Čo si o tom myslíte? Kedy prichádza manželská nevera?

Príspevok v téme: Čo si o tom myslíte? Kedy prichádza manželská nevera?
AJA L

Čo si myslíte..kedy prichádza manželská nevera, resp. po koľkých rokoch manželstva..?
Medzi manželmi by mala byť vzájomná dôvera..ked vyprchá, tak potom je to už zlé..
Dôvera čo sa týka mňa tak nieje 100%-ntná,, a ani nikdy už nebude. Potom ako som našla sms v mobile môjho manžela s textom..ľubim ťa, cmuk--, nedá sa.
Manžel mal istu kolegynu z práce, ktorá mu občas zavolala,,vraj všetko len pracovne. Aj ked odišiel z tej práce,,lebo som mala pocit, že je tam, alebo mohlo by byť niečo viac..trocha ma to uspokojilo,,že bude fajn. Ale zistila som, že ona mu vola...a čo môže chcieť...??, dokonca včera synátor povedal ocinkovi, že ma na mobile neprijatý hovor od AJA L..tak ma to poriadne, že zobralo. Prečo mu asi volá, čo od neho chce.
čo ak je tam láska,,bud vzájomná, alebo z jednej strany, čo potom..
Mužom sa nedá veriť,,lebo ja mám pocit, čo sa týka žien, že všetko čo povedia je samá lož..muži klamu, alebo sa už taký narodili..
Je to trochu blbý pocit, žiť s vedomím,,že máte doma muža, ktorí síce je s vami, stará sa a tak...ale čo ak je aj s niekým iným...
A prečo s tým ja nič nerobím?..už som mala 2-3.krát vruke mobil, že jej zavolám, ale potom stále zlyham..a prečo?..lebo sa bojím! Strach je silnejší ako ja, bojím sa, že z toho budú problémy, bojím sa že to čo si ja myslím, by mohla byť pravda....atd..
..
Čo si o tom myslíte?..alebo ako by som mala konať..

manman

AJA, ja ti poviem pohlad z druhej strany. Som s manzelkou 15 rokov zenaty, predtym sme 5 rokov spolu chodili. Nejako sa mi stalo, ze ju uz nemilujem. Nie je za tym vobec ina zena, neviem to vysvetlit preco. Nepodviedol som ju a ani nemam ziadnu vo vyhlade. Nase 2 deti su uz dospele, tak ani to ma nebrzdi. Som strasne nestastny. Ona je povahovo super, ani skareda nie je, ale jednoducho iskra je prec. Najradsej by som od nej hned odisiel, no viem, ako velmi by ju to ranilo, ona je velmi citliva. Preto predstieram, ze ju stale milujem, robim jej prekvapenia, pozornosti, lichotky, vyznavam lasku, milovanie tiez zvladam, ze nic nevidi. Strasne casto preto pomyslam na samovrazdu, lebo som v bludnom kruhu. Vobec neviem ako dalej, kolko rokov, mesiacov, tyzdnov sa dokazem este takto pretvarovat? Vy zeny to takto chcete a ak je chlap citlivy, tak mu neostava ina moznost, do akej som bol pritlaceny ja. Toto je druha moznost zleho vztahu bez nevery. Co mi poradis? Obetovat sa a do konca zivota byt nestastny? :(

Mimulus

No vidíš a presne takto sa to deje...ak človek v druhom necíti oporu tak jasné, že to bude dusiť v sebe a nezdôverí sa ti....žeby vlastná skúsenosť?

AJA L

F. ano verila som a dôverovala, niekedy. Dnes bohužial už nie, vo svete akom sme dnes sa už nedá.

Ze ako s tým dalej??..tak to naozaj teraz neviem...čas to ukáže

Ale jednu vec tu nechápem, ked má človek niečo čo ho ťaží..komu sa má vyžalovať ak nie vlastnému manželovi???
alebo všetko dusiť v sebe?????

ved to sa vôbec nedá..preto tu aj občas zájdem a niečo hodím,,
Ked nemáš pri sebe blízku osobu tak ...ale nerobím to už,,a nesťažovala som sa ustavične, občas, chvíľkovo....asi je to ťažko pochopiteľnéé !

