Fajcenie - skoncovanie so zavislostou

Príspevok v téme: Fajcenie - skoncovanie so zavislostou
evulik123

A je to tu, uz asi tisicty-krat sa chystam prestat fajcit. Ale tento-krat to naozaj myslim vazne!
Den prvy (dnes), zatial som v pohode, pretoze som sa na dnesok pripravila tak, ze som vyfajcila vcera co najviac cigariet ako som vladala (fuuuuuj), preto mi je este z toho uspesne zle ;-). Predpokladam, ze prve silne abstinencne priznaky pridu zajtra. Takze uz sa trasiem :-(.
Na pracovny stol som si nalepila motivacny obrazok, tak hadam to nejak pomoze.
Priznam sa uz mi je nanic z toho, ze som taka slaboska a neviem prestat, je to hrozny zlozvyk a pre zenske pohlavie uz tym duplom.
Je to uplne obmedzovanie slobodneho ducha, je to otrasna zavislost a musime s nou vsetci skoncovat! Ano!!!
:-DD
Ok, budem prispievat pravidelne, pocula som, ze prve dva tyzdne su najhorsie, takze dva tyzdne budem asi prispievat intenzivne :-) Budem rada, ak sa niekto prida, alebo nejaky ex-fajciar/nefajciar/ktokolvek nas tu vsetkych namotivuje a podpori :-)
Drzte mi palce a aj ja budem vam vsetkym, ktoru bojuju s touto hnusnou zavislostou :-)

Nefajcenu zdar!

p.d.

To nie je len o zavislosti, ale s fajcenim si clovek spaja v podstate priebeh celeho dna. Preto je to zavislost, ktora je tak silna ako zavilost na heroine.
Ja sa ani nepokusam prestat, ja to nedokazem a ja si nebudem nic zakazovat a ani prikazovat. Ide to vsak do penazi, to by bol jediny dovod na to, aby som prestal aj ja.
To je ako ked sa ma niekto opyta, ze kedy zacinam chudnut: od zajtra.
A kedy sa zenim?: v sobotu:)

Sejla

Evulik, držím palce, ja som v posledných mesiacoch fajčila zo stresu také množstvo, ktoré som nikdy nechcela prekročiť, aj 15 denne, tak som sa nasrala a povedala si konec, inak kúpila som si vaporizer, stojí to okolo 30 EUR online, je to ako kompaktná šiša, nalieva sa do toho tzv e-liquid, ktorý môže a nemusí obsahovať nikotín a predávajú rôzne príchute, ovocné, sladkosti, mentol, už som aj počula že to ťahajú aj nefajčiarky ktoré sa snažia schudnúť, aby ich nelákalo dobré jedlo=) Postupne môžeš znižovať dávky niktotínu. Nie je to vyslovene zdravé, ale okrem nikotínu to neobsahuje ten ostatný sajrajt, čo máš v cigaretách, pekne to vonia a cítiš výrazné zlepšenie zdravotného stavu.

0vecka

jj musis vydrzat prve tri tyzdne... potom to uz nebude take abstakove ale stale sa treba kontrolovat este asi rok.. hlavne nic nevzdava j:)