Zdravotné problémy

Príspevok v téme: Zdravotné problémy
Kaks

Ahojte. Všetky moje problémy sa začali asi pred štyrmi rokmi, kedy som mával v noci úzkostné stavy z tmy a bál som sa smrti. Chodil som k psichyatrovi, potom to všetko prešlo a pred rokom v júni som prestal k nemu chdoiť. Rok som bol úplne v pohode, no teraz v júni som ormálne zaspal večer pri televízore, zobudil som sa na pichanie v hrudníku, čoho som sa samozrejme zľakol, nastúpilo mi búšenie srdca, ťažšie dýchanie a mal som vysoký tlak. Frajerka mi zavolala sanitku, ktorá ma zobrala do nemocnice, kde som pobudol 5 dní. Absolvoval som EKG, Echo, RTG srdca - všetko ok. Sono brucha a štítnej žlazi taktiež ok. Ortopéd mi zistil skoliozu chrbtice a nariadil mi rehabilitáciu. Prišiel som doov a raz sa mi to stalo opäť, odvtedy už viac ako mesiac neustále myslím na svoje zdravotné ťažkosti a vždy, ked má niečo zabolí alebo niekde pichne, hľadám si príznaky na internete a pripisujem si už všetky možné diagnozy. V posledných dvoch týždnoch ma hrozne bolí hlavu, vzadu a po bokoch, vraj od krčnej chrbtice, kedže mám sedavé zamestnanie a aj doma väčšinou trávim čas vykrútený za počítačom. Samozrejme, pri bolestiach hlavy som si začal nahovárať, že mám nádor, či iné problémy s mozgom. Dnes v noci som nemohol späť, kvôli bolesti a strachu, že sa už ráno nezobudím. Ráno som ako tak zaspal, no o 7 som sa zobudil s divným pocitom na hlave, točenie, pocit na odpadnutie a samozrejme bolesti a pichanie v hlave. Zavolal som susede, ktorá je zdravotná sestra, zmerala mi tlak a vraj ho mám zvýšenýý a bolesti sú od krčnej chrbtice. Z toho tlaku mám vraj aj ten divný pocit na odpadnutie. Dalej mi povedala, že mám prestať vidieť všetko tak čierno a neustále nemyslieť na svoj stav. Ja už však viac ako mesiac podvedome stále na to myslím a bojím sa. Objednal som sa na zajtra k psychi. ku ktorém spm chodil aj predtým, tak uvidíme. Myslíte si, že je to všetko psichyckého podkladu alebo to môže byť aj nejaké vážne ochorenie týkajúce sa mozgu ? Pri neurologovi som zatiaľ nikdy nebol. Ďakujem Vám všetkým za názory.

smolenka

kaks : znie to ako kliśé,ale správna strava robí zázraky! Plus správny pitný režim ti,verím, pomôźe na dobrý krvný tlak.

Krajcik

Zdravim Vas neviem ci su Vase problemy este aktualne ,ale problemy mozu suvisiet so zlou zivotospravou co ma za nasledok aj psychicke problemy , kedze ja som mal podobny problem co sa uzkosti a stavu paniky tyka pred 4 rokmi znicoho nic sa mi vyskytol taky pocit nedostatocneho nadychnutia prerastajuci az do jemnej paniky ak by som bol citovo slabsi , pritom som sportovec, s idealnym krvnym tlakom aj obrazom ,, ale momentalne ,po zmene zivotospravy ,inak povedane najma stravy sa moj stav dostal pod kontrolu inak povedane seba sameho mam pod kontrolou ,,a este k tej smrti ,,raz sa mi stalo ,ze som mal pocit ako keby bola smrt za rohom ,uplne som si to uvedomoval

lesankaa

da sa to dokazat alebo aspon mne pomohlo najst si nejaku cinnost a zabavit mysel, to pomaha, porozmyslaj, ja teraz tiez ked mam volno a nie som v praci, tak na to myslim a veru, ze si to aj vzdy privolam :) a ked napr idem na na bicykel, tie myslienky zmiznnu a aj bolesti

lesankaa

ahoj .no tak sme dvaja, ja som zazila presne to iste a sledujem kazdy vykyv na tele , tiez ma boli hlava druhy den a uz myslim na najhorsie..a hm myslim, ze sme velmi precitliveli, psychac nepomoze, iba my si musime sami svojim myslenim