Komplikovaná láska

ta3

ja som platonicky milovala jedneho muza, trvalo to viac ako 4 roky, my sme nemali moznost sa pravidelne stretavat, zili sme daleko od seba a stretli sme sa najviac 1-2x doroka (ale ani vtedy neprisiel za mnou, ale do mojich labakov na pravidelny servis spektrometrov) a ja napriek tomu som ho milovala, snivala som o nom, na rozdiel od Tvojho on bol slobodny, postupne som pochopila, ze nieco s nim nie je v poriadku, ale stale som dufala, ze co ked, nakoniec som to vzdala, pretoze to neviedlo k nicomu iba k strate vzacneho casu
prestan na neho mysliet, je zenaty a ma dve deti, neodvadzaj inej zene muza a otca detom

Deria

aha, ja som si precitala len tvoju otazku. cize ziadna platonicka laska ale vztah: zenaty-milenka! no o to skor by si sa mala pozriet realite do oci. ten vztah by si mala ukoncit. bude to boliet ale tvoj zivot sa uberie inym smerom a budes stastnejsia, nez teraz, aj ked v to teraz neveris. predsa tento sposob ti nemoze vyhovovat! (iba ak jemu, to verim!:)) a ak tvrdis ze ano, tak klames samu seba. oslobod sa konecne a uvidis, ze raz budes rada, ze si to dokazala.

Deria

dokazes, pokial si nebudes tieto city k nemu pestovat aj nadalej! mozno si si len nieco zidealizovala podla svojich predstav a toho sa drzis zubami-nechtami. stastny ten, kto sa vie prisposobit realite a niekedy ju prijat taku, aka je.

Marilynka

Jedine co ti viem poradit, je nechaj cas, ono to prejde same...

stara laska nehrdzavie, to uz asi nikdy nezabudnes na neho ale milovat budes vediet znova:)))

dobre je ze si to uvedomujes a prijmas to tak!!!! teraz uz len cas... same to pride a necakane.... teraz mas moznost zit s muzom kde laska a rozum bude na pravom mieste...milovat niekoho 10rokov, byt sam, zit s predstavami s nim, tomu sa hovori platonicka laska...nezabudnes ale rozum ti sam bude signalizovat kedy je pravy cas...

bud kludna a venuj sa veciam co ta bavia... nezatazuj sa tym ze mala by si niekoho mat lebo mas na to vek alebo ostatne maju a ty nie!!!! ono vsetko ma svoj cas... radsej sa venuj hobby lebo potom uz na to cas mat nemusis:)))

DarkBella

aj keď sa snažím o vzťah s niekym iným, vždy si pomyslím, že čo ak, čo ak sa niečo stane a budeme spolu... veď nádej zomiera posledná, či nie? no zase nechcem len dúfať celý život... neviem čo robiť

agnes998

ak je to mozne, urcite sa s nim prestan stretavat, uplne prerus kontakt. Mozno je super chlap, ale ma rodinu, keby od nej odisiel, uz by taky super nebol to predsa vies. Musis sa zamnerat na hladanie pre teba vhodneho chlapa ktory bude mat podobne vlastnosti, nie je to nemozne takeho stretnut. Ci dokazes zit aj s niekym inym, samozrejme dokazes ale musis aj sama pre to nieco urobit, nielen cely zivot snivat o chlapovi ktory je pre teba nedostupny.

Fleur-de-lis

DarkBella,

tiež si myslím, že si si ho zidealizovala. A asi si to nechala zájsť priďaleko, keď to trvá tak dlho.
Potrebuješ sa vedome rozhodnúť, že sa ho "vzdávaš". Prestať dúfať, predstavovať si niečo. Hlavne sa snaž si uvedomiť, že taký dokonalý nie je, ako ho teraz vidíš.
Možno sa skús vyhýbať stretnutiam, aby to šlo ľahšie, alebo si skús všímať jeho nedokonalosti :D No to neviem, či je dobrá rada:)
Ale určite to zvládneš. Potom príde niekto skutočný, kde aj láska bude skutočná a z oboch strán, a potom sa už len zasmeješ na sebe, spomenieš si na ňom tak v dobrom, ale už po ňom nebudeš túžiť. Lebo budeš mať jedného skutočného vedľa seba :)