Umelé slzy

Príspevok v téme: Umelé slzy
ABCD.

Môžem si raz-dva krát za deň dávať umelé slzy, keď mám nonstop slabší zápal spojoviek (po miernom vetre mám hneď hnis v kútikoch očí)? Pýtam sa preto, lebo umelé slzy sú na syndróm suchého oka a uvádzajú, že sa nemajú používať pri zápale spojoviek. Ale ja mám asi oboje, lebo večer mám zase červené a unavené oči z počítača a prachu. Vopred ďakujem za odpoveď.

ABCD.

Dnes som zistil, že kvapky bez konzervačných látok vydržia po otvorení 12, max. 24 hodín. To nie je moc praktické a v žiadnej lekárni v okolí také nemali. Tak som si kúpil Visine Unavené oči s konzervačnými látkami a dúfam, že ak to náhodou budem dlhodobo a viackrát denne používať, tak to neuškodí.

ABCD.

Ok, to je všetko, čo som chcel vedieť. Ja by som si skôr kvapkal niečo príležitostne, lebo vždy nemám červené a štípajúce oči a šošovky ani okuliare nenosím, takže by nemal byť žiadny problém. Ale niekedy ešte asi skočím očnému. Ďakujem Naja, aj keď nie si lekárka či lekárnička, celkom dobre sa v tom vyznáš a pomohla si mi. :)

Naja85

Fu, nie som lekarka ani lekarnicka, tak ale pokusim sa odpovedat:).

Kopec ludi s kontaktnymi sosovkami(samozrejme nie vsetci) musi pouzivat aj umele slzy pocas dna, inak by sosovky boli pre nich dost neprijemne-ak sa znovu odvazim pouzivat cocky, tak budem patrit medzi nich). Pouzivaju ich aj roky a je to bez problemov, takze nemala by som nejake obavy z denneho kvapkania do oci, ci uz nosis cocky alebo nie-ja si momentalne kvapkam Hylo Comod uz skoro 2 mesiace a ziadny problem(ziadny zvyseny ocny tlak)-su to kvapky len na zvlhcenie a lubrikaciu oka, ziadne lieky. Samozrejme, moze sa vyskytnut reakcia na nejaku zlozku, ale v takom pripade staci vymenit ocne kvapky za iny druh(to je vsak len male percento).
Mozno v tvojom pripade by bolo dobre zistit, ake kvalitne mas slzy, teda slzny film a ci netrpis na syndrom sucheho oka, pripadne ci nemas alergiau a z toho tie zapalene a podrazdene oci.

Ako som uz skor pisalala, liecila a este stale si liecim zapal-popri kvapkach na predpis si kvapkam este Hylo Comod, ktry ma sluzit na upokojenie, zvlhcenie oka, lebo lieky mi mozu narusit moj slzny film, a teda viac vysusovat oko. Takze si nemyslim, ze by pri zapale, ci uz hnisavom alebo nie, mohli umele slzy nejako poskodit oci. Ale skus sa na to opytat v lekarni. A mozno by nebolo na skodu zajst este k ocnemu a vyriesit to, preco mas stale lahko zapalene oci-ci to nebude to suche oko alebo alergia.

ABCD.

Prečítal som si. Ešte mám zopár otázok a môžeme to uzavrieť. Je tu aj Opticalm Lipomyst bez konzervantov, ktorý sa aplikuje pri zavretých očiach, popr. by mohlo byť aj to fajn, nie? Dlhodobé používanie niektorých z týchto kvapiek nemôže zvýšiť očný tlak? V prvom rade mám stopercentne prepracované oči a unavené z počítača a prachu, ale nie som odborník a ako som už písal na začiatku, možno mám aj hnisavý zápal spojoviek, len to nie je vždy vidno, len ak sa mi oči trocha prefúkajú. Bolo by možné všetky spomenuté kvapky používať aj pri hnisavom zápale spojoviek resp. neuškodilo by im to?

Naja85

Visine na unavene a suche oci-v pohode. Spytaj sa v lekarni, urcite ti nieco odporucia-tyh kvapiek je aleluja.

Ono, ked si pozries niekde na nete nejake kvapky, tak este zdoraznuju, ze su bez konzervacnych latok-pri dlhodobom pouzivani to urcite bude lepsie, zdravsie a setrnejsie pre oci(cim menej chemie, tym lepsie).

ABCD.

Ok, vďaka. Zajtra sa pozriem na tie kvapky, čo si písala. Inak aj Visine Unavené Citlivé oči je bez konzervačných látok. Myslíš, že by mohli byť keď tak aj tie?

Mimochodom nechápem, prečo vyrábajú tie isté kvapky aj s konzervačnými látkami, keď tieto bez by mali byť teda zdravšie pre oči. :)

Naja85

Pri Visine myslim len Visine na zacervenane oci-ma stahujuci ucinok, teda oko "vybieli", len pri dlhodobom pouzivani moze naopak este viac zvyraznit zilky v oku.
Konzervacne latky mozu vyvolat alergicku reakciu a este zhorsit stav oka. Preto radsej bez konzervantov.

ABCD.

Naja, prečo nie Visine? Tiež obsahuje konzervačné látky? A prečo by som mal kúpiť len niečo bez konzervačných látok?