Nechcem ísť na stužkovú

Príspevok v téme: Nechcem ísť na stužkovú
Knightley

Už v októbri máme stužkovú ale mne sa na ňu akosik nechce ísť. Nemám rada tie napúdrované parády a večierky, veľa ľudí a tak. Ako kolektív v triede sme dobrý až na pár výnimiek s ktorými sa radšej nerozprávam. No jednoducho som z toho začala mať nervy. Mám nadváhu a veľký zadok a už aj z toho dôvodu sa tam nechcem pretŕčať v nejakých šatách. Ja stále nič nemám vybraté. V šatoch je jedno v hocijakých vyzerám hrozne a ešte mi to pridáva na váhe. No vyzerám hrozne až mi je zle tak začínam rozmýšlať že si šaty nedám len nejaký kostým alebo čo lenže to je zas divné. Čo mám urobiť. Keď si dám šaty tak budem vyzerať ako nakysnutá bábovka a keď si ich nedám tak budem vyzerať ako debil. Šak dobre niekto povie že schudni ale to sa niekomu povie. Snažím sa aj cvičím ale so stravou je to už ťažie. No neviem čo mám urobiť

Lulita

s hororom, co sa tam odohral :D

ja sa priznam, ze tiez nelutujem, ale u nas sa menili triedy, takze v podstate som maturovala s cudzimi ludmi, kedze moje najlepsie kamosky, vsetky presli na inu skolu, nebolo o com

kardinal

Tiez som na stuzkovej nebol, mam na to podobny nazor, ako tu popisali ini.

Nic to pre mna neznamena, nikdy som to nelutoval, a nemusim skladovat videokazetu s tym hororom, co sa tam odohral :D

Clovek nech robi len to, co ho bavi a co robit chce. A nie z nejakej spolocenskej povinnosti.

Aja02

Knightley, ja takéto akcie tiež nemám rada, pretože som skôr introvert. Mala som obavy z toho ako to dopadne, ale naozaj to bol najkrajší večer aký som kedy zažila. Tá atmosféra je skvelá a ak ste dobrý kolektív, tak si to naozaj užiješ. :)

To že máš nadváhu teraz neznamená, že musíš ihneď schudnúť a ísť na stužkovú v nejakom tmavom kostýme. Je kopa krásnych šiat, ktoré sadnú aj pevnejším dievčatám len si treba obehnúť viac obchodov. A niekto tu veľmi dobre podotkol, že v šatách vyzerá aj pevnejšie dievča krajšie.

Nie si pevne rozhodnutá neísť tam a niekde v kútiku duše tam chceš ísť. Ak by si tam ísť nechcela, tak by si nezaložila túto tému. Bezohľadu na to, či schudneš alebo nie, choď tam. Užiješ si to a zostanú ti len tie najkrajšie spomienky. :)

lilyianka

a už si za tú stužkkovú aj čosi platila? lebo viem, že niektorí sa skladajú už od 1.ročníka, aby toho nebolo veľa, niekto až v treťom sa začne a niekto dá až tesne pred stužkovou peniaze ... tak babka a mama by ťa zabili, ale si dospelá svojprávna osoba a to nie je o nich, ale o tebe a ak sa ti proste neikam nechce ísť, a prieči sa ti to, tak bohužiaľ .... alebo to teda nejak pretrp, čo iné ti poradiť

Knightley

no pozerám je tu dosť rád ale ja vlastne ani neviem či je to aj kôli mojej postave že tam nechcem ísť hlavný dôvod je ten že nenávidím takéto večierky, bály a iné hovadiny. Keď si teraz predstavím čo všetko som mohla mať za tie peniaze :( a na postave aj tak musím zamakať tak či tak aj keby som na stužkovú nešla lebo už sa necítim ani dobre vo svojom tele a naozaj mám nadváhu a poriadnu mám 161 alebo 162 cm a 82 kíl takže to je niečo až sa hanbím to tu písať a to keď som bola malá som ani nevedela že čo je to sladké a zrazu z druhého konca slovenska prišla moja teta s ujom a tý ma na sladké naučili. Nech je im zem ľahká už sú mŕtvy lenže ja už mám na to sladkom normálne vytvorenú závislosť :( no a k tomu že je to moja vec či pojdem alebo nepojdem na stužkovú ani nie je pretože keby sa to mama alebo babka dozvedela tak ma ukameňujú zaživa

