Nenaplneny život

Príspevok v téme: Nenaplneny život
david_prazdn

takže aby som vysvetlil podstatu problemu,začnem od sameho počiatku..narodil som sa v rodine,ktorá ani zdaleka netrpi finančnymi problemami a bolo mi od malička dopriate uplne všetko,čo som si len zaprial..možno z toho plynie aj moj momentalny psychicky stav..totižto čim viac som dostaval,tym menej som si všetko važil..už v 19tke som pocitoval depresie a nenaplnenosti, vysvetloval som si to tym,že asi len potrebujem ešte niečo viac,rodičia mi vtedy kupili auto vyššej triedy a na par mesiacov som sa citil zase fajn..avšak po mesiaci-dvoch som si na ten štandard zase nejako zvykol a už ma nenaplnalo ani to auto, vysvetloval som si to tym,že mi chyba laska,pretože moc som štastie na vztahy nemal.. mam momentalne o par rokov viac a stretol som po dlhej dobe vazne ženu s ktorou sme sa vzajomne SKUTOCNE zamilovali.. myslel som si,že to bol vrchol toho čo ma moze naplnat..ano,naplnalo..prvych par mesiacov..v podstate naš denny harmonogram spočiva len vo vození sa po meste,chodeni po reštikach,vyletoch..vlastne cely den sa len flakam,nič ma nebavi,nemam žiadne zaujmy,nevzdelavam sa,absolutne NIC ma nenaplna,dokonca aj diskoteky, zurky a dovolenky mi pridu ako nuda..okrem nej nemam vlastne ani kamaratov,pretože so všetkymi sa naše cesty akosi rozplynuli časom..všetko naokolo mi pride take šede,prazdne..a to aj napriek tomu,že fakt realne problemy nemam, v podstate by som mal byt ten najstastnejsi clovek,pretože mam všetko,ale takto sa necitim..možno si poviete,že riešim uplne nezmysly,ale už ma fakt nebaví žit s takymi prazdnymi pocitmi..som dost citlivy človek a dost ma trapi,ked ma netešia už absolutne ZIADNE veci okolo mna..ako nabrat druhy dych a zacat si konečne uživat všetky tie krasne veci naokolo? bojim sa toho,že sa zrutim postupne uplne,pretože poslednu dobu zvyknem moju prazdnotu riešit pitim alkoholu,čo mi moje pocity aspon trocha vylepši.. citim sa ako keby moja duša v tele vymrela..

ta3

Problem je v tom, ze si vsetko dostal od rodicov, materialne si bol velmi dobre opatreny, ale pravdepodobne sa Ti nedostalo vela lasky od rodicov, aj Tvoj pripad dokazuje, ze stastie nespociva s peniazoch, drahych dovolenkach a luxusnych autach a pod, dalsi problem je ten, ze nemas ani ziadnu motivaciu, ziadne ciele, lebo uz teraz vies, ze Tvoja buducnost bude rodicmi zabezpecena a ze budes mat vsetko co budes potrebovat, Ty potrebujes nieco dokazat aj sam, sam vidis, ze akekolvek veci dostanes hotove od rodicov nenaplnaju Ta a bavia Ta iba chvilu, moja rada je, bez ohladu na to, ze mas buducnost zabezpecenu, chod na VS, Ty sa potrebujes sam realizovat, nieco v zivote sam dokazat, potom budes na seba hrdy a zivot bude razom zaujimavejsi, ako hovori Lorinnes, z veci, na ktore si sam zarobis budes mat urcite vacsiu radost ako ked vsetko dostanes zadarmo hotove, to, ze pochadzas z velmi dobre situovanej rodiny pravdepodobne urobilo z Teba outsidera, vyclenilo Ta z partie mladych ludi pochadzajucich z financne priemernych rodin, potrebujes vypadnut s terajsieho prostredia, dobrym dovodom bude navsteva VS, tam stretnes mnozstvo novych ludi medzi ktorymi urcite najdes kamaratov, s ktorymi mozes rozvijat spolocne zaujmy a konicky, nicnerobenie doma Ta psychicky ubija preto mal by si vypadnut z domu a zacat robit nieco zmysluplne, VS vidim ako vyborne riesenie, studium Ta zamestna, urcite sa nebudes nudit a urcite si tam najdes par novych kamaratov, tak dotoho David

jedulka

v Jižní Korei si všimli rodiče, že jejich děti, kteří mají "všechno" si ničeho neváží.Protože ještě oni sami zažili velmi těžké časy,potřebují to řešit a po své.Dají takové "dítě" na vojenský prázdninový tábor.První šok je pro "děti" těchto zbohatlíků, že když je tak vysype autobus, naskočí eskorta vojáků a žene je do tábora.Nikdo jim nenese batoh!Už to je na pováženou a cestou do tábora je močál a oni nevěří vlastním očím, musejí přes ten močál:-)Za tři týdny jim přijdou domů úplně jiný "děcka" než tam poslali:-)A když ti peníze nedělají starosti, zajeď si do Ruska, tam si takový jako ty připnou sami otěže a jako za starých časů carů, tahají v gulagu lodě vlastním tělem proti proudu vody.Myslím, si, že to jsou nejlepší psychohygieny:-)

