Uzkostlive stavy

Príspevok v téme: Uzkostlive stavy
klasik44

Dobry den prajem.
Moj problem spociva vo viacerych faktoroch, ktore mi neskutocne komplikuju zivot. Mam 33 rokov a dlhodobo ma trapi stres, strach a nadmerna nervozita, no cim viac sa zaoberam a skumam svojimi problemami, tak som dospel k diagnoze, ze mam "UZKOSTLIVE STAVY", dost som ohladom tejto temy scitany no aj tak Vas chcem vsetkych poprosit, ktory do toho aspon trochu vidia, alebo maju podobny problem, nech mi poradia co s tym, popripade co nato, lebo dusim sa vo vlastnom tele a neviem si pomoct. Potreboval by som na zaciatok nejake volnopredajne lieky, chcel by som dat najprv sancu prirodnym produktom pred chemiou... POMOZTE...dakujem

Lulita

klasik - to je klasicke :) vyhybave spravanie pri uzkostiach, ja som sa uz naucila robit vsetko akokeby sa nic nedialo (az teda na stav, ked sa predusim komplet celu noc a rano s ami tak toci hlava, ze nie som schopna prejst par metrov) urcite kym mozes sa nevyhybaj situaciam, lebo najhorsie pripady koncia za zatiahnutymi zaluziami doma a nevylezu z bytu aj dlhe roky, problem je otvorit aj postarke, normlane chod k lekarovi aspon na pokec

marianus - priblizne mas aku pracu?

klasik44

trochu to tu rozvediem:
. V sucasnosti pracujem v zahranici a ked je situacia ze mam ist niekde sluzobnym autom kde som este nebol, tak strasne znervozniem, zacne ma boliet hlava a urcite mam aj zvyseny krvny tlak, lebo srdce mi bije ako zvon, no a pocitujem strasny stres a uzkost, cize sa neviem VOBEC sustredit, a stava sa mi ze v tom strese zabudam co je spravne, hlavne pri soferovani, cize soferovaniu sa uplne vyhybam, lebo som ako casovana bomba. Staci ked mi niekto vola na mobil, alebo niekto zazvoni pri vchode, tak hned som v strese(strachu), proste niekedy uz o sebe fakt pochybujem, som strasne zo vsetkeho prestraseny...Ak je moznost tak sa stale vyhybam zodpovednosti, lebo ak som za nieco zodpovedny, tak som v strese a som nervozny a dost neprijemny. Priatelku nemam a asi ani tak skoro mat nebudem, kedze som skoro stale nervozny a zijem stale v nervovom napati, uz fakt neviem co mam robit

Lulita

marianus - no ja tiez tak...odmietam brat lieky, lebo mali xy neziaducich ucinkov a az tak nepomahali (antidepresiva) a ked si uz myslim, ze je to ok, vzdy to udrie zase a znova :( ja to mavam aj v praci, ale vzdy to nejak rozdycham, tým, ze mam pracu narocnu na pozornost, sa snazim tie myslienky potlacat, aj ked tie fyzicke nevolnosti k tomu su hrozne, kazdy den je boj, nie zitie, ale aj napriek tomu, som rada, ze mam pracu, len pride obodbie, ked potrebujem oddych

klasik - tak to ti este nerupla nervova sustava, skus meditovat, jest lahsiu stravu atd. pomoct si, aby nedoslo ku kolapsu, lebo citlivi clovek to skor ci neskor zazije (bud pridu depky, okp, ale rozne druhy uzkosti ako pp)

klasik44

este pre upresnenie, tie uzkostlive stavy nemam stale, iba pri nejakych situaciach(pri ktorych mam pocit ze sa idem zblaznit) a tieto obcastne stavy potrebujem poriesit/potlacit. No o dusevnom nepokoji(neklude) mozem povedat ze ma prenasleduje skoro stale...

marrianus

Lulita: vystriedal som uz niekolko psychiatrov. Posledne mesiace som vysadil vsetky druhy liekov co som mal a to bola zrejme chyba. Vsetko sa vracia, a ako pises, este sa aj nabaluje. Dnes som myslel, ze v praci to uz nerozdycham... Musim priznat, ze pisat je taky maly "ventil" ...

Lulita

nikdy sa ti nestalo, ze si dostal triasku, busenie srdca, mdloby, nemoct sa nadychnut, nevedel si, kam ist, co robit, aby to preslo? uplne zamrznutie chut sa len dat do klbka a strach, ze sa nedostanes skrz hrozny stav domov? aj to su prejavy uzkosti

Lulita

marianus a bol/a si u lekara s tym? ono je blbe to, ze casom sa na tie hnusne stavy nabaluju dalsie hnusne stavy, ten frontin som dostala este len vcera, takze neviem, kedysi si som brala lexaurin a uspaval ma priserne