Vysadzovanie Seroquelu 50 mg

Príspevok v téme: Vysadzovanie Seroquelu 50 mg
Slniecko15

Tri roky užívam na noc seroquel XR 50 mg a ráno Cipralex 10 mg. Nakoľko sa cez deň cítim unavená, proste po Ser. XR viem spať aj 10 hodín a ráno sa dlhšie dávam dokopy, po porade s Dr ho vysadzujem. Hlavne kvôli práci, jednoducho aby som mala viac energie. Vysadzovanie je postupné. Keďže je to Xrko, teda s postupným 24 hodinovým uvoľnovaním, tak sme sa dohodli na následovnom vysadzovaní. 2 týždne užívať obdeň a potom raz za tri dni jeden týždeň. Teraz som v 2 týždni a čo je fakt, že každú noc, čo si seroquel nedám, neviem zaspať :(. Tak som to začala riešiť prechodne Stilnoxom vtedy keď neužijem Seroquel, lebo keď sa nevyspím, je mi nanič. So stilnoxom viem spať tak max 6 hodín. Pozorujem aj zvyšené potenie, či nervozitu. Asi su to "absťáky", ktoré treba prekonať. Prosím Vás koľko toto potrvá? Má niekto skúsenosti s vysadzovaním tohto lieku?

majulinka1

ahoj.ja som si sice nebrala seroquel, ale brala som questax 200mg a myslim, ze obe obsahuju tu istu latku kvetiapin, takze je to v podstate ten isty liek. a presne to bolo so mnou ako s tebou, akurat ze ja som vysadila v podstate z jedneho dna na druhy, ked som zistila ze som tehotna. aj ked mozno aj polroka pred tehotenstvom som brala len pol tabletky alebo tretinu, aby som mohla spat. predtym som brala jednu vecer, brala som to mozno 2 roky a taka zavislost mi vznikla, ze keby som nebola nutena kvoli tehotnosti vysadit, asi by som radsej dobrovolne brala dalej, lebo tie abstaky boli hrozne, a presne co ty pises, potenie, blbo sa mi spalo, a hlavne som bola v kuse rozhorucena, v zime som najradsej chodila v tenkej vetrovke aj ked bola dost chladno. no a zacalo mi to prechadzat mozno po 4 mesiacoch, teraz uz som 7 mesiacov bez tabletiek a uz je to takmer ok, zaspavam bez problemov a spim tak akurat, predtym som dokazala spat aj 10 hodin vdaka tabletke tak ako ty. a sice ja som sa kvoli nemu ospalo necitila, akurat som dlho spala, ale asi som fakt bola utlmena, lebo teraz mam fakt viac energie ako predtym, a to som tehotna, takze aj ked to bude tazke, vytrvaj a postupne prejdu tie abstaky.