Behám beháš beháme

Solomon

potvorka: osobne beham v prirode tiez po lesnej cesticke, ale pouzivam cestnu obuv. Je mi to uplne jedno ci cestna alebo krosova pokial je sucho, ale ked poprsi tak je nevyhnutna krosova kedze v cestnej sa velmi smyka v terene... No a pytala si sa na krosovu obuv na asfalte: tlmi menej a v pripade ze je mokro tak na asfalte sa s krosovou šmyka :)

poPotvorka

Ono takto ,ja beham hlavne preto ,lebo ma to tesi a kedze sa nerada mocem v zavretom priestore v posilnovni ,tak som sa rozhodla pre beh ..... pomaha mi to udrzat kondicku i postavu ,nakolko sa venujem spolocenskym tancom a tam je dolezite mat pekne stihle nohy a beh je na to ako stvoreny ,ale co ma serka je ,ze tu v BB ani nie je moc kde chodit behat ,ziadne trate ,len les a hora v ktorej je vela medvedov a co ja viem coho ,takze chodit sama je obcas akoby adrenalinove vzrusenie ,hlavne ,ked vam nieco zasuchoce za chrbtom .... v podstate vam Bratislavaci zavidim (obcas mam pocit ,ze slovensko je len BA ,vsetky financie na budovanie sportovisk sa sustreduju tam) cudny narod ste :-/

martin_koval

najlepsiu vec, ktoru som v behu urobil bola ta, ze som presiel na trail. Tiez si obcas zabehnem po asfalte, ale to na prirodu a lesne chodniky nema.

Co je to rychle tempo? To by ste si mali upresnit v min/km. Ak niekto byva pri poluse a chce trening, tak sa niekedy moze pridat ku mne. Viem aj rychlo ;-)

Kto sa chce inspirovat trail distance runningom, nech cekne moj blog: martinkoval.tumblr.com

poPotvorka

Solomon
ono ja musim prebehnut asi tak 5km po asfalte ,aby som sa dostala na taku polnu cestu :) a mne ten zvlneny teren vyhovuje ovela viac ako tvrdy asfalt .... ja mam krosovu obuv ona ma tusim hrubsiu podrazku ,ale ma i lepsiu stabilitu ako klasicka bezecka ... myslis ,ze je nevhodna ??
a za radu dakujem :) ,uz som si ich omrkla a urcite si objednam .... len neviem ,kedze ja behavam kopec dole, kopec hore ci mi budu vhodne :)))

Solomon

potvorka: ked chces po asfalte vyskusaj kvalitnu obuv od adidasu s adiprene alebo gelove mizuna :) neporovnatelny rozdiel a pocit pri dopade na nohu :)

poPotvorka

hm ... no ja behavam skor pomalsie ,ale v pohode odbehnem 8- uz aj max. 10km ... ale behat po asfalte ?!!
to je cista katastrofa :-/