Socialna fobia

semer

dakujem za rady, ahoj nada 5, ano priatelov mam, dokonca moj najlepsi priatel s ktorym sa poznam uz cca 14 rokov nevie o mojich problemoch, neviem ci to je hrdostou, alebo sa za to hambim, ale skratka o tom nechcem nikomu hovorit...mam o tom vie, otec tusi nieco a priatelka samozrejme o tom vie, nakolko moj zivot ovplyvnuje aj jej. Inak som dost slusny herec aj ked niekedy mam pocit, ze uz to nedam...Su situacie samozrejme ktorym sa vyhybam a je ich dost, ale uz ma to velmi obmedzuje a tym padom kvalita mojho zivota nie je ani zdaleka optimalna... V podstate sa musim neustale prekonavat...Samozrejme tym, ze mam SF tak minimalizujem chodenie von a tak. Ked som mal asi okolo 23 okov tak som prvy-krat navstivil psychologa, pretoze som to chcel riesit, to nejako nezabralo takze som isiel k psychiatrovi...vyskusal som hadam vsetky antidepresiva, ale nezabralo, vzdy som ale bral velmi male mnozstvo napr.1tab. paretin...mal som vacsie obdobia kedy som ich neuzival, najma ked som bol v zahranici...teraz som uz dlhsi cas doma no a tak som si nasiel na odporucanie noveho psychiatra. Teraz uzivam denne1 tab. frontin 0.25mg uz cca 2roky myslim, to malinko pomaha a rozmyslam, ze podsupim hypnoterapiu, nakolko som si precital, ze to moze pomoct. Neviem co este mam skusit, ale viem, ze takto fungovat nechcem a preto chcem vyskusat vsetko co bude mozne...Dalsia vec, ktora mi moc nepomaha je aj to, ze uz cca 2 roky ako som prisiel zo zahranicia nepracujem.

nada5

moje. 17rokov?.. :( mozno si to len myslis..mozno to nieje tolko . viem podla seba. mozno len to je pocit:( a ten pominie nie? chcem ti pomoct .

nada5

ahoj presne ako tralala..ti pise,chodit von prihovorit sa obcas niekomu bud na stanici..alebo inde len tak..opytat sa malickost :). ide to fakt .aj ja mam problem ,som zena.. uz aj mama..strasne somnou.a priatelov mas?

whee_ee

Mimulus, ono to súvisí, sama som socfobik a trpím depresiami, úzkosťami + mierne OCD, občas svetlé chvíle vo forme mánie ...

Semer, každopádne psychiater. Nie je to hanba :) Sú to proste chem.procesy v mozgu, ktoré sa dajú ovplyvniť liekmi.