MATURA

tinusska

ja som maturovala min. rok. moj akad. tyzden vyzeral asi takto - varenie, prezieranie, spanie... a knihy vedla postele.no a chatovanie na nete... chodila som na sps chemicku. ja som si zas bola vyvestit otazky, preto som sa asi spoliehala. z anj mi povedala, ze tema sa bude tykat mna a mojej rodiny, no ale blizsie mi nevedela povedat. nakoniec som mala otazku, co obycajne robim ja a moja rodina cez vikend.... z chemie mi povedala 3 cisla otazok. sranda bola, ze ked som sa pozrela do otazok, vo vsetkych bola tema (z 25 asi v 6 bol spomenuti dusik) dusik. nebol to priamo kecanie o dusiku ale o jeho zluceninach, cize vzdy sa dalo vykluckovat k nemu. no a vytiahla som si jednu z tych otazok, kt. mi povedala - a bol to amoniak. zo slovenciny mi povedala cislo otazky, pozrela som si ju, len ako napotvoru ucitelka zmenila poradie otazok. a zabite bolo, ze aj ked som si vytiahla otazku pod inym cislom, bola to ta otazka, kt. mala pred tym podla stareho zoznamu cislo 22.. sice stresy som mala uzasne a totalne som si nadavala, ved az na 100% som sa nespoliehala na tie otazky, ale potom som bola stastna.... ja som maturovala v jeden den, takze to bolo behanie z dveri do dveri....

cica

A hlavne som sa naucila skoro z kazdej temy nieco, lebo taki ludia, co sa neucia a pozru si jednu otazku, tak si ju vytiahnu. Ale taki, co sa ucia vsetko a nenaucia sa tu jednu, tak si vytiahnu zasa tu. Neviem preco to tak je, ale funguje to tak uz niekolko rokov:))

cica

Ludia ja som maturovala pred dvomi rokmi, cioze este z piatich predmetov na gypmly, fuuuuuuuj a tiez som sa ucila len akademicky a potom aj ten tyzden ked sa maturovalo, kedze som maturovala 4 dni tak som cely tyzden nespala, ked som zmaturovala, ucila som sa do rana na dalsi predme at a tak dokola. od maturit nemozem kavu ani citit, uz 2 roky som nemala ani dusok.:))
Inak nebojte sa, teraz sa do toho zaprite a potom budete mat pokoj:)) A teraz fakt maturita uz nie je formalita, najma na niektorych skolach, na niektorych je, tak ale o tom potom. Ale ked si malb mal z pisomnych dobre vysledky, tak sa nemusis bat, lebo zmaturujes a ak nie, tak sa rychlo treba najviac ucit na ten predmet:))

Dee

mna by od redbulu aj kavy slahlo. Nikdy som to nepila, raz som si dala redbul a nevedela som potom utisit busenie srdca.
Takze ked na to nie si zvyknuta, tak to radsej nepi. Vypitaj si radsej v lekarni nejaky cajik. Kamoska teraz pred statnicami papa ginko a ja som pred maturou jedla lecitin. Vraj su dobre na pamat.

sjella

kava? 0 bodov.. aspon u mna.mozno tak v zaciatkoch.. ale teraz? nepomaha. mozno na par minutiek.. ale pijem ju lebo ju lubim :-* ;)

aaali

a co kava?????lebo ja ju nepijem a neviem ci sa to kvoli tomu oplati ...ci to ma naozaj az take extra povzbudzujuce ucinky

sisulienka

no mne pomaha ked si kvapnem do oci visine na unavene oci a dam si salku zeleneho caju s medom to mas prirodny stimul na mozog a sem tam si dam aj ginko stim od walmarku......a proti nervozite cokolada, ale horka a banany su vraj dobre na koncentraciu a ked si fakt nervozna tak si daj 30 min pauzu a chod sa prevetrat. :) neboj zvladnes to hlavne chladnu hlavu a kukni si aspon trosku ku kazdej otazke :)