Neobyčajne obyčajný komplikovaný vzťah

Príspevok v téme: Neobyčajne obyčajný komplikovaný vzťah
emma123

Keď sme sa spoznali, bol v rozvodovom konaní. Boli sme nejaký čas spolu. Bývali sme spolu. Keď jeho \\\\\\\"takmer ex\\\\\\\" zistila, že má nový vzťah, rozhodla sa, že sa nerozvedie. Zrazu vie, že ho miluje a chce byť s ním. Teraz sme spolu 2 týždne v mesiaci a 2 týždne je s ňou a deťmi aby vytvárali ilúziu rodiny. Čo si o tom myslíte?

ta3

Dakujem Emka za spravu, nie je velmi radostna, ak to nechal na Teba, je jasne co mas urobit, je mi to luto, ale zrejme je to to najlepsie riesenie pre Vas vsetkych, bud silna, rozchod preboli najma ked si plne uvedomis, ze nema vyznam, aby si bola k dispozicii iba na hranie, na rozptylenie, Ty potrebujes partnera pri sebe stale nie iba obcas, potrebujes si zalozit rodinu takze nestracaj cas, zelam Ti, aby si sa zo sklamania cim skor zotavila a potom aby si stretla lepsieho, perspektivnejsieho muza, hlavu hore a drz sa

emma123

Hlavne pre ta3: rozhovor prebehol veľmi vecne. V tejto chvíli mi nič nechce sľubovať a ani ma namotávať.
Nevie, čo bude, ale cíti sa slabý na to, aby to teraz vyriešil. Rozhodnutie necháva na mňa. Tak zrejme je to jasné stanovisko, budem to musieť ukončiť sama, pretože mi nedáva nádej, že by veci mohli byť inak... Ľúbim ho ale už nevidím cestu. :(

Fleur-de-lis

že to nie je normálne a zdravé, to si o tom myslím...
Ja viem, že sa často človek ocitne v situáciách kedy je ťažké sa zachovať správne, lebo je v tom priveľa citov a ľudí, ktorých to ovplyvní.
Ale ak v tejto situácii zotrváte, budeš sa trápiť. Je to fakt. A tvoje rozhodnutie.

agartio

Vždy som si myslela, že keď je vo vzťahu láska, úprimnosť, úcta a porozumenie, tak je to všetko potrebné.

Je to vsetko potrebne.
Problem je, ze kazdy o tych hodnotach pise, ale malokto nimi ovplyva.

Agnes998

Ked ste sa spoznali, bol v rozvodovom konani. Kamaratite sa 4 roky a pol roka riesi rozvod s tebou. Cize uz viac nez 4 a pol roka je v rozvodovom konani a stale nie je rozvedeny. Nie je to trochu divne?

ta3

mozne je uplne vsetko a ak chces aby ste boli obidvaja stastni a ak sa rozhodne zostat s manzelkou, nechaj ho odist bez vycitiek, bez trpkosti lebo Teba moze milovat vacsmi ako svoju manzelku, ale su tam este jeho deti, ktore tiez miesaju kartami a ktore tiez ma rad, i ked je to laska ineho druhu, tak Ti drzim palce, ci to skonci tak ci onak, hlavne nech ste obidvaja stastni aj ked kazdy osve

emma123

Vždy som si myslela, že keď je vo vzťahu láska, úprimnosť, úcta a porozumenie, tak je to všetko potrebné. Teraz zisťujem, že záväzok a povinnosť, pocit viny a pod, zohrávajú takisto svoju rolu... Keď nemusíš riešiť rodinu, tak je to fajn. Ja mám potrebu riešiť aj túto otázku. S priateľom sme boli 4 roky kamaráti. Počas tých rokov som stále počúvala od našich spoločných známych, ako ho má jeho žena v paži a ako spáva s kadekým. Teraz ho miluje a chce ho nazad. Neviem, môže sa človek tak zmeniť? Chcela by som, aby bol šťastný. A chcela by som byť šťastná ja.

ta3

bohuzial ano, momentalne
manzelka od partnera odisla, ani jeden o rozvod nestal, my spolu zijeme cca 3 roky, medzitym mali prieky o majetok, vypaltil ju a teraz prisla na to, ze stratila sluhu alebo nevie prezit, ze je sama a on ma mna, tak nas vztah rovrtava, ja sa ale az tak netrapim lebo aj tak sa ku sebe nehodime a sama planujem vztah ukioncit, cize ja to mam ovela lahsie ako Ty a aj vzhladom na vek, ja uz rodinu zakladat nepotrebujem a ani uz nemozem, mam 60, takze tragedia to v mojom pripade az taka velka nie je a ani to tak neboli, ale som si povedala, e ak este do vztahu pojdem, nesmie byt zenaty