Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Som tučná, ale necítim sa tak stále.

Príspevok v téme: Som tučná, ale necítim sa tak stále.
8saskia8

viem hlupy nazov temy,..no tak,.mam 19 rokov 172 cm a (už) 84 kg (schudla som 2 kg ) ..je to tak. že nikdy som nebola ani chudá alebo veľmi štíhla..stále od malička som mala také bruško..až do 15, kedy som podstupoila operaciu kolena, a od vtedy priberam.. dnes mam skoro 19, a dve operácie za sebou...už ako som začala priberať, mama mi stáále hovorila , davaj si pozor , budeš vyzerať ako sud ( pričom moja mama ma asi taku výšku ako ja a ma asi 95 kg.) Lenžeja som to nejak neriešila, chcela som schudnúť..ale to len tak akože aby bola mama kľudnaá inak som jedla ako som chcela samozrejme bez pohybu. 2x mi kúpila aj tie tablety ( lipoxal jedny boli od ktorých som chytila krásnu gastritídu !!! neužívajte .) tak stále sa o niečo pokúšala, ale ja som si nepripadala tučná, až kým som nešla do obchodu a , stále som si musela vtlačiť do predtým dobrých riflí, alebo si zobrať o číslo väčšie..a to mi až tak nevadilo, veď nohavice zladím zo nejakým voľným triščkom a je to. ale teraz, som bola pozvaná na svadbu kde som sa cítila strašne tučne, ked som sa videla v týhh šatách až som plakala.a tak som povedala DOSŤ, pred meseiacom , že už musím so sebou niečo robiť. tak som sa dala na to, hoc to veľmi nedodržujem ale schudla som za tie tri týždne 2 - 2,5 kg , mam aj pohyb..snažím sa jesť málo.. ale tučkovi neporadíte.. :/ a zas ma štve že mama na mňa vybalila nové lieky na chudnutie , vraj tombude skôr..ale ako jej už konečne mám vysvetliť, že ja chcem schudnúť prirodzene, rpirodzene zmeniť svoj životný štýl aj stravovanie..? bez tabletiek ? a najlepšie na tom je, že teraz keď som sa na to všetko dala, začala kupovať domov sladkosti. !!Mám pocit, že chce dosiahnuť to,aby som si bola vedomá toho že práve ona mi pomohla v chudnutí..

GoFruit

ked mas velku chut na sladke tak jedz vela ovocia, z toho sa nepribera a zaroven to dava velmi potrebne uhlohydraty a vitaminy a enzymy len ho s nicim nekombinuj.

Aja02

A priateľ by sa s tebou nešiel bicyklovať alebo korčuľovať?

Čo sa týka stravovania. Všetko záleží od toho kedy vstávaš. Ak ti hneď po prebudení nechutí jesť, tak sa nenúť. Naraňajkuj sa neskôr, ale max. do hodiny ako sa prebudíš.Na desiatu si daj kľudne nejaký jogurt so sladkou príchuťou a k tomu nejaké ovocie, napr. jablko. Ak ti veľmi ide na chuť sladké, daj si ho radšej doobeda, nie poobede a už vôbec nie večer. Na obed si daj kľudne to mäso s nejakou zeleninou alebo nejaký cestovinový šalát. Áno viem, cestoviny majú veľa sacharidov, ale ak si ho skombinuješ so zeleninou a nebudeš jesť cestoviny každý deň, tak sa nič nestane. Na olovrant si daj nejaký jogurt bez príchute, zeleninový šalát, to je ma tebe, ale nech je to niečo ľahké, no a na večeru si daj kľudne cottage cheese alebo to čo so mala na obed, ale nie cestoviny! V podstate môžeš jesť čokoľvek, ja som ti uviedla iba príklady, hlavne nejedz nič vyprážané, obmedz sladké a biele pečivo. Ak máš pečivo veľmi rada, daj si tmavé. Ak ti veľmi pôjde na chuť sladké, daj si jednu tú tabličku originál 70% čokolády a pomaly si ju nechaj v ústach rozpustiť. ;)

Ak chodíš neskoro spávať, tak sa kľudne najedz aj po 17:00. Posledné jedlo jedz dve hodiny pred spaním, lebo ak nebudeš po 17:00 nič jesť, tak v noci vyješ celú chladničku aj s mrazničkou. :-D

8saskia8

baví,ale veeeľmi ma bolia lýtka :/ a práveže iba to ma baví..iank aj kročile a bicykel, ale nemam ským ísť a sama to je také..no. aa čo jem ? ja som ako debil, ked si pvoiem že nechudnem, enmam na nič extra chuť, ale ak si poivem začínam a idem do tesca a tam veeľka akcia na horálky atd atd.. ale ok. no z mäsa iba kuracie, prsia, alebo žiadne mastné, prerastané a take to nezjem. chclieb sa snažím obmedzovať aj všetko z bielej muky už to mam preštudovane, mam veľmi rada sladké a pijem malo vody na čom si už dávam pozor.. a rano mi nechutí skoro vôbec..ale nutim sa a hlavne veľ zeleniny snažím sa jesť, dnes som mala prehrešok o pol 7 som si dala 2 kusky pizze :/ a tak..pýtaj sa budem odpovedať.. a preto že o pol 7 , pretože nejem po 17 . na to som schudla pred 2 rokmi ..

Aja02

Saskia, ak by si sa svojmu priateľovi nepáčila a nepriťahovala by si ho, tak by s tebou určite nechodil. ;)

Čo sa týka pohybu, ak ta to baví, tak v tom len pokračuj. :)

Stravuješ sa pravidelne? Čo zvykneš jedávať?

8saskia8

vďaka za názor, a Aja o2 skáčem na švihadle, a chodím sa prrejsť so psom ..zebro : no ved aj to je problem že mam priatela,a jemu s apáčm, a pritom ked chce mat sex,tak sa tak strašne hambím že musim zahnsuť..inak to neviem , neviem sa odviazať, stále myslim len nato ako vyzeram..

Zebro

Vôbec nie si tučná, prečo sa trápiš volovinami? Väčšine mužov sa aj tak vyschnuté kostry nepáčia, tak sa netráp a jedz na čo máš chuť.

Aja02

Ale zas až takú veľkú nadváhu nemá.

Ťažko sa ti bude chudnúť, keď máš takú mamu. Skús si s ňou sadnúť, porozprávať sa a vysvetliť jej, že sa chceš pravidelne stravovať 5x denne v menších porciách a povedz jej, že tie tabletky nemajú žiaden význam a môžu ti viac uškodiť pomôcť. Ak ta má rada, tak by ta mala pochopiť.

A ešte jedna rada. Ak sa ti nechce cvičiť, choď len tak do prírody prejsť sa, na začiatok to bude úplne stačiť. Vezmi foťák, choď von a začni fotiť. Keď začneš fotiť a budeš sa hýbať, tak ten čas ti ubehne veľmi rýchlo a na začiatok to úplne stačí. ;)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Som tučná, ale necítim sa tak stále. - Fórum - ZDRAVIE.sk