Krvácanie z prsníka

Príspevok v téme: Krvácanie z prsníka
bezradná som

Dobrý deň, mám 50 rokov, posledný menzes som mala v auguste 2012.
Poslednú preventívku som absolvovala začiatkom júna - všetko ok. Dostala som odporúčací papier na mamografiu a sono prsníkov. Asi týždeň po preventívke som začala krvácať z jedného prsníka. Jedná sa o občasný krvavý výtok, tmavočervenej farby. Absolvovala som už mamografiu a sono, kde sa nič nezistilo okrem mikrocystickej dysplázie, ktorú mám už dávnejšie. Moja gynekologička sa tvárila dosť neisto, myslím, že nevedela čo má so mnou robiť. Nakoniec mi zobrala vzorku na cytológiu a teraz čakám na výsledok. Stretli už s niečím podobným, počuli ste o podobnom prípade?

Buba04

Ahoj,ja som v decembri zbadala pri kontrole prs ze mam krvave bodky na lavej bradavke.Nakolko pracujem v zahranici v chlade som to pripisovala prechladnutiu.Vo februari som bola na sono kde mi nic nenasli,ale pytala som sa aj na ultrazvuk,aj tam vsetko v poriadku,a teraz po pol roku znovu ten krvavy vytok

ta3

Lu
batie Ti vobec nepomoze, jedine co pomoze to je navsteva lekara, ja by som nevahala ani sekundu, zo zdraveho prsnika nic nevyteka, takze rychlo na vysetrenie

lu

ahojte, natrafila som na tuto temu a som rada, ze sem mozem napiusat, lebo sa aj ja dost trapim...mam vytok s prsnika, mam ho uz dost dlho a niekedy som si nachadzala aj krvave bodky na plachte...mam vytok taky priesvitny a neviem ozaj co mam robit...asi v roku 2009 som bola na mamografii a nic....ked som to tu tak citala, tak sa dost obavam?????? mam 30 rokov a bojim sa, ale ozaj uz neviem, kam sa mam obratit...aj ked si stralim bradavku, vystrekne to von....poraqdte prosim....dakujem

bezradná som

Tak ešte stále nemám výsledky. Volala som tam aj včera aj dnes, zajtra nerobia, tak možno až v pondelok.

llek

Vysledok cytologie uz musi byt, cytologia je jednoduche vysetrenie - pride vzorka, urobi sa nater na sklicko, nafarbi sa a v ten den ci na druhy den sa to hodnoti. 2 tyzdne je na cytologiu dlha doba

bezradná som

Máš pravdu, musím sa informovať,len predpokladám že aj do prsníkovej ambulancie budem potrebovať sprievodný lístok - odporúčanie. V piatok to budú 2 týždne, čo mi zobrali vzorku na cytológiu, tak uvidím čoho sa dočkám.

llek

Ak mas pocit ze tvoja gynekologicka nekona tak ako si myslis ze by mala, najlepsie by bolo ist do prsnikovej ambulancie do centra. Ide o tom aby aj terminy vysetreni a vysledkob neboli nekonecne. Onkomarkery sa daju stanovit, ale problem nedoriesia a ak by boli hodnoty v norme neznamena to nic. Len cytologia alebo histologia mozu jednoznacne dat odpoved na to co je pricinou vytoku

bezradná som

Ďakujem Vám za odpovede, naozaj zatiaľ čo som zistila, tak je to vážny problém, ktorý naozaj treba dôkladne vyšetriť a doriešiť. Už som myslela na to, že zmením gynekologičku. Dosť na ňu nadávajú, ja som nemala doteraz žiadne problémy, posledných cca 10 rokov som chodila som len na preventívky, takže som to nejako neriešila. Už mi napísala jedna pani, že 2 roky mala cytológiu v poriadku napriek tomu krvácala z prsníka a nakoniec oň aj tak prišla, pretože to lekár podcenil a neposlal ju ďalej na vyšetrenie.

viva viva

ešte k tvojej otázke - stretla som sa s tým v našej rodine. Skončilo to veľmi zlým nálezom, kde boli príznaky zo strany niektorých lekárov značne podceňované(rovnaké ako tvoje). Samozrejme, že dotyčná prišla o prsník a môžeme byť radi, že je medzi nami....ja len dúfam, že u teba to bude OK. Držím palce!

viva viva

podľa mňa to nie je dobré..ak bude treba, tak zmeň gynekológa(neber ohľad na to, čo kto povie)....dajú sa urobiť aj onkomarkery z krvi. U gynekológa zdarma a u všeobecného si za to treba zaplatiť(4 onkomarkery žen.ochorenia okolo 59 €). Výsledky sú dosť rýchlo ( ja som mala na druhý deň). Každopádne tá cytológia je veľmi dôležitá.Myslím, že v tvojom prípade by som konala rýchlo a dožadovala sa neúprosne vyšetrení na ktoré máš nárok.