Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otec znepríjemňuje život celej rodine

Príspevok v téme: Otec znepríjemňuje život celej rodine
Mariina

Môj otec je absolútne arogantný, neohľaduplný a sebecký človek, ktorý nielenže nespĺňa úlohu otca ale ani manžela. Na domácnosť dáva pár eur z výplaty, ostatok si šetrí pre seba. Za to si potom kupuje najrôznejšie veci alebo peniaze vráža do domu svojej mamy, zatiaľ čo nám nedá ani korunu naviac. Celý chod domácnosti vrátane výdavkov na bývanie ide z výplaty mojej mamy a to zarába dvakrát toľko ako on. Pre seba si nekupuje vôbec nič, pretože jej to už jednoducho nevýjde, radšej nám obetuje aj posledné euro. Za chrbtom na nás všetkých otec nadáva, akí sme leniví, ako nič nerobíme a podobne, pričom on je ten jediný čo tu pomaly ani prstom nepohne, hlavne že u svojej mamičky prerába celý dom. Volakedy aspoň navaril, teraz už nie je poriadne schopný ani toho. Robí zo seba najväčšieho chudáčika akú on má ťažkú robotu, pritom v nej len sedí na riti a očakáva, že sa mu za to všetci budeme klaňať. To že moja mama má oveľa ťažšiu robotu fyzicky aj psychicky už nevidí. K ničomu sa nemá, stále len sľubuje ale nikdy nič nesplní. Všetci sme radi, keď nie je doma, pretože keď je, je tu ovela horšia atmosféra keďže stále len na niečo nadáva, stále sa mu niečo nepáči, všetci sú pre neho hlupáci len on je najlepší. Keď spí, musíme chodiť pomaly po špičkách aby sme ho náhodou nezobudili. Ale keď tu spí niekto iný nezaujíma ho to, nemá problém sa tu rozkrikovať, trieskať vecami či vysávať celý byt ráno keď všetci ešte spia. Ako keby to robil naschvál... Okrem toho má očividne nejaké psychické problémy alebo čo, pretože väčšinou keď je sám v nejakej miestnosti šepká si sám pre seba ale aj to len nadáva až sa to mení na také tlmené výkriky ako rozčúli sám seba, nikdy netuším na koho to je mierené keďže počuť vždy len nadávky. Keď niekto príde do miestnosti, prestane. Som z toho zúfalá, viem že by nám bolo lepšie bez neho a mama to vie tiež, ibaže sa toho asi bojí. Nechce byť sama. Ale ja si myslím že lepšie sama než s takýmto mužom, čo sa mužom ani nedá nazvať. No bohužiaľ neviem, ako by som ju mala správne presvedčiť, že by ho mala poslať do riti nech ide bývať k jeho mamičke keď sa pre ňu ide rozkrájať a na nás kašle. Nemôžem sa už pozerať na to čo robí a ako veľmi sa mama trápi. Ona je ten najlepší človek akého poznám a nechcem aby ju totálne psychicky zničil, pretože za to aká je si zaslúži aby ju ľudia nosili na rukách...

slnovrat

quertyna, to je o vztahu medzi nimi dvoma. zvonka to vyzera inak ako zvnutra. ano, on ju vyuzival, ale zaroven jej poskytoval nieco, co potrebovala. a takto funguju tie vztahy, preto tak dlho vydrzia, aj ked vyzeraju nefunkcne a su tam neustale konflikty. tvoja mama je slaba, potrebovala tvojho otca, a po jeho smrti stale ostala taka ista. ak by stretla podobny typ muza, opat sa k nemu primkne a sucasne sa necha vyuzivat. jej to tak vyhovuje. je to taky typ osobnosti. musela by sama dozriet a chciet zmenu, aby sa zmenila.

qwertyna

agartio v prvom prispevku to vystihol presne. toto musi roztat tovja matka, ale presne viem, ake je to trapenie, ked musis zit pokope s dvoma ludmi, ktorych vztah ta totalne nici. vobec nie je lahke neprenasat vztah medzi rodicmi navzajom do vzahu dietata a jednotlivych rodicov. ja som to mala doma kazdy den, mozno by som s otcom bola schopna mat aj iny vztah, ale ked som mala stale pred ocami, co robil nasej matke, nenavidela som ho. snazila som sa to filtrovat, ale to sa skratka nedalo. hnevala som sa aj na mamu, ze je taka slaba a neschopna sa postavit na vlastne nohy a konecne si otvorit proti nemu usta, ale na druhu stranu som bola vzdy na jej strane, pretoze ona sa nikdy voci nikomu nespravala sebecky . preto ju bolo aj take lahke vyuzivat. par krat sa pokusila nieco zmenit, ale bud sa jej vyhrazal, alebo sa zacal tak lutovat a sypat si popol na hlavu, ze sa jej ho zasa ulutilo. taketo typy ludi su dokonalymi manipulatormi, ani si to sami mozno neuvedomuju, ale vzdy dostanu ostatnych do situacie, kedy im skacu okolo rite a chodia po spickach, bez ohladu na vlastne potreby.