lorinnes

Po prečítaní tvojho príspevku som si normalne začala vážiť, že celý život o niečo bojujem, že mám nejaké ciele a musím pre ne niečo robiť. Tiež som sa narodila vo velmi dobre zabezpečenej rodine, ale rodičia mi nikdy nedali viac ako bolo treba. Od 17tich si zarábam, driem v škole a povedali mi, že po VŠ sa mám postaviť na vlastné nohy a od nich vela nečakať.
Napadlo ťa niekedy len tak bezducho stále niečo neprijímať a proste im povedať, že nechceš tie peniaze, že si na niečo zarobíš. Vieš ako si to potom vážiš? Alebo ked počas roka naozaj makáš a teraz sa stretneš večer konečne s priatelom/kou a si taký rád, že ju máš. Celý deň sa na to proste tešíš. Celý rok sa tešíš na dovolenku, lebo drieš a zarobíš si na ňu a fakt si ju užiješ.
Mal by si sa rozhodne začať nejako vzdelávať, nauč sa nejaké jazyky alebo hocičo, ved ty máš more času, ani si neuvedomuješ ako je ti v podstate dobre...až tak že to začína byť zle. Proste všetkeho veľa škodí, ale mne toto všetko naozaj niečo dalo, že začala som mať nejaké ciele a viem, že keby preto niečo nerobím, tak sa nemám ako v bavlnke.

Aja02

To štúdium alebo prácu ani nehľadaj kvôli nejakému ekonomickému zabezpečeniu, študovať alebo pracovať choď kvôli novým záujmom, novým ľudom a hlavne kvôli efektívnemu využitiu času. Chodiť von s priateľkou na výlety, dovolenky alebo do reštaurácii je fajn, ale nemala by to byť priorita a hlavný program dňa.

Je júl a ešte stále máš šancu podať si prihlášku na VŠ. Veľa škôl má vyhlásené druhé kolo. Mal by si to skúsiť. Vždy je to lepšie ako márniť čas po dovolenkách.

Chýbajú ti záľuby. Ja neverím tomu, že by ta nič nezaujalo.Skús ísť do knižnice a viac čítať, ak máš financie kúp si foťák začni fotiť, choď do hvezdárne, kde sa dozvieš kopu nových vecí a rozšíriš si obzory, prihlás sa na nejaký kurz programovania WWW alebo jazykový kurz. Tých možností je veľa. Nič ta nenapĺňa a nemáš zmysel života kvôli tomu, že máš málo kamarátov a žiadne záľuby.

Ísť k psychologičke je dobrý krok, tá ta trochu nasmeruje. :)

david_prazdn

mam skončene gymnazium a študium alebo pracu vramci perspektivy do buducna nepotrebujem,nakolko sa da povedat,že ekonomicky by som problemy mat nemal..čo sa tyka rodiny,tak im je to vlastne uplne jedno,daju mi to,čo chcem a tym je to pre nich vybavene.. prave preto,že som od detstva nebudoval žiadne zaujmy,nebol som k nim vedeny, mal som stale volnu ruku a tak som cely svoj život dá sa povedať iba preflakal bez nejakeho zmyslu..to,že mam možnosti ešte nič neznamena,tie možnosti aj využivam ale prave pišem o tom,že aj ked ich využijem,absolutne ma to nenaplna..a to je jedno,či teraz pojdem na tu najlepšiu dovolenku v tej najlepšej destinacii alebo budem sediet doma,citim sa stale rovnako prazdno a to je moj problem..možno to je aj v tom,že nemam taky široky okruh kamaratov a vacsinu života som stravil da sa povedat s velmi uzkym okruhom ludi vo velkej intenzite s nimi (tj. mal som v zivote len par ludi, s ktorymi som ale bol prakticky cele dni)..kazdopadne, hanba-nehanba,asi navstivim psychologičku,pretože štyl života bez akehokolvek cieľa a motivacie ma len viac a viac ubija..

Aja02

Tak to sme skoro rovesníci. ;)
Nechceš začať študovať? Ak sa necítiš na VŠ, tak kľudne aj nejaká nadstavba alebo vyššia odborná škola. Ak nechceš študovať, tak si skús nájsť prácu. Aký odbor si vyštudoval? Ak nevieš napr. dobre cudzie jazyky, tak sa skús prihlásiť na nejaký kurz. Okrem toho, že sa naučíš jazyk, spoznáš aj nových ľudí. :)
Ak si pred tým rád chodil do posilky, tak tam začni chodiť opäť. Aj tu sa zoznámiš novými ľudmi.
Okrem toho ta nič iné nebav? Čítanie, fotenie, programovanie, kreslenie...

Ak som správne pochopila, tak asi ešte bývaš u rodičov, že? Im nevadí, že si len tak doma?

Určite nevyužívaš čas dobre. Máš celý život pred sebou a tým že máš financie máš mnoho možností, tak to využi a hlavne nepi. Alkohol nič nevyrieši.

david_prazd

ved prave to,že ani neštudujem,ani nepracujem a zaluby som nemal v podstate nikdy žiadne okrem žurok a posilky raz za čas..