Extrakcia zuba

K-iki

Moja extrakcia zubu prebehla bez vážnejších komplikácií. Avšak deň potom prišlo peklo. Opuch, hnis, ukrutné bolesti. Chodila som za svojim zubárom veľmi často, ale on ma nebral vážne. Síce mi nasadil trojtýždňovú antibiotickú liečbu, no z môjho pohľadu ak sa stav pacienta nezlepší ani po troch týždňoch asi by som ho poslala na RTG.Nuž môj zubár ma tam neposlal, včera som navštívila primára zubného oddelenia vo Vojenskej nemocnici v Rk, ktorý ma konečne na rtg poslal. No a z rtg snímky zistili že je zle a veľmi. Prešiel už viac ako mesiac od extrakcie zubu a práve čakám na operáciu v Univerzitnej nemocnici Martin na Stomatochirurgii, maxilofaciálne oddelenie. Mám na sánke taký rozsiahly zápal, že keby to nezistili teraz, tak potom by bolo už neskoro a praskla by mi sánka. Takže pre mňa to znamená opakovanú operáciu, stratu niekoľkých ďalších zubov a trvalé stŕpnutie pravého líca aj dolnej pery, pretože zápal mi rozožiera kosť a zachádza to až k nervu. Možno keby sa urobil rtg skôr taketo komplikácie nemusia nastať. Takže ak máte podobný problém určite navštívte odborníka.

Michella

vlastne mala som ich pokazene lebo sa mi prekrivali tie zuby a stale mi ich blomboval tak som si ich dala vytrhnut lebo už sa mi casom zacali lamat aj mi ich opravil ale dako to casom nemalo už zmysel

Michella

trhal mi predne dva zuby a v januari idem thrat osmicky...tak bola som v strese ale tak prebehlo to bezbolestne...uvidime co bude ked mi bude trhat tie osmicky :-)len je problem ze ja som si vyplachovala usta hned po extrakcii a to ma zubar poslal aby som si ich vyplachla

ni-ka

ano, mozes...pasta sa nesmie pouzivat preto, ze nuti viac vyplachovat usta co je po extrakcii neziaduce...
a ktore ti trhal?zadne osmicky?jednu ci dve?ako to prebiehalo?bolo to take zle ako si sa bala?

Michella

v stredu mi robili tu extrakciu len som trosku v soku ze ma doktor neinformoval o nicom len mi povedal že ak ma to bude boliet mam si dat tabletku od bolesti...tak uz teraz po 2 dni si mojem kludne aj pastou zuby umyvat ??? vyplachujem si to repikom...