lilyianka

ja som tiež na stužkovej nebola, aj keď by som možno rada, ale boli sme otrasný kolektív, resp. bolo nás 5 báb, ktoré sme boli z iného mesta a jednoducho sme k tým "dokonalým vygumovaným krásaviciam" nesadli a už sa to s nami viezlo .... a som aj rada, lebo s takými falošnými ľuďmi by som nedokázala zdielať niečo také ... ak nie je problém vo váhe, ale v tom, že takéto "akcie" nemáš rada, tak tam nechoď ..veď je to tvoja vec a čo koho do toho .. ja som si prišla len pre stužku a hneď aj odišla ...tie naše "krásky" mali potom ešte nejaké pohostenie, a tak boli sprosté, že keď sme im povedali, že na prípitok prídeme, ani ten nám nezajednali ..tak sme sa nasrali a odišli ... a triedny im aspoň vynadal :)

Nela41

Ja ťa chápem, ani mne sa vôbec nechcelo ísť. Otrasná trieda, najhorší kolektív v dejinách tej školy.. neskutočné peniaze a celkovo som nikdy nepochopila význam stužkovej. Nechápem prečo je to pred maturitami. Nechápem čo sa tým akože oslavuje a nechápem ako sa musí cítiť človek, ktorý potom nezmaturuje. Je to úplne na hlavu postavené, ALE radím ti choď tam.
Stužková je len jeden krát v živote. Nie je to nakoniec taká katastrofa ako to vyzerá a ver mi, že aj baby viacej pri sebe vyzerajú v šatoch a s dobrým make upom výborne. Aj rodičia budú na teba pyšní a budú sa tešiť z toho, že ich dieťa už je v maturitnom ročníku. Naozaj nezahoď si túto možnosť, je to len raz od života a už nikdy nebudeš mať šancu si to zopakovať.

AnkaDanka

Ja tiež tento rok nejdem na stužkovú. Jednoducho som triede aj triednemu povedala, že za také peniaze si kúpim ojazdené auto v ešte fajn stave alebo to využijem na cestovanie a vzdelávanie sa... pre mňa je stužková stará dedinská trápna tradícia , na ktorú sa idú decká ožrať , baby ukázať a chalani spraviť aspo 3 spolužiačkám decko .... nič viac nič menej ... úbohé, nechápem prečo to ešte stále na SVK-u funguje ...

Bruno333

Najvacsia sranda je, ze autorka temy pise o tom ako nema rada snobske primitivne napudrovane vecierky...a ludia jej tu zacinaju radit ze ma schudnut a ist tam...
Ste to nepochopili???
Je to trapna, neprirodzena, umela, preefektovana akcia...dievca je zrejme inteligentne a nepozera Smotanku (ak to este existuje ta relacia), a chce sa vyhnut podobnej akcii...
To ze povodny zmysel tychto akcii bol iny je jasne, ale stalo sa z toho nieco uplne ine, obrovske naklady, drahe saty, TRAPNY program, este trapnejsie tanecky...
Potom sa cudujeme ze sa tu deju akcie ako Ples v opere (Opernball) a ludia tam BEZ HANBY idu a chcu sa zabavat...
Peniaze sa daju vyuzit naozaj lepsie a efektivnejsie a pokial ide stretnut sa so spoluziakmi, ucitelmi a rodicmi, tak sa to da aj v skole napr., alebo hocikde inde a zadarmo.

simka111

viem, že to asi nie je velmi lahke, ale zapracuj na sebe aby si ostatných v šatach potom ohurila.... :)

ja som na stužkovej nebola a nelutujem to, možno len to, že som chcela zažiť to ak budem dobre vyzerat, tie šaty atd... ale na druhej strane tvariť sa že sme ideálny kolektív a mame ideálne vzťahy pritom sa za chrbtom ohovára, tak to dakujem pekne....