Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Trochu jednoduchsi partner

Príspevok v téme: Trochu jednoduchsi partner
asineviemco

Dobrý večer.
Mám skvelého priateľa. On už pracuje, začal pracovať hneď po strednej. Ja chodím na výšku, veľa čítam, zaujímam sa o históriu, umenie, kultúru.
No a on je trošku jednoduchší. Nemá veľkú slovnú zásobu, nevie ani jeden cudzí jazyk, ťažko sa mu vyjadruje, nie je mu príjemné, keď musí hovoriť medzi "vzdelanejšími" ľuďmi. Aj keď mu vysvetlím nejaký nový pojem, tak o pár minút už opäť nevie, čo to bolo. Nenávidí hru aktivity, lebo nedokáže ju hrať. Nevie slovami opísať daný výraz, ani ho ukázať, či nakreslitť, a už vôbec nie uhádnuť, hoci sú to veľmi jednoduché veci. Vidím, že sa cíti nepríjemne, má možno aj trému, a cíti na sebe pohľady ostatných, ktorým je to už dávno jasné.
Cítim aj ja ten rozdiel medzi nami. On je inak veľmi múdry chlapec. Má veľmi dobré srdce, nikdy by mi neublížil, je milý, postará sa o mňa. Akurát že je taký nenáročný. Všetko medzi nami klape, opravujem po ňom maily, píšem mu správy do oficiálnych listov, pomôžem mu vo všetkom ,čo potrebuje. Len ma mrzí, že cítim nejakú "vedomostnú"??? prepasť medzi nami. Nedokážem sa s ním baviť o zložitejších veciach,o nejakých logických hádankách alebo o vedeckých výskumoch.
Vedeli by ste baby s niekým takým žiť? Trochu sa bojím, že aj naše deti budú potom takéto.. Poraďte

Deria

@jedulka,
presne tak. preto sa stava, ze studovany clovek, s neviemkolkymi titulmi, ci vysokopostaveny, povazovany za inteligentneho, sa neraz chova ako primitiv alebo prasa. poznam takych. ja tomu EQ hovorim vrodena inteligencia. naucit sa nieco, ziskat titul, to je vsetko pekne ale to este neznamena vsetko! ak raz niekto nema EQ, je to ovela horsie.

jedulka

Emocionální inteligence (EQ) – moderní postoj k hodnocení člověka.

Emocionální inteligence je soubor schopností, které nám pomáhají, abychom se cítili v životě spokojení. Patří sem hlavně poznání sama sebe, sebeovládání, vytrvalost a empatie.

Pro úspěch v životě je EQ důležitější než to, co se učíme ve školách různého typu a zaměření. Většinou známe pod pojmem inteligence tzv. IQ – měření schopností spojované se školní úspěšností.

EQ se do jisté míry opírá o schopnosti IQ, ale navíc odhaluje, na jaké úrovni máme předpoklady pro jejich využití v praktickém životě.

EQ ukazuje, do jaké míry se dokážeme na základě dosažených vědomostí a zkušeností orientovat v běžném životě.

jedulka

tady jsi dostala hodně moudrých rad. ale já se ptám, máš ho ráda? Proč ho zkusíš?On je tvůj testovací králíček co všechno se dá ještě lidem nacpat do hlavy?Já patřím mezi ty lidi jak ty říkáš jednodušších.Ale kdybys mi vyváděla to co jemu, jak píše hezky Maomam, já bych tě v něčem třeba zrovna technickém tak vymáchala, že by jsi vtom měla naprosto jasno, asi ti chybí taková lekce.Když ti není dobrý takový jaký je a taháš ho ještě tam kde se necítí dobře,co ty asi svědčí o tobě? Nedokázala bych být tak netaktní k někomu o kom píšu že ho miluji.Mimochodem už v tom máš odpověď:-)

Deria

@asineviemco,
myslim, ze ty fakt asi nevies, co chces. ak pochybujes uz teraz o tom, ze ti jeho osobnost staci a to po kazdej stranke, nie je to moc dobre znamenie! neskor sa moze stat, ze ti bude vadit, ak bude menej zarabat, nez ty alebo opacne, on moze mat s tym problem.

