Ako sa opalit?

Príspevok v téme: Ako sa opalit?
Dzax

Caute, mam par otazok ohladom spravneho opalovania. Mam bledu pokozku, neviem presne ci 1 alebo 2 typ. A neviem ako sa opalit pretoze ked sa opalim budem cerveny a potom znovu biely. Takze by som rad vedel ako spravne na to, teda najlepsie v akom case, ako dlho a aky krem pouzit aby ma opalilo, ak vobec nejaky. Cital som tu na fore ze niektori odporucaju aj rozprasovac a vodu pre lepsi vysledok.

A ake mate skusenosti/nazor so samoopalovacimi kremami? V pripade ze by som sa nemohol opalit?

A co solarium? Ake je riziko v porovnani s opalovanim na slnku?

Vdaka za pomoc ;)

Lulita

Dzax - kup si rovno betakaroten v lekarni, tak nemam cas sa opalovat, lebo pracujem, ale ked som nepracovala, tak som chodila v lete na cca 4-5 hodiny denne na slnko

zuzi74

Tak natierat sa musis stale pokial chces byt hnedy...inak to ani nejde. Keby si prestal s natieranim, tak pokozka vybledne a si opat tam kde si bol aj na zaciatku, akurat ze lahsi o par euracov:-)
Nooo su to hotove ceremonie s tymi samoopalovakmi.

Dzax

@zuzi74: A kolko krat to treba opakovat? Par krat alebo stale az dokym mi nedojdu peniaze? :D

No je to cele hotova veda, takze asi najskor sa skusim opalit postupne na slnku a ak by to vobec nezabralo tak uvidime.

Dzax

@Lulita: A co konkretne obsahuje ten betakaroten? Okrem mrkiev?

Ja mam ale taku pokozku ze bud nic nevidno alebo som chvilu cerveny a potom znovu biely. Mozno postupne a pomaly sa to meni len to nevidim.

A ako dlho a casto sa opalujes? Pouzivas nejaky krem? :)

zuzi74

Na tych samoopalovakoch mas vysvetlivky ako dlho je potrebne ich mat na sebe. U fake bake to boli tusim 3-4 hodiny ak sa dobre pamatam a potom umyt.
Ja som citala tiez vela superlativ na tento krem, ale osobne mi nesadol a uz ziadny ani nechcem. Velmi prplava praca s nanasanim. Okrem toho musis predtym urobit peeling celeho tela, aby si nemal flaky po naneseni kremu.
Oproti slnku a solariu je to sice najsetrnejsi sposob opalovania, ale krem obsahuje rozne chemicke latky, ktore prenikaju do koze, takze tiez nic moc.

Lulita

ja som bola vzdy bleda, stale sa ma ludia pýtali, preco nie som v lete opalena, myslela som, ze je to moj udel :D ale objavila som caro betakarotenu, ako som ho zacala jest a opalovat sa, viem sa opalit pekne dohneda, takze pokial clovek nie je uplny albin, tak sa da, ja som klasicky europan, svetly typ, ale nie uplne, ze cmar, napr. teraz som bola len 1 den na slnku a som hneda a to som tento rok este betakaroten nestihla ani zobrat, ale tak posledne dva leta, som travila kazdy den na slnku, ked bolo pekne, tak pokozka sa uz aj skor opali, chce to proste trening

Dzax

@vitavi: No zeleninu, ryzu, ryby a podobne jem celkom casto. Ale aj mliecne vyrobky a ciste mlieko len obcas. Dladke len vynimocne, okrem jogurtov.

No ale oproti solariu a slnku je to najsetrnejsi sposob nie? Lebo vsetko z toho ma nejake zapory. Len ci to aj vydrzi a nebudem oransovy potom.

Dzax

Takze kazdy tyzden po aku dlhu dobu? Alebo to treba stale?

Toco farbeni a oranzovej farbe spominali ale pri inych produktoch, ale ze s fakebake take problemy nemaju tak neviem.