Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Extrakcia zuba

Michella

vlastne mala som ich pokazene lebo sa mi prekrivali tie zuby a stale mi ich blomboval tak som si ich dala vytrhnut lebo už sa mi casom zacali lamat aj mi ich opravil ale dako to casom nemalo už zmysel

Michella

trhal mi predne dva zuby a v januari idem thrat osmicky...tak bola som v strese ale tak prebehlo to bezbolestne...uvidime co bude ked mi bude trhat tie osmicky :-)len je problem ze ja som si vyplachovala usta hned po extrakcii a to ma zubar poslal aby som si ich vyplachla

ni-ka

ano, mozes...pasta sa nesmie pouzivat preto, ze nuti viac vyplachovat usta co je po extrakcii neziaduce...
a ktore ti trhal?zadne osmicky?jednu ci dve?ako to prebiehalo?bolo to take zle ako si sa bala?

Michella

v stredu mi robili tu extrakciu len som trosku v soku ze ma doktor neinformoval o nicom len mi povedal že ak ma to bude boliet mam si dat tabletku od bolesti...tak uz teraz po 2 dni si mojem kludne aj pastou zuby umyvat ??? vyplachujem si to repikom...

ni-ka

no vidis ze si to zvladla :-)
urcite si to nevyplachuj, aby si si neodstranila krvnu zrazeninu ktora podporuje hojenie...vyplachovanim riskujes vznik sucheho lozka,co je dost bolestive a vyzaduje dalsi zasah stomatologa...
usta vyplachuj az na dalsi den ale len tak ze si vlaznu tekutinu (repikovy odvar,antibakterialnu vodu) podrzis na mieste po extrakcii a opatrne vyplujes...zuby si umyt mozes ale opatrne a bez pasty...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Extrakcia zuba - Fórum - ZDRAVIE.sk