wowo1

ja velmi rada kecam s imntelektualmi rozoberam politiku , zivotnu uroven naroda. teoretizujem o dokumente o paralelnom case citam len faktograficke encyklopedie atd a potm velmi rada sa primitivne zabavam pri pive ci drbnutych totalne uletenych slovenskych programoch..zila som s panom profesorikom teorie umenia, inym profesorikom...ci lekarom ci prokuratorom..ale neznamenalo to ze ty ludia boli inteligentny..boli len vzdelany...najblbsi bol tusim pravnik, bol tak tupy ako prvy ucen a vychcany ako podnikatel z kasina.Zila som aj s ucnom, co bol vo vedomostnych sutaziach vitaz..je to individualne.. hlavne ty ako sa citis vo vztahu....kecat o odbornosti svojej a vede,,,co by si robila keby som ti kecala kazdy vecer o nuklearnej fyzike? bavilo by ta to? a bavilo by ta ak by kecal automechanik o sucistakch a karburatoroch?..ale ked uz takto moc citis rozdiel ze o tom pises na nete,,chod od toho...nie si asi v poho.
ja sa velmi rada rozpravam s velmi jednoduchymi ludmi....tak fajn relax to je ich pocuvat a mat ich problemi...

wowo1

rozosmial ma tvoj nadpis...kazdy muz je trosku jednoduchsi ako zeny:}
este skus oddelit ci nie je introvert , ty sa nevedia vyjadrit. je inteligentny?...zaujma sa o nieco?
moze byt s blbej rodiny kde v kuse ide telka a reci typu co si das na veceru je vrchol komunikacie...ak je inteligentny mas sancu...Ale ak nemas o com ,tak radsej nie..Ja mam vyssie vzdelanie ako moj partner. niecomu nerozumie co ja uz davno viem ,ale zas je inak inteligentny.takze je to na stejno. Hoci ma mvyssie vzdelanie v iq testoch sme si za rovno ci ma prevysuje.Ale pol normalneho slova z neho nedostanes napriklad na uradoch....:}

xxy

tak bud je niekto mudry alebo nie je. podla toho, co pises je az privelmi jednoduchy, co je nacas ok, ale zachvilu ti to polezie na nervy.

neskusena

Ahoj, necitala som diskusiu, len sa chcem podelit o moju skusenost.

Roky dozadu som mala partnera, nastastie len par mesiacov.

Mal ucnovku bez maturity, ja som dostudovavala vysoku skolu. Zo zaciatku to bolo super, lebo samozrejme na zaciatku vztahu sa kazdy robi tym najlepsim. Po dvoch mesiacoch som zacala mat pocit, ze len vyhladava prilezitost na hadku, ze viem vsetko lepsie, ze po nom opravujem veci (napr ked napisal reklamaciu hovorovym stylom s gramatickymi chybami), stale bol paranoidny ze si aj tak najdem lepsieho chlapa, ktory bude mat VS a viac penazi a podobne. Pretoze nechcel pracu, kde by musel respektovat sefa, kedze neuznaval autority, tak robil sofera. A z toho bol tiez zakomplexovany, pretoze mal velmi malo penazi a ja na brigade pocas VS som zarabala aj 2x tolko.
Behom mesiaca-dvoch sa to tak vystuponovalo, ze po mne zacal hucat na ulici a podobne.
Jasne, je to aj povahou cloveka, ale uz by som do toho nesla.
Neviem si predstavit, keby som bola trpitelka a stale mu to ospraveldnovala.
Ale tam zohrala aj uloha velmi rozdielnych povah, kedze ja som bola dost realista a neprejavovala city a on potreboval pocut 4x denne co k nemu citim. Takze behom par mesiacov som neuveritelne zostarla.

Ale to bolo davno a teraz som spokojna s rovnocennym priatelom.
Ako som uz pisala, uz by som do toho nesla. Tito ludia, najma ti, co nemaju ziadne ciele a ambicie, maju vela komplexov, kedze po svete beha velmi vela vysokoskolakov, kedze ziskat dnes titul nie je vobec zlozite.

ta3

este predsa nieco, pretoze viem, ze sa urcite najde niekto, kto si pomysli, aha, tak jej islo o dve farmy u partnera, tak jej treba, neboli to farmy co ma ku vztahu motivovali, bol to viac ako 10 rocny priatelsky vztah mojej dcery a mojho partnera, v minulosti este pred pristahovanim sem jej pomohol a odvtedy sa dobre znasaju, v tom som videla zaruku, ze nemoze ist o podvodnika alebo necestneho cloveka a pretoze sme obidvaja boli volni a on mi ponukol vztah, nevahala som, urcite Vas zaujima, co vlastne moj partner robi, robi sofera kamionu, to je jedine co vie robit a v com je naozaj dobry, kedysi mal vlastnu firmu, vlastnil desiatky kamionov a zamestnaval soferov a personal okolo toho, uctovnictvo mu robila ekonomka, ktora ak nebola poctiva ho okradala, lebo partner si nevie overit ani len to, ci dvakrat neplati tu istu fakturu za telefon

