Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka

Príspevok v téme: Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka
Meretseger

Jeden z mojich lekárov, ku ktorému chodím relatívne často, ma každú chvíľu pozýva na kávu do neďalekej kaviarne na "pokec". Vie, že sa režem, nedávno videl, že i inde než na rukách a vraj ho to dosť trápilo, keď to videl prvý raz. Vie, že som bola v Pezinku, aj to, že som sa "opakovane pokúšala o samovraždu", ako bolo písané v správe odtiaľ (o tom poslednom pokuse som mu radšej nepovedala, načo ho trápiť, chudáka. Kedysi som sa ho spýtala, aké množstvo vzduchu musí ísť do žíl, aby to človeka zabilo, síce mi to povedal, ale došlo mu, prečo sa to pýtam).
Naposledy sme sa bavili o škole, na ktorú chodím a bol to veľmi fajn pokec, na konci ktorého ma na tú kávu pozval zas, už asi dokopy tretí raz, myslím, že na to vždy zabudne, má dosť deravú pamäť:) Tak si vravím, že by som to mohla konečne prijať, koniec koncov, či je také niečo vo vzťahu lekár-pacient etické, by mal riešiť ON, myslím si, z jeho strany je to však isto len starostlivosť (taká nevšedná u slovenských lekárov) o dosť švihnutú pacientku, u mňa to však, ako iste niektorí viete, môže prerásť do bohvie čoho:) A vôbec mi nebude robiť problém, že môže mať tak okolo 40, tipujem. A rovnako ako bola potom tragédia chodiť k Stanovi, môjmu býv. psychológovi, do ktorého som sa príšerne zabuchla, tak bude tragédia chodiť i k tomuto lekárovi, lebo bude stačiť hocijaká prkotina a potom ho zas, naopak, znenávidím, a vôbec, tá niveau stable, čo je teraz (a je neutrálna, veľmi dobre) by bola na šrot.
Čo by ste robili na mojom mieste? (Odhliadnime od toho, že si zrejme aj tak napokon urobím podľa seba, ale dobrý názor nikdy nie je na zahodenie)

jedulka

Mer ... tak to skus, tam naproti vám, ale domluv se, že chceš koně, vyber si jakého a ať te nechají samotnou si dělat co chceš?To by mělo jí, ne ?

Meretseger

jedulka: Spoločenské tance? Ouvej. Kedysi som tancovala v skupine, tuším že disco to bolo, ale spoločenské mi pripadajú príliš interpersonálne, a na také čosi ja nie som. Som skôr vlk samotár, hoci na druhú stranu som exhibicionistka (cosplay pokojne aj na námestí :D). Neviem posúdiť, či je to dobre alebo zle.
A s tými zvieratami ste ma už úplne zblbli :D

Mimulus

dpk1 - mohol by som sa aj uraziť :DDD

Mer - kľudne choď na tú kávu, veď je to iba káva :) Ak chceš tak prídi na koníkovi, a môžeš si zo sebou vziať aj 10 psíkov a 18 mačiek len s tým delfínom bude trošku problém :DDD

MultiLevel

boze, nechce sa mi to cele citat, ale co s tymi konmi? :D :D
Hovori sa, ze kone, delfiny a aj psikovia - maju velky terapeuticky vyznam pri xy veciach. Ale ci by to pomohlo aj Meret? :) Sak nech skusi no...Ale podla mna je to skor pre inych ludi :)

jedulka

dpk1, ale né,možná jsem jen něco špatně pochopila, mám lidi ráda a nějaké to šťouchnutí mi nevadí.Dneska jsem dokonce Anjelika pochválila za její velmi krásnou rozprávku.Jestli mě něco mrzí tak je fakt, že nedokážu popsat co těmi koňmi ...ak si uz ma nieco spravit, tak po svojom.....to jest mnou vybrana farma, moj konik a nikto z priatelov mi do toho nekecajte :-) :-)
Mer : Tak takhle nějak by to mělo začínat.Nabízím ježdění zdarma.Okolo nás jsou tři velké Hipodromy, takže lidí chodí se učit jezdit tam.Nabízím inzertně ježdění zdarma, vím kdo mi přijde, jsou to většinou lidi, kteří to v klubech jezdectví z jakéhokoli osobního nebo jiného důvodu vzdali.Je mi jedno jak dlouho ten člověk jezdil, jestli umí vysedávat atd.Kůň není jen kus masa se čtyřmi nohama na kterém jedeš.
Vemu je ke kruhovce, přidvedu koně na kterého je 99% spoleh a učím lidi aby se s koněm skamarádili, celého si ho ošahali atd.Když už to jde, to znamená, že se kůn nechá takhle ošahávat a ani se nehne jde se k druhému kroku.Ukážu jim jen nejjednodušší základy práce ze země.Laik co na to kouká,řve že to nic není a že tomu rozumí.Tak ho pustím do kruhovky a nechám ho aby udělal s 99% spolehlivým koněm to co viděl a vypadalo to tak snadně.A tady to začíná být zajímaví, všichni jsou naprosto mimo, levá ruka neví co dělá pravá atd. Člověk okamžitě pochopí, že vlastně koně ani nezná.I když na nich jezdil v nějaké jízdárně třeba šest let.Neučím každého všechno jen základy.Chovám koně naprosto přirozeně,mají boudu a dělají si co chtějí.Když chtějí zalést tak zalezou a když né tak se pasou atd.Jsou přirození a mají svoji osobnost, hierarchii atd.Je toho hodně opravdu moc a tady to nedám.Jde o mnoho emocí a jak s nima zacházet.Na obou stranách.Dostat tyhle věci do roviny je umění a hodně to pomáhá lidem co mají psychické problémy.Mer kočka je sama sebou, její nezávislá osobnost, dělá člověku dobře ale nic ti nedá.
Pozor na rady "koňáků" :-), nenajdeš dva aby se sebou souhlasili :-)