Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka

Príspevok v téme: Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka
Meretseger

Jeden z mojich lekárov, ku ktorému chodím relatívne často, ma každú chvíľu pozýva na kávu do neďalekej kaviarne na "pokec". Vie, že sa režem, nedávno videl, že i inde než na rukách a vraj ho to dosť trápilo, keď to videl prvý raz. Vie, že som bola v Pezinku, aj to, že som sa "opakovane pokúšala o samovraždu", ako bolo písané v správe odtiaľ (o tom poslednom pokuse som mu radšej nepovedala, načo ho trápiť, chudáka. Kedysi som sa ho spýtala, aké množstvo vzduchu musí ísť do žíl, aby to človeka zabilo, síce mi to povedal, ale došlo mu, prečo sa to pýtam).
Naposledy sme sa bavili o škole, na ktorú chodím a bol to veľmi fajn pokec, na konci ktorého ma na tú kávu pozval zas, už asi dokopy tretí raz, myslím, že na to vždy zabudne, má dosť deravú pamäť:) Tak si vravím, že by som to mohla konečne prijať, koniec koncov, či je také niečo vo vzťahu lekár-pacient etické, by mal riešiť ON, myslím si, z jeho strany je to však isto len starostlivosť (taká nevšedná u slovenských lekárov) o dosť švihnutú pacientku, u mňa to však, ako iste niektorí viete, môže prerásť do bohvie čoho:) A vôbec mi nebude robiť problém, že môže mať tak okolo 40, tipujem. A rovnako ako bola potom tragédia chodiť k Stanovi, môjmu býv. psychológovi, do ktorého som sa príšerne zabuchla, tak bude tragédia chodiť i k tomuto lekárovi, lebo bude stačiť hocijaká prkotina a potom ho zas, naopak, znenávidím, a vôbec, tá niveau stable, čo je teraz (a je neutrálna, veľmi dobre) by bola na šrot.
Čo by ste robili na mojom mieste? (Odhliadnime od toho, že si zrejme aj tak napokon urobím podľa seba, ale dobrý názor nikdy nie je na zahodenie)

poštmistr

jedulka, to je velmi zaujimavo napisane, len by ma interesovalo, kde takeho rodinneho kona zohnat. vies o takej konskej farme nedaleko bratislavy? tiez by bol velky zaujem. zatial som chodil len jazdit do klubov, kone nic moc, naozaj zblbnute a zjavne aj nestasne. alebo aspon lahostajne.

:(((

Nic v zlom, ale ako ta tu stale citam... Pride mi to cele divne. Aby 40 rocny lekar pozyval 20 rocnu pacientku na kavu..

jedulka

Meretseger, ty jsi těžký oříšek nejen pro lékaře ale i pro sebe.Měla jsem stejné dětství jako ty.Jednou jsem ti takhle čuměla do zrcadla v dětském domově a namísto pláče mi zkameněla tvář.Mnoho věcí mi proběhlo jako jindy před očima, ale místo litováni se, jsem dostala neuvěřitelný vztek.Ten rostl a sílil každým krokem, každým dnem.Uvědomila jsem si, že se musím lidem co mi ublížili pomstít, jinak se z toho nikdy nedostanu.Začala jsem s tím v DD a skončila, vždyť ty víš kde.
V 16letech jsem pak mohla udělat za dětstvím tlustou čáru.Myslím si, že by jsi se měla nejdřív naučit důvěřovat a milovat.Na kafe si zajdi ale taky říkám nic víc.Mám na to metodu.Koně!Jistě ti to bude připadat jako blbost, ale není. Kůn je zvíře které člověka k životu nepotřebuje ale mi je ano.Nechoď nikam do jezdeckých stájích kde jsou ti koně zblbnutí a jen tak fungují jak je jim nařízené.Najdi něco rodinného, kde není tolik nařízení a kde je volnost pracovat s koněm.Když si stoupneš před koně, jsi úplně "nahá",on tě odhalí okamžitě, ale co ty?Jak donutíš tohle útěkové zvíře se strašnou silou aby tě miloval? Je to umění které by si se mohla naučit a kdyby něco pomohla bych ti s tím.
Kůn ti dá hodně, neuvěřitelně hodně, všechno z tebe vedle něj spadne a naučíš se jak milovat a být milována.Nejdřív ale toho koně musíš přesvědčit aby ti důvěřovat, což není jen tak a pak aby tě miloval.Neumím psát jako ty nebo tady někteří abych ti to vysvětlila a přesto cítím, že musím.Všechno co do koně investuješ se ti vrátí a když zkrotíš jeho neskutečnou sílu do takové podoby, že budete cítit jeden druhého co od sebe chcete beze slov,, vynese tě to do výšin o kterých těd nemáš ani ponětí.