ta3

Beskyd
ahoj po dlhom case, trochu oneskorene reagujem, je to tou velkou casovu diferenciou
mas pravdu, naco by sa priatel mal do niecoho nutit, ked mu zivot vyhovuje taky aky zije, ja ho ani do nicoho nechcem nutit a akceptujem to, lenze vo vztahu dusevne a duchovne stradam, lebo tu nejde len o vseobecny rozhlad, nespolocne konicky, ale aj o celkom inu zivotnu filozofiu, ocakavania a naroky, takyto vztah vlastne fungovat moze len tazko, ak vobec, my vlastne nemame nic spolocne, akurat strechu nad hlavou, ale to je pre partnersky zivot velmi malo

dobre si pamatas, rok som byvala na priatelovej osamelej farme a on prichadzal za mnou dost zriedka, aj to iba na 1-3 dni, zil na svojej druhej farme nie az tak odrezanej od sveta lebo tam mal a aj ma pracu, toto odlucenie nasmu vztahu neprospievalo, ja som bola pravdaze v prirode spokojna, ale on nechcel byt sam a nasiel si frajerku, vtedy som este mala iluziu, ze spolu dokazeme zit, pokusila som sa vztah udrzat a tak z osamelej farmy som sa prestahovala ku nemu na druhu jeho farmu kde zije a pracuje, no cim dalej, tym je jasnejsie, ze my dvaja sa ku sebe nehodime, nejaky rozdiel v intelektualnej urovni nemusi vadit, ale ked je diametralny, je to naozaj problem

este by som chcela zakladatelke temy povedat, ze veru je dolezite s kym mame deti, pretoze deti dedia geny po obidvoch rodicoch, ja som prisla na to dost neskoro, az ked som zistila, ze moj osobny priklad a moje kazdodenne vedenie deti k poriadku a cistote ma nulovy efekt, deti tuto crtu zdedili po otcovi a ak dieta nejaku svoju crtu zmenit nechce, matka s tym vobec nic nenarobi, nepomozu jej ani prosby, ani hrozby

Cindy
uz ked niet sa velmi o com rozpravat, ale muz je v domacnosti aspon nejako uzitocny, najma pri tych fyzicky narocnejsich pracach, tak to este nejako ide, ale u nas sa nedebatuje a vsetko robim sama, dokonca aj drevo rubem, na osamelej farme, kde som bola sama, to bolo normalne, ale robim to aj tu kde zijeme spolu, prace, pri ktorych treba trochu rozmyslat robim tiez sama, ako napr, opravit pretekajuci zachod, spustit do chodu kavovar, pretoze priatel toho jednoducho schopny nie je, ale aj jednoduche prace, pri ktorych rozmyslat netreba, odflakne, ked ide napriklad chovat psy, nachova ktovie preco iba jedneho, co by teda nemusel, lebo ked mam potom ist von chovat ostatnych, nachovam aj toho jedneho, jedneho psa drzime v ohrade, lebo na slobode kantril susedovie ovce, toho treba aspon 2 razy denne vyviest von, aby vonku urobil svoju potrebu, ked ho venci priatel, pravdaze to odflakne tak, ze zakazdym potom musim cistit ohradu od inkrementov, tak sa snazim aj tohto psa vencit sama a tak je to aj s konmi a so vsetkym, ja zvierata milujem o tom potom, ale ma znechucuje, ze vsetko musim robit sama a este sa spolu ani porozpravat nemozeme a nejde mi iba o tazsie filozoficke debaty, ale o debaty o benych veciach, pretoze uz ma prestalo bavit vysvetlovat jednoduchu vec dvakrat, lebo priatel casto nevie zratat dva a dva, citim sa menej ako sluzka, lebo ta ma za svoje sluzby aspon plat, len na dokreslenie, manzelia nie sme, financie mame kazdy svoje a stravu platime napolovice, cize po kazdej stranke nevyvazeny vztah, po spolocnej dovolenke, ktoru uz mame davno vyplatenu od neho odchadzam

medzitym sa rozprudila ziva debata podla coho si vyberat partnera, ci nam je milsi vedecky, logicky uvazujuci a technicky zrucny typ alebo niekto, kto sice tieto kvality nema, ale je laskavy, chapavy atd, ano je to na kazdom z nas, moj partner ma jedinu kvalitu, ze nie je na mna hruby, neokrikuje ma, ved ale ani nema dovod na nieco take, ale nemozem povedat, ze je chapavy a laskavy, keby bol, nenechal by ma robit vsetku robotu v domacnosti a okolo zvierat samu

zakoncim tieto moje vylevy uz iba jednou vetou, je velmi dolezite, aby partneri boli na primeranej intelektualnej urovni

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Trochu jednoduchsi partner - Fórum - ZDRAVIE.sk