Agnes998

Nesuhlasim s nazormi ze nevera je vzdy chyba oboch a ze zena ktoru podvadza muz je urcite vadna, sama ho do narucia inej vohnala a ze ho nerespektovala alebo neobdivovala. Mnohym muzom staci na neveru prilezitost, nic viac nepotrebuju. Mozu mat doma krasnu dokonalu milujucu obdivujucu partnerku, ktorej nemusi nic chybat, ak maju prilezitost, podvedu ju. A vacsinou nemaju ziadne vycitky svedomia. Podla prieskumu viac ako polovica muzov ktori podvadzali svoje partnerky/manzelky tvrdila, ze ich zakonita je super, su s nou spokojni, nechcu ju menit a vyhovuje im taka aka je. Tak preco ju podvadzaju? Lebo ina im otrcila, nic ine za tym nie je. Samozrejme nespravaju sa tak uplne vsetci muzi, ale je ich bohuzial vela. Cize mozes sa pozriet aj na seba ci si neurobila chybu ale ak ziadnu nenajdes, zbytocne sa budes obvinovat a hladat vinu len v sebe. Mozno ziadna ani nie je.

Mimulus

Fleur-de-lis - nádherný príspevok :) Lepšie sa to ani napísať nedalo...ďakujem že to konečne niekto napísal :)

Mimulus

AJA L - ak niekto niekoho naozaj miluje tak pojem stereotyp neexistuje - no existuje ale niečo mu musí jednoducho chýbať!!! Spomeň si ako ste sa do seba zamilovali a spomeň si čo ste vtedy robievali, všetko spoločné na čo si spomenieš a čo už dnes nerobievate môže byť tým spúšťačom. Ale môžem sa mýliť...asi by som mal trošku vedieť ako rozmýšľame... Nepremýšľame vždy len rozkrokom!

Fleur-de-lis

Píšeš, že sa mužom nedá veriť. No ak máš v sebe vžitý tento názor, tak neverím, že si svojmu manželovi niekedy naozaj dôverovala.
A kedy prichádza nevera? U muža asi vtedy ak mu chýba rešpekt a uznanie manželky, ak pre manželku nie je "hrdinom", ak manželka nedôveruje jeho rozhodnutiam, priamo či nepriamo ho nazýva neschopným manželom, otcom, neschopným zabezpečiť a postarať sa o rodinu...
Prosto my ženy vieme výborne kritizovať a sťažovať sa.
Alebo sa zase o muža staráme, tak ako by sa to páčilo nám, ale si neuvedomujeme, že pre muža je dôležitejšie niečo iné.
Pre ženu je zas dôležitejšie aby ju muž miloval, kdežto muži robia často chybu a manželky "rešpektujú". Lebo pre nich je to dôležité, tak si podvedome myslia, že ich manželky to tiež potrebujú. Áno potrebujeme, ale na prvom mieste sa chceme cítiť milované.
Mňa to kedysi tiež strašne hnevalo, že muži tak často podvádzajú svoje ženy, ako keby pre nich nič neznamenali, že sú to egoisti, ktorí myslia len na seba...
Ale ak príde k nevere, tak je to chyba oboch. Samozrejme, že je to strašné ak sa chlap nevie ovládnuť a k tej nevere dôjde, lebo je to veľké zranenie. Ale treba sa pozrieť aj na to, ako sa žena k mužovi po celé tie roky správala. Možno si mu varila, prala, starala so oňho a povieš si, že to je "vďaka" za to. Ale ak si sa často sťažovala a podkopávala jeho sebavedomie, tak si ho postupne k inej žene vlastne "posielala".

Ja neviem, ako to bolo u vás. Ty sa musíš na to sama pravdivo pozrieť.

A potom sa rozhodnúť či manželstvo chceš zachrániť alebo či to s ním už nedokážeš.

MultiLevel

celkom ma zaraza, ako tu kazdemu radis, pritom by si sam potreboval pomoc (odbornu)....alebo len prefackat, aby si nebol zbabelec....

AJA L - postav sa tomu zoci voci. Posad si k sebe manzela a zacni rozhovor na tu temu. Bud asertivna (ak nevies co to je, odporucam nastudovat) a popros o vysvetlenie. Mas na to pravo. Popros ho, aby bol uprimny a aby ste si vsetko vyjasnili ako dospeli ludia (i ked aj v tejto teme vidime, ze prave dospeli ludia sa spravaju ako deti). Neviem sice, ako dlho u vas trva tento stav, ale cudujem sa, ze takto zijete, ze to dokazete...Ze dokazete jeden pred druhym mlcat, tvarit sa ze sa nic nedeje....Nuz, odvaha a chod do toho

AJA L

M.....a vieš že práve takého som odhalila?..ktorý ma nemiloval, nedôveroval mi......
dokonca ma nenávidel??..atd...
A že klamal....tak nemám 10.ročkov..

Ale nebudem tu písať v akej súvislosti..a kedy som mala ten pocit, ale naozaj som ho mala...

M..nenapísala som že mám celkom ideálny vzťah..inak by som tu nič neriešila.
A že jemu niečo chýba??..nemyslím si, možno skôr chcel vybočiť zo stereotypu..10.rokov mať len jednu..ved toje typické pre chlapov, možno chcel skúsiť sex z nejakou inou??!!!