Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

agartio

Si myslim, ze dnes, ked vidim, co jedia mladi, same sladkosti, fastfoody, tak clovek, co si pridava i mrazenu zeleninu do jedla, je vysoko nad nimi co sa tyka zdravej stravy.
Vsetko je relativne.

agartio

Ano, tak ako pise NumLock, zavisi aj kvalita vstupnej suroviny a proces spracovania.
Viem, ze Bonduelle robi celkom kvalitne mrazene produkty.
Napriklad na mrazenom spenate to citit, je lepsi, nez nejake lacne mrazene spenaty.

agartio

mrazena zelenina nic moc, ale lepsie, nez uplne ziadna.
Teda ked si robis napriklad ryzu, a nasypes do nej mrazenu zeleninu, tak je to o nieco zdravsie jedlo, ako ked si das ryzu samotnu.
Proste nejake vitaminy a vlaknina tam este ostali, ale nieje to ziaden zazrak. Je vsak rozhodne zdravsia nez konzervovana.
Ja ju pouzivam, ked som lenivy parat sa s cerstvou, skor kvoli chuti si ju niekde davam, nez kvoli zdraviu.
Jej vyhoda je ta, ze ju mas proste v mrazaku a hocikedy ju pouzijes, nesklame ta.