Je mozne nakazit sa HIV pri beznom vysetreni u zubara?

Príspevok v téme: Je mozne nakazit sa HIV pri beznom vysetreni u zubara?
xyz1

je mozne nakazit sa HIV u zubara odsavackou na sliny?myslim ak ju mal predo mnou HIV pozit.clovek v ustach(takze odsavacka prisla do kontaktu s jeho slinami a mozno aj s krvou ktoru mal v ustach napr.pocas osetrenia aj ked nepatrne mnozstvo)ja neviem ci kazdy zubar ju po kazdom pacientovi tu odsavacku vydenzifikuje..takze je mozne ze putuje z ust do ust bez akehokolvek vycistenia...dik

erilex

Pre ebi777

Nepreháňaš to trochu s hygienou.
To keď Ti urobí priateľ tam dole tiež sa vydrhneš?
Nezamoruj prírodu chémiou a radšej choď na dobrú dovolenku.
Len neviem či v mori dačo nechytíš...
Ani dýchať by si nemala, lebo keby si vedela aké svinstvo je vo vzduchu....
Nedýchať,nemilovať,nejesť,nepiť a možno prežiješ.

Lucy.S

Prístroje u lekárov sa sterilizujú po každom pacientovi.... či je to u zubára, gynekológa, krčneho a neviem kde ešte....
Ďalšia vec ak už neveríš, vždy je možné u zubára si vypýtať za smiešnu sumu násadky, ktoré zubár potom vyhodí do koša....
Tiež si môžeš doniesť do ambulancie svoj pohárik, alebo svoj uterák s ktorým sa utrieš...

Ľudia už tak nechcú chodiť k lekárom a vytvárajú si v hlavách svoje predstavy o tom, kde a ako sa nakazia...Potom samozrejme, že kopec ľudí má zhnité zuby, bolesti celého tela a neviem čo všetko...

Spamätajte sa už!!

ebi777

ahojte :D ja sa drzim tyciek v mhd, ale stale mam v kabelke antibakterialne utierky, potom ak vystupim si hned utriem ruky, tak isto ak pochytam klucky tak si ich poutieram a nehanbim sa za to :D

MultiLevel

no ovecka ty mas taky zmysel pre humor, ako mam ja blizko k Jenifer Lopez :-D neber vsetko tak prilis vazne, lebo budes mat nudny zivot...

0vecka

2 MultiLevel ja sa pozastavujem lebo ked tam lietas v tom buse tak obtazujes vsetkych ludi naokolo. To ze si niekto doma nieco robi alebo tak mi nepride take zle. Bol/a si s tym u psychologa?

MultiLevel

Ovecka, ale to je tvoja vec, nic ine :) Nechapem, co sa tu nado mnou pozastavujes. Tiez som v tejto teme citala aj prehnanejsie veci, ako robim ja a nejdem sa tu rozhodne z nikoho posmievat, ci mu "je dobre" :)
Kazdy je na nieco ine haklivy, ale riesit, ci je to normalne, je prinajmensom odvazne :)

#

Mne ešte vadia tie pľuvance na chodníkoch. Nachytá sa to na boty a nesieme si to domov. A taká tuberkulóza sa zase zacala šíriť. Alebo tie psie výkaly v tráve aj na chodníkoch.

riritushjeon

vsetkomozne mozes nachytat teda aj aids aj kedcpacient by mal sa mi.zda lekara zubneho a vsetkycg predtym informovat a mozno si natiahne dve rukavice.Ani to nie je pravda ze vsetko sterilizuju aj zubny lekari su rozny jasne mali by sa sterilizovat.Ved spravach spominali v cechach jedneho co len pripravkom na unyvanie riadu sterilizoval a nejaky doatali aids myslim aj v usa to bolo.Ale som prwsvedcena taktxh je nepatrne mnizsrvo.Napr ja som lrwsvedcena som nakazila ludi v cakarni u neuroloficky ovcimi kiachne.V cakarni a aj na stole pri kolinoskopii mizes dosrat eozne veci sam jeden Namy lwkar nwodpoeucal radsej nwchod ked bemusis estw nueco naxhytas.A porom pacient ma lekara infoemovat o avojom zdrav stace alebo akw lieky berie s toho uz vie vyvodit co je pacientovi co mu nemoze dat atd.podla mba aids to je ojedinele na prwpicwt obyv na slovensku jw len malo ludi co to dosrali.