Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Je to vzajomne?

Príspevok v téme: Je to vzajomne?
AfterEight

S priatelom sme spolu 6 mesiacov. Som s nim velmi stastna, nevymenila by som ho za nic,ale trapi ma jedna vec. Po 2 mesiacoch som mu vyznala lasku. Povedala som mu,ze ho lubim. On sa tomu velmi potesil, ale neopatoval mi to. Povedal, ze on to este tak neciti, ze potrebuje cas. Tak som to respektovala a nerobila z toho dramu. Avsak odvtedy ubehlo par mesiacov, spoznala som jeho celu rodinu,chodime na rodinne stretnutia, nasi ho maju velmi radi, poznam jeho kamaratov, planujeme dovolenku, jednoducho travime spolu bezstarostne cas. Lenze mne obcas v hlave napadne myslienka, preco mi nevyjadri svoje city slovne? Citim z jeho strany lasku, neustale ma objima,da pusu, ked spolu zaspavame,tak sa prituli,ked spolu nie sme,tak mi zavola, aky som mala den. Ale slovne sa este nikdy nevyjadril, ze "mam ta rad, lubim ta"...Uz som rozmyslala,kde robim chybu,ale neviem na to prist. Ma vsetko, co potrebuje(oporu vo mne, vychadzam so vsetkymi ludmi,ktorych on ma rad,rozumieme si,ja mu neustale hovorim,ako mi na nom zalezi,ako ho mam rada,atd...). Niekedy mi pripada, ako keby nevedel, co je laska,som jeho najdlhsi vztah, lebo jeho predchadzajuce skusenosti neboli najlepsie,priatelky mu boli neverne. Ked zacnem nieco riesit ohladom citov,pride mi,ako keby to nechcel,alebo skor nevedel riesit. Lenze ja viem,ze mi veri a on sam mi to povedal. Bojim sa,ze co ked to z jeho strany nepride? Mam sa ho spytat,ci mas uz lubi,ako su na tom jeho city, alebo este cakat?kolko?...viem,ze chlapi nemaju radi tlak, alebo len naznak tlaku...ale mne chyba istota,chyba mi pocut to aspon raz za mesiac,to vyznanie lasky... A nie som tinedzerka :)

jedulka

asi takhle.Podle toho co píšeš má tě velmi rád,chceš-li miluje tě.Ono je to tak s chlapi všeobecně.Velké procento jich se řídí rozumem.Je to pro ně jednodušší.Oni když mají říct co cítí velmi myšlenky zkomplikují.Sami jsou pak z toho velmi nešťastný.Proto se tomu vyhýbají.Je prostě zapotřebí je brát takový jací jsou, netlačit na ně, co a jak cítí,protože to co je pro nás normální oni se v tom doslova plácají.
Rozumíš?Dočkáš se, to mi věř, když si tě takhle v noci přitáhne k tělu a najednou uslyšíš "lubim ta".Taky jsem se dočkala:-)Věř mi a nechej ho dýchat a dělat tě šťastnou i beze slov.

AfterEight

Marilynka, uplne chapem co myslis...som rada,ze aj ty niekedy mas tie slabe chvilky ( teda nie ze by mi to robilo radost,ale som rada,ze je tiez niekto takto rozmyslajuci ako ja)...napr dnes mi doniesol moje najoblubenejsie vino, co nikdy predtym neurobil,ale vsetko je po prvykrat a som rada,ze si to zapamatal a hlavne,ze to spravil sam od seba a len tak :) velmi ma tym potesil. Ja nepochybujem o tom,ze ma lubi...A co sa tyka tych surodencov,neviem ci to moze byt tym ( ma brata,ten ma uz niekolko rocny vztah a dalsieho rovnako stareho a ten este vztah nemal). ja si skor myslim,ze co on mal tie kratke vztahy a vzdy skoncili nie jeho vinou,tak sa nenaucil za ten kratky cas lubit a vlastne vyjadrovat to slovne. Ja to na nom vidim,ze ma s tym problem,neviem ci sa hanbi,alebo ma nejaky blok. Ale vazne mi staci,ze mi to vynahradzuje aspon cinmi.

Marilynka

AfterEight, som rada ze ta to povzbudilo, ono to co mas to podozrievanie, je uplne normalne...skoro v kazdom to je z nas... priznam sa aj u mna...
Tvoj priatel ma asi len surodencov alebo je sam...jedinacik doma.. mal vychovu kde sa asi moc nevyjadruje laska slovne... vacsinou muzi nehovoria svojim zenam uz po niekolkych rokoch manzelstva taketo vyjadrenia... jasne nie vsade to tak je....su muzi co s tym problem nemaju..