fakt velmi s tebou sucitim v tejto situacii, najhorsie bolo, ze aj ked som od toho odisla, stale to niekde viselo nado mnou, odchod z domu pomoze v tom zmysle, ze sa na to nemusis pozerat, ale aj tak si to treba v sebe velmi dlho riesit a naucit sa ukocirovat svoj vztah k nim, lebo inak pred tym clovek iba uteka cely zivot a ma velku moznost, ze bude robit uplne rovnake chyby, respektive ine, vyplyvajuce z toho, ze sa strasne obava, aby to on sam nemal v zivote rovnake. na toto odporucam psychoterapiu.

kazdopadne, mozno by pre teba samu nebolo zle pokusit sa na to pozriet aj z nadhladu, ocami otca, kazdy ma vzdy totiz svoju pravdu a on urcite vidi aj chyby na vas a mozno ma z urciteho uhla aj kusok pravdy. predstav si, ze ste doma koalicia, ktora je proti nemu, cize on sa jasne ze stavia este viac do obrannej chujovskej pozicie.
no sama dobre viem, ze byt objektivna v takejto situacii a hlavne, uchranit seba a svoj vlastny vztah k rodicom je takmer nemozne, to si nevie predstavit clovek, ktory nemal doma chujovske vztahy. respektive, velka vacsina ludi, ktori vyrastu v podobnom prostredi su v dospelosti sami totalne nepouzitelni na nejaky vyrovnany vztah, pretoze len preberaju priklady z domu, aj ked si to neuvedomuju

ja sama musim povedat, nech to vyznie akokolvek cynicky, ze necakana smrt mojho otca bola ako vykupenie z bezvychodiskovej situacie. mrzi ma to a verim, ze mal aj pozitivne vlastnosti a viem, ze mal vo vela veciach pravdu, no takto je to nakoniec najlepsie a vsetkym spadol balvan z pliec.

avsak na margo mojej mamy, prave tu vidno tu zavislost podobnych zien. mama doteraz, takmer rok a pol potom, smuti a je jej ho luto. stale v odpovediach na otazku ako sa ma vidno povzdych. ale hlavne vidno, aka je odrazu stratena, ked musi vsetko zariadovat sama a je sama za seba zodpovedna, nema zadne vratka, ze on za nu nieco vyriesi. a to napriek tomu, ze ma dve dospele decka, ktore jej pomozu a staraju sa o nu a ze mame doma tak skvele vztahy, ako nikdy, jej este stale nedochadza, ze tento stav je neporovnatelne lepsi oproti tomu, v com sme zili cele roky.

sante.

a akoby nestačilo, ženy si podvedome vyberajú partnera podľa svojho otca.. bacha. :D nemôžem si pomôcť, ale správaš sa ako on. Hovoríš, ako zle o vás rozpráva a ty robíš to isté, a ako by sa aj rozkrájal pre svoju matku ale to ty tiež. Najjednoduchšie je predsa nakladať mu za chrbtom a radiť matke čo by mohla urobiť.. waw. Bohvie prečo takto rezignoval na rodinu, možno je tam niečo čo si zatajila, myslím, že netreba všetko hádzať len na neho..

orol

Marina, ja byt tvojim otcom

tak dostanes kazdy bozi den

5 a 20 na zadok

az kym nedostanes normalny rozum

a to moze trvat aj niekolko rokov, vsakze...

agartio

V skutocnosti, najvacsi problem ma Tvoja mama.

Vola sa to psychika obete. Pritiahne si hlupaka, ktory nici ju a aj jej deti, cely zivot. Stava sa to dost velkemu mnozstvu zien.
Vzdy to ma tie iste priznaky... boji sa byt sama (tam je v skutocnosti koren jej problemu), nevazi si samu seba, ani jej dieta, a vo vztahoch si vzdy najde niekoho, kto jej vysava energiu. Ten problem potom prenasa na Teba.

Ak Ti mozem poradit, vobec neries otca, zameraj vsetku Tvoju energiu na Tvoju mamu, aby zacala riesit ten jej psychicky problem obete. Neries to za nu, iba ju podniet, aby zacala bojovat.
Vyhrat to uz musi ona sama vo vnutri.
Ak nezacne bojovat, a ani Ty ju nedokazes podnietit, niesi jej dostatocne dobry dovod, aby Ta chranila ... prchaj z tej rodiny co najrychlejsie, ako mozes, a pomahaj im nejak zdialky, len nebud sucastou toho teroru. Rodicia by mali vytvorit pre dieta dobro, ak to nedokazu, a vytvoria peklo, mas pravo odijst a zit vlastny zivot.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otec znepríjemňuje život celej rodine - Fórum - ZDRAVIE.sk