Račkovanie

Príspevok v téme: Račkovanie
Medulienkaaa

Dobrý deň. Mám 16 rokov a neviem vysloviť písmeno "R"..ničí mi to život, veľmi ma to trápi, pretože mne to veľmi vadí. Hlavne v škole mi robí problém prečítať nejaký text, srdce mi začné búchať až čakám kým skolabujem. Prosím o nejakú radu ak sa tu nájde niekto kto mal problem s račkovaním a vyriešil ho v 16 rokov alebo v dospelosti. K logopídovi som chodila ked som mala asi 4 roky, no nepomohlo..ĎAKUJEM VOPRED :)

Mimulus

Medulienkaaa - logopéd je presne taký istý doktor ako všetci tí, ktorí ti naozaj pomôžu. A nie je pre malé deti! Teda ak sa chceš toho ráčkovania naozaj zbaviť.

Medulienkaaa

Filipova: no ja som sa to pýtala mami a ona mi povedala že neračkujem až tak strašne..ako ja sama počujem že niekedy to R vyslovím správne, ale väčšinou nie..a k tomu logopédovi: povedala, že je pre malé deti a podobne. ja som fakt zúfala

Filipova

A to sa nedá vyriešiť s logopédom?

Ja ti neviem, asi ma ukameňujete, ale mne ako laikovi to vo väčšine prípadov pripadá ako hrubé zanedbanie zo strany rodičov...

Viem, že mnoho ľudí za to nemôže, ale mne to určite nepripadá byť zlaté :-D

Pokiaľ sa dá ešte dá, určite by som to riešila s odborníkom a snažila aspoň nejak korigovať..

Napr asi pred 2 týždňami bola v relácii Nákupné maniačky jedna dospelá žena, ktorá "R" nevyslovovala vôbec a miesto toho hovorila "L"... ako nejaké malé dieťa, ktoré sa len učí rozprávať.. bolo to hrozné..

Medulienkaaa

shy: ja som sa ešte nestretla s tým žeby mi niekto povedal že to je zlaté, práve naopak, spolužiaci sa mi vysmievali keď som bola mladšia...a som strašne utiahnutá kvôli tomu pretože sa bojím toho že ked idem na strednú školu tak budem mať problém nájsť si kamarátov a pod...:/

shy

Ani ja neviem povedať r ani rrrrrrrrrrrr :P

ja ale neračkujem ale skôr to r tak "prehltávam", že ho neviem naplno vysloviť a ani ho nevyslovujem ako l, u mňa je to skôr také "stratené" r :) a ľudia mi hovoria, že je to zlaté tak to neriešim :)