Po užití Cavintonu (vinpocetinum) vznik kŕčových žíl

Príspevok v téme: Po užití Cavintonu (vinpocetinum) vznik kŕčových žíl
Sam

Asi pred mesiacom som pred učením užil jednu tabletu (5mg) lieku Cavinton s účinnou látkou vinpocetinum (vazodilatans, nootropikum). Použil som túto údajne bezpečnú semisyntetickú látku za účelom zvýšenia koncentrácie pri učení. Cca 40 minút po užití som začal pociťovať nepríjemné rezanie a pálenie na prednej strane stehien, ktoré som nikdy v živote predtým nezažil. Tento pocit pretrvával aj nasledovné dni i keď postupne slabol pričom sa ale rozšíril na celé nohy. Po 3 dni po požití tablety som si na predných stehnách všimol malé rozšírené žilky rovnaké ako má partnerka, ktorá má kŕčové žily a berie na to lieky. Celý stav sa časom zhoršoval a nepríjemné pocity v nohách pretrvávali a počet a veľkosť rozšírených žiliek na nohách sa zväčšoval dokonca došlo k navretiu niektorých hrubých žíl na nohách, ktoré začali vystupovať a začali byť palpateľné a bolestivé. Po mesiaci mi lekár potvrdil že mám varixy. Nikto z našej rodiny niekoľko generácii dozadu nemal kŕčové žily a ja pred použitím cavintonu som nikdy nemal problém s kŕčovými žilami. Pravdepodobne mi Cavinton ako vazodilatans rozšíril žilný systém nad hranicu únosnosti pri ktorej už chlopne v žilách neboli schopné pracovať normálne čo viedlo k zvýšeniu hydrostatického tlaku v žilách a následne poškodeniu žilných stien a zápalom a to následne k ďalšiemu poškodzovaniu žilného systému.

Chcel by som sa opýtať

1. či je ešte niekto kto mal po použití Cavintonu podobný problém.
2. či nepozná niekto nejaké fórum, ktoré sa zameriava na nežiadúce účinky liekov a suplementov.
3. či náhodou niekto nepozná spôsob ako zastaviť zhoršovanie tohto stavu. (kúpil som si Mobivenal a ascorutin, snažím sa dlho nesedieť a nestáť, pohybovú aktivitu mám plávanie a chôdzu – prechádzam sa pri učení a ak sa dá tak si nohy vykladám vyššie, sprchujem sa v chladnej vode) – bohužiaľ aj napriek týmto opatreniam sa stav zhoršuje.