Nadmerné potenie nôh a rúk

Príspevok v téme: Nadmerné potenie nôh a rúk
Anyy

Dobrý deň, môj syn má 14 rokov a nadmerne sa mu potia nohy a ruky. Má ich stále mokré a je to nepríjemné. Veľakrát mu je na nohy zima kôli studenému potu. Môže to byť nejaký vážny zdravotný problém? Čo by sme mali dať vyšetriť, aby sa zistila príčina? Ako mu s tým pomôcť?
Veľmi pekne ďakujem.

spokojný

Ten elektroantiperspirant vrelo odporucam. Mne z ruk a noh kvapkal pot, tak som riskol a kupil si ten pristroj. On naozaj funguje. V navode pisu ze bez potenia to vydrzi 2 az 3 mesiace a potom to treba znovu pouzit, Mne to vydrzi v lete asi mesiac a v v zime mesiac a pol. Ale aj tak je to velky uspech, hlavne v spolocenskych zalezitostiach. Niektori ludia ho ponukaju na vyskusanie, tak ludia skusajte to.

harybka :)

Ahojte, ak uz neviete co s nadmernym potenim ruk a noh a na operaciu nechcete ist, ani vam ju z vlastnych skusenosti neodporucam, poziciavam prístroj Electroantiperspirant na dobu 2 tyzdnov za symbolicku cenu pre Nitru a okolie. Ak mate zaujem napiste mi. Rada vam poradim. Katka

Ja7895462312

ja mám 14 rokov a mám tiež tento rpoblém.. je to niečo hrozné :/ spolužiaci sa zo mňa niekedy smejú keď mi dajú neičo podržať alebo mi chytia ruky veľmi ma to trápi aj preto, lebo hrám na akordeóne a niekedy sú až take mokré že sa nedokážem trafiť na klávesu lebo sa mi hneď zošmykne ruka :/ niekedy som sa veľmi potila aj v podpazuší mala som kruhy veľké asi ako moja hlava :DD ale začala som používať driclor ten mi pomohol :) ale iba v podpazuší, raz som ho dala aj na ruky ale nepomohol mi a spálili sa mi ruky. možno aj preto že som ho dala asi veľa ako už písala v predchádzajucom príspevku, neviem vyskúšam ešte raz. nemôžem nosiť nijakú obuv na holé nohy lebo sa bojím že sa my šmykne noha a zabijem sa :Dnormálne počujem ako mi čľupka voda v nejakých sandáloch :) bola som u lekárky (s iným dóvodom) a keď sa mi pozrela na ruky hneď ma poslala na endokrinológiu. tam mi urobili krvé testy a alergia ani nič podobné sa nezistilo. bola som aj na ultrazvuk štítnej žľazy a všetko v poriadku tak mi povedali že je to zo stresu a preto že som v puberte. lenže ja sa potím aj keď niesom v žiadnom strese alebo nervozite -_- prečo keď su aj moje kamarátky v puberte oni sa tak nepotia? ale každopádne odporúčam vyskúšať driclor mne veľmi pomáha (síce iba v podpazuší ale skúsim ešte raz na ruky a nohy) dám si ho raz na noc a celý mesiac sa nepotím :)

poradim

Dobry den, ja mam ten isty problem. Bola som na vysetreni stitnej zlazy, bolo to ok, taktiez som bola na cievnom, aj to mam ok a uzavreli to tym, ze to je sposobene pubertou, stres aktualne citove rozpolozenie...a nic s tym nerobili

tak som sa opat po dlhom "boji" rozhodla vyskusat Driclor, pouzivala osm ho pred par rokmi, ale som bola netrpezliva a nepouzivala som ho spravne, tak som prestala, navyse ma strasne stipal v podpazusi...

ale pred par dnami som si povedala A DOST, kupila driclor, lebo mi aj predtym pomohol, no kvoli stipaniu som ho nemohla pouzivat...a povedala som si, ze na nohach a rukach ma nestipal,, tak skusim aspon tam... vysledok? super! na rukach sa vobec nepotim a to chodim aj do posilnovne a ruky mam suche...nohy sa este stale kus potia, ale pouzivam to teraz len cca 4. den...takze trpezlivost :)

dobra rada - nedajte si ho vela, len jemne potriet ruky a nohy, otocit "flasku" dat do normalnej polohy a tak potriet, nie opacne lebo ked otocite tu nadobu tak vyjde vela tej tekutiny a potom to na druhy den ked si umyjete ruky a nohy strasne pali...

Pureman

Dobry den... K tomu poteniu noh a ruk Vam skusim odporucit protikvasienkovu dietu ...mne uz len po tyzdni vyradenia bieleho peciva a vsetkych rafinovanych cukrov zo stravy vratane nahradnych sladidiel sa prestali potitt aj nohy aj ruky ...a minimalne mesiac treba zotrvat,..ja som po necelom tyzdni spadol do toho zase(rychle zivotne tempo atd plus slabe odhodlanie)ale teraz sa mi vyjavili dalsie problemy takze idem do toho znovu a tentokrat to nevdam!!! :)

ja_ja_ja

Pridavam sa ku Vam. Zit s takym problem je hrozne!!!!!....No vsak u mna nastala zmena minuly rok ak si dobre pamatam, zacal sa mi potit chrbat, hrudnik a aj na tvari sa potim. No najhorsie su tie nohy a najviac dlane!...Cestovanie autom? v MHD?....ruky mam polozene na nohach a rigle premocim?....To nie je normalne. Kozna mi tiez povedala ze to mam psychickeho povodu. Ale keby som mohla zacat normalne zit, podat priatelovi ruku kedykolvek, nebat sa ist niekomu na oslavu s tym ze budem musiet oslavencovi podat ruku a zablahozelat. Ci idem do mesta, do obchodu, kdekolvek, ci sedim doma je to hrozne stale ich mam mokre!...A nie to este ked ma niekto poprosi ci mu nieco mozem podrzat!....Je to riadny hendikep :(...skusala vsetko, caje, driclor, masticky, nejaky sprchovy gel teda aj dva...NIC nepomaha....rozmyslam nad tym electroantiperspirantom ci co to je...no je to taka financna polozka ze najprv musim zarobit, no kak by mal pomoct...mne sa vazne nechce takto cely zivot trpiet :/ :(((((

MaťkaR

Dobrý deň, ja mám ten istý problém už odmalička. Nadmerné potenie rúk a nôh. Cestovanie v MHD katastrofa - stekajúce kvapky potu po rukách, nehovorím o tom, akú obuv vôbec môžem v lete nosiť. Nohy mi opúchajú pri nosení obyčajných \"nesavých\" materiáloch. Je to moja nočná mora, neviem si s tým rady. Skúšala som aj Driclor, no zaberá len na podpazušie. Bola som na rôznych vyšetreniach, ale bez výsledku. Neurologička povedala, že je to psychického pôvodu. Je síce pravda, že potenie je najhoršie v strese, ale tieto letné a horúce dni tomu vôbec nepomáhajú. Dala by som čokoľvek za to, aby som tento problém vyriešila. :(