Behanie..nemám kondičku..nevládzem

0vecka

ja mam POLAR tusim... ono je to praveze podla mna aj na zaciatok dobre aby vedela ako rychlo ma zacat lebo vecsina ludi dava moc intenzivne...

proste s vysokym tepom je ten ze clovek berie energiu z cukru a ta sa minie velmi rychlo a potom si uz telo berie so svalov...niekedy staci o 10 uderov menej a namiesto 15min clovek vydrzi 90

neskusena

sak jasne, ja som to myslela tak ze zo zaciatku netreba, nez sa naucis troska behat. ale tak zase na druhu stranu ti to pomoze s tym, akym tempom behat.

akurat ked niekt nie je sprtovo zalozeny, tak mu hned tep vystreli.

no a na technologie nedam dopustit, endomondo je super vec. kamosi pouzivaju runkeeper, alebo nike+ a tiez si chvalia.

0vecka

2 neskusena jj hodinky netreba ale je to podobne ako kebyze povies ze netreba mobil lebo saq mozes sa dohovarat aj osobne... ano netreba ale na to tu ta technologia je aby sme si ulahcili zivot....

a je jasne ze behanie neni o tom ze na prvu supu zabehnem maraton.. ale prave o tom ze si postupne budujem kondicku....ak by som len tak z fleku zabehol maraton tak behavat nemusim..nemalo by to zmysel

neskusena

lenochod, vsetko je o rychlosti.
behaj ako slimak, len preslapuj takmer na mieste. vydrz to par tyzdnov, a telo si zvykne a rozbehnes sa.

samozrejme ak mas dobry tlak a nemas ine problemy.

neskusena

Od zakladnej som neznasala behanie.

Po dvadsiatich rokoch som sa proste rozhodla ze idem behat.
Tak som sla s tym, ze dam minutu beh, minuta chodza.
Chodila som tak 4-5x do tyzdna uplne pomalickyyym tempom, par kilometrov.
Kazdy pondelok som pridavala minutu behu a tyzden som tak behala. Uplne v klude, aby som zvladala dychat.

Postupne som zvysovala minuty a teraz ani neratam, proste bezim.
Chce to trpezlivost, spravnu techniku, najma spravne tenisky a pojde to same.

Nikdy som netusila, ze to dokazem.
Netreba ziadne hodinky. Staci, ked vladzes v pohode dychat a nelapas po dychu.

0vecka

prejst z mierneho poklusu na chodzu a k nepomaha tak na miernu chodzu a ak ani to tak si kupit invalidny vozik a pomaly sa na nom pohybovat...

0vecka

no lebo behas blbo... 1,5km ? to si behala 10min? musis zmiernit tempo... naj by bolo kebyze si kupis tie hodinky co ti meraju pulz ja to mam a je to v poho.. potom si uz len sledujes pulz a behas podla toho