Je mozne nakazit sa HIV pri beznom vysetreni u zubara?

Príspevok v téme: Je mozne nakazit sa HIV pri beznom vysetreni u zubara?
xyz1

je mozne nakazit sa HIV u zubara odsavackou na sliny?myslim ak ju mal predo mnou HIV pozit.clovek v ustach(takze odsavacka prisla do kontaktu s jeho slinami a mozno aj s krvou ktoru mal v ustach napr.pocas osetrenia aj ked nepatrne mnozstvo)ja neviem ci kazdy zubar ju po kazdom pacientovi tu odsavacku vydenzifikuje..takze je mozne ze putuje z ust do ust bez akehokolvek vycistenia...dik

MultiLevel

ktosi tu pisal, ze nie je nebezpecne si sadnut u gyndy na tu stolicku, ale ja by som si veru na nu nesadla oblecena, nieto este od pasa dole vyzlecena. Radsej tam poslusne stojim a cakam kym pridem na rad. Co sa tyka prenosu HIV, tak ten tam mozny nie je, ale zena sa moze nakazit kopou inych veci. Bleee.....v MHD sa nedrzim nikdy ziadnej tycky. Sice tam casto "lietam", ale radsej preletim z jedneho konca na druhy, akoby som sa mala cohosi dotknut :D Uz mam ale svoje finty, ako sa udrzat na mieste :D

0vecka

2 xyz1 jedna nasadka podla mna nestoji ani cent. Ak tam nechas 50 EUR tak fakt nema dovod na tebe setrit a riskovat ze pride o licenciu

xyz1

len o jablko si umyjem alebo ocistim,skontrlujem ci nie je na nom nieco..ale odsavacku? tu si neskontrlujem,neutriem..a to ide...no vymienat nasadku po kazdom pacientovi ojjj tak tym si som si neboal taka ista...mozno to robi 1 z 20zubarov(dness sa setri vsade!!)a to meni tu nasadku rovno pred tebou?? ak ano tak to je super....ale ako pisem isto je to malokde...ja vidim max ze mi da novy pohar...a Dr.si da nove rukvice...ale ci je ocistena aj odsavacka to uz netusim...aspon keby boal namocena v nejakom roztoku alebo aj neviem...pise ze HIV virus an vzduchu hynie ale po nejakych hodinach mozno...ale asi az tak nie cca po 2-5min kym ss pacienti vystriedaju...no neviem ja bym bola za novu full vybavu u kazdeho pacienta...dat a rovno ped nim vybalit pohar,podbradnik,nasadku a td.sko to robia napr.pri odbere krvi tam vidis ze davaju,vybaluju vsetko nove ihlu,striekacku....da dezinf.na vatu atd...

#

Veď to moja frajerka ma takú fóbiu a nikam nechce isť sadnúť do baru restiky a tak boji sa ze niečo chyti mal som tu tému o tom. Normálne ze hiv hepatitída mononukleoza atď.

0vecka

neviem co vas tankuje zubar. Moj zubar ma umelohmotne nasadky a vyhadzuje ich (jedna stoji par centov mozno ani to nie). No a potom si kludne sadnejte niekde na kofolu. Videli ste uz ako umyvaju tie pohare? ja ano a kludne poviem ze ich vobec umyvat nemusia :)