Labrador/Zlatý retríver

Príspevok v téme: Labrador/Zlatý retríver
Pieskac

Chceli by sme psa, rozhodovali by sme sa medzi Labradorským/Zlatým retrívrom .Problém je ten ,že bývame v byte ,ale výhodou je ,že chodíme cez víkendy na chatu(na dedinu). Chodíme tam od piatka večera až do nedele vecera + raz/dva-krát cez pracovné dni poobede .
Chodili by sme ho samozrejme venčiť a venovali by sme sa mu ako vládzeme :) Ale zvládali by sme to ?
Už od malička som chcela mať psa ,ale boli sme stále v byte tak to by bolo pre takého velkého psa veľké trápenie ´.No pred 2 rokmi sme si kúpili chatu na dedine a sme tam dosť často :)

Pieskac

Chcem véééľmi labradora ale nechcem mu zle , nechcem aby sa trápil v byte ,tak radšej počkám kým príde správny čas :/ :) Ďakujem vám za všetky príspevky :)))

lilyianka

ja mám labradorku a do bytu by som ju určite nechcela .. je to veľký pes a tam by jej bolo tesno .. máme dom s veľkou záhradou a tam má veľký výbeh, + s ňou sme chodili každý deň von na prechádzky . na veeľmi dlhé prechádzky ..teraz je už staršia neprejde toľko ... ale do bytu veľkého psa nie ..bolo by to utrpenie ... musí byť vonku, špacírovať sa po záhradke a stále niečo vymýšľať ..... a ako tu už niekto písal, tak veru, tie chvosty oni majú veľmi silné, keď mi s ním od radosti jednu švihne, vtedy ja neviem čo od "radosti" :D
čiže do bytu menšieho psa a na záhradu kľudne aj retrievera či labradora ... sú to veľmi krásni a inteligentní psi ...

Pieskac

Ja len dúfam že ked skončím strednú školu (čo je ešte velmi ďaleko :D ) tak sa prestahujeme do tej dediny , chceli by sme aj teraz ale kvoli dochadzaniu do školy to nieje asi veľmi možné :(
Ale ked tam budeme byvat tak bez váhania nám tam bude po záhrade behať labrador :) :D Často taktiež chodíme na túry do prírody takže by sa to psíkovi mohlo páčiť :) A plánujeme si aj kúpiť bazén pretože milujem vodu , a pokial dobre viem -Labradori tiež:) Moji príbuzní majú (vlastne MALI) 2 čokoládových labradorov a tak som si ich oblubila no bývajú v zahraničí a naposledy som ich videla pred 2 rokmi .Boli to najúžastnejšie psy ,ktoré som kedy poznala

Leila1223

presne... tieto psíky v byte len trpia, a viem o com hovorím..jednoducho potrebuju výbeh a prírodu..ja si tú našu neviem predstavit keby mala byt zavretá dnu..velmi by trpela :(

Ked chces psíka do bytu, tak byt tebou by som volila iné plemeno, sú rozne bytové psíky a su aj mensie co je tiez výhoda

Fleur-de-lis

my sme mali labradora. Neviem si ho predstaviť do bytu. Je to silný, mohutný pes, ktorý keď sa teší tak búra tou silou všetko okolo.
Keď od radosti kýve chvostom a niečo ním trafí tak je po tom :D
My sme ho mali na záhrade, a mám pocit, že aj tá mu bola malá :)
Ale ja osobne nie som za väčších psíkov do bytu. Aj keď taký labrador miluje spoločnosť, tak že bude stále v strede rodiny by sa mu určite páčilo.

Leila1223

ja mam 1-ročnú fenku zlateho retrievera :)
bývame síce v dome zo zahradou, ale ten pes dá veru zabrat :D do bytu by som ho fakt teda nechcela, ked bola este stena mavali sme ju dnu, ale boli to teda nervy:D ale stálo to za to, je to uzasny pes, múdry a kazdy nam ho obdivuje som na nu hrdá, i ked niekedy povyvádza :D

ale v buducnosti, ked budem mat vlasny dom chcela by som radsej labradora (kvôli kratsej srsti)...inak je to krásny pes..môj vysnivaný a nevymenila by som ju uz za nič na svete ;-* moje zlatíčko :-*