No skratka...uzivaj si a neries somariny...to ze sa sem tam pohadate je len dobre..lebo aj to zblizuje:))) netreba sa obmedzovat, hlavne treba byt priamy a uprimny..a ak ta nieco tazi...skus s nim o tom jednat...uvidis... najdi si vzdy vhodny cas a opytaj sa svojho mileho na to... nech sa ti s tym sam zdoveri a hlavne ty mu to hovor bez ocakavania ze aj on vyzna nieco... proste ho usmernuj a ked to bude pocut potom aj on neskor moze s tym zacat:)))

ta3

blahozelam, je to super ze si si to uvedomila, predsa len toto forum je vo vela pripadoch uzitocne

aj na Tvojom pripade je evidentne, ze vlastne vsetko zavisi od nasho nazerania na svet okolo nas, vlastne nic sa v Tvojom pripade navonok nezmenilo, to len Ty si si ujasnila par faktov a razom si stastnejsia, veru, mnoho ludi si vyraba problemy tam kde nie su, potom trpia aj ked by nemuseli, uz som povedala velakrat, ze v skole nas ucili mnohym zbytocnostiam, ktore v praxi ani v zivote nevyuzijeme, namiesto toho by nas mali uz v zakladnej skole ucit ako spravne mysliet, pretoze v mysleni je pes zakopany

AfterEight

Marilynka,ked som si precitala,tvoj dlhsi koment,normalne som si uvedomila,ze som este stastnejsia ako vlastne som :) Ked sa obzriem okolo seba, vidim ako sa pary hadaju,stale maju tendeciu ustavicne nieco riesit...a ja som vlastne nadmieru spokojna. Tento tyzen som ani 1x neriesila,ci mi povie konecne,ze ma lubi alebo ma rad...Nemala som na to ani dovod,lebo som si vsimla, ako sa neuveritelne snazi, napr po robote,ma este vela inej prace,ale zastavil sa za mnou, aby ma objal,pobozkal,pozreli sme si film...ked sme spolu neboli aj 3x za den mi zavolal,len tak...a ked sme spolu dalsi den mali byt,tak sme sa obaja tesili a to si vazim,ze aj ked sme spolu uz nejake tie mesiace,tesime sa na seba a chutime si. Asi to bol len taky skrat a moje pochybovanie,ako som sem uz pisala,ze som sa s niecim takym este nestretla,ze by mi (ex)priatel nevyznal lasku aj slovne. Vsimala som si toho mojho lepsie za poslednych par dni a vazne som prisla na to,ze on ma (neviem to presne nazvat) problem s vyjadrenim citov slovne....uz som na nom videla,ked siel hovorit "som rad,ze..." aky ma s tym problem,nie ze by nechcel,ale ze jednoducho to doteraz nepouzival...ale kusok po kusku sa to zlepsuje. Jasne,ze ma to niekedy bude este skriet...ale nie je to podstatna vec. Podstatne je to,ze som vazne spokojna,stastna. Len som Vam chcela dat vediet,ze som si uvedomila,ze som riesila vazne blbost a co by dali ini ludia za to,keby sa mohli tiez o niekoho opriet. Dakujem za Vase rady a prajem Vam pekne leto :)

Prezývka55

No poviem to takto metaforicky: vzdy lepsie ako by stale vravel ze ta miluje a pri tom ti za chrbtom prasil sestru

Marilynka

Zeny, tak komplikovane a vzdy hladajuce problem, domyslave...

jasne prietl ti nepovie milujem ta tak je z toho diagnoza???

Deria!!!!

neuraz sa, ale ty by si nevedela byt s chlapom co ti nepovie ustne prejav lasky, hmm podla slov sa da dedukovat ze si prilis mlada a ze vela romantickych filmov si videla...a to je teraz tvoja predstava!!!

casom zistis ze nie v slovach je caro...

ale uprimne ciny...lebo ak muz miluje tak miluje...on to nemusi riesit ako my...zeny a vykecavat o tom pri kave a rozoberat co mi kde povedal a preco nepovedal a co s tym myslel a bla bla....

Deria

samozrejme, ze to nie je celkom normalne, ze ti svoju lasku neprejavi aj slovami. neviem si totiz predstavit chlapa, ktory je do mna blazon a nepovie mi to ani pocas par mesiacov. ale je mozne, ze este nestravil tie sklamania, ktore ma za sebou a preto je opatrny s tym vyznanim lasky. co ak ju vyznaval niekomu casto a ta dotycna ho nechala padnut na dno? a co ak mu jeho byvala opakovala cely cas, ako ho miluje a vykaslala sa nanho? to by bolo este horsie. to vsetko sa moze odzrkadlovat vo vasom terajsom vztahu. tazko ti radit, to su veci....mozno by som mu nehovorila, ako ho lubim, tiez by som sa snazila mu to dokazat skutkami. ale to musis vediet ty sama. treba vychadzat zo situacie.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Je to vzajomne? - Fórum - ZDRAVIE.sk