ci to bolo narocne? a kolko % si asi vobec neveela vyriesit?

whee_ee

Samozrejme je to individuálne. Niekto má skvelú pamäť a radšej sa učí "naspamäť", záleží od toho, čo komu viac vyhovuje.

whee_ee

Mne je pohodlnejšie používať logiku, pretože môžem selektovať informácie, ktoré budem memorovať. Pokiaľ si viem niečo jednoducho a rýchlo odvodiť, príde mi zbytočné držať si to v hlave, napríklad veľké množstvo vzorcov :D Ale samozrejme to aplikujem aj na iné oblasti. Keď sa niečo naučíš, môžeš to zabudnúť, ale pokiaľ vieš použiť hlavu a odvodiť, odvodíš si to aj o polnoci. Samozrejme nájdu sa aj veci, ktoré sa proste do pamäte zapísať musia :)

0vecka

Vseobecny rozhlad je mudrost a prave IQ by mala byt inteligencia.

Ked je niekto mudry tak vyriesi hadanku lebo ju pozna (alebo pozna velmi podobnu) a inteligentny clovek na to zase pride logicky.

Problem je ze tieto dve veci sa nijak nedaju oddelit. Na zodpovedanie kazdej otazky potrebuje clovek nieco vediet a trochu s zamysliet.

whee_ee

Dari, mensácky test môžeš preto absolvovať s odstupom minimálne 1 rok, inak Ti nebude uznaný, a maximálne trikrát za život.

eddings

P.S. teda IQ testy zo vseobecneho rozhladu neexistuju, ak ano tak je to len nespravna interpretacia a vymysel bez realneho podkladu, ako testy v casopisoch napriklad. Vseobecny rozhlad nema s IQ nic spolocne, a testy z neho su testy vedomostne. A v nich moze, ako tu uz napisala whee_ee, strcit do vrecka scitany clovek s IQ 100 do vrecka cloveka s omnoho vyssim IQ. Niekto moze nastudovat encyklopediu britannicu a potom nezlozi jednoduchu skladacku :) A opacne

eddings

Aja> ono je to hlavne o tom, ze IQ a vedomosti maju len malu spolocnu cast, napriklad na ten test co sme si tu robili nebolo treba okrem mozno zakladneho scitania do 10 ziadne vedomosti, len logiku. Takze v Mense sa neda ocakavat fundovany rozhovor o akejkolvek teme, jedine ze sa stretnu 2 ludia z rovnakeho oboru. Inac sa da ocakavat maximalne ze ked nieco vysvetlim, budu to chapat :)

eddings

no moc sa mi s tym nechcelo s..t, tak som to zobral zhurta :) Ale je pravda, ze tusim 27-ku som proste nevedel, 3 minuty minimalne padlo prave na nu, a aj tak som len tipoval...

Správně jste zodpověděli 29 otázek za 12 minut. Hodnota Vašeho IQ je 135