Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako rozlíšiť, či je potrebná odborná pomoc?

Príspevok v téme: Ako rozlíšiť, či je potrebná odborná pomoc?
Liane3

Zdravím,

chcem sa spýtať, ako je možné rozlíšiť, či niekto potrebuje pomoc (terapeut, psychiater)? Pokiaľ sa teda nejedná o nejaké vážne psychické problémy samozrejme. Pretože každý máme ťažké chvíle v živote, niekto to zvláda lepšie, niekto horšie, ale myslím si, že to ešte neznamená, aby s tým každý hneď bežal na terapie.

Čo sa mňa týka, tak som strašne precitlivelá, všetko znášam ťažšie, ľahko sa dokážem rozplakať a podobne. Ďalej mám dosť nízke sebavedomie prakticky vo všetkom. Cítim sa horšia ako ostatní, neschopnejšia, menejcennejšia aj napriek tomu, že mnohé moje úspechy vravia o opaku. Ďalej mám strach, veľkú trému a bázeň pred autoritami, čo sa výrazne prejavuje aj v mojom prejave (vizuálnom, verbálnom). A nakoniec som dosť introvertnej povahy, neviem sa uvoľniť v spoločnosti, som nesvoja a podobne.

Chodila som aj ku psychologičke, kde som stále len mala o sebe hovoriť, o svojich problémoch, ale vôbec mi to nepomáhalo. Skôr som čakala možno aspoň nejaké rady, ale tých sa mi vôbec nedostalo. Akosi už odvtedy psychológom moc nedôverujem. Inak psychologické testy mi vyšili v poriadku.

odpovedam

Je to len o tom, ci dany clovek tu pomoc chce. Aj citis, ze chces vo svojom zivote zmenu, ak chces pomoc od odbornika, tak za nim chod. Nemalo by byt urcujuce nic ine. Uvedom si, co dobre ti to moze priniest ;-). Ak ti jeden psycholog nesadol, chod k inemu...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako rozlíšiť, či je potrebná odborná pomoc? - Fórum - ZDRAVIE.sk