Ako je to s cenníkmi psychiatrov...?

Príspevok v téme: Ako je to s cenníkmi psychiatrov...?
Iveta Michael

Ahojte,strašne dlhú pauzu som mala ale to preto lebo sa cítim dosť zle posledné týždne...

Chcem sa opýtať ako je to možné že väčšina mojich priateľov či známych nikdy neplatí za správu od psychiatra a to sú niektorí aj zamestnaní..momentálne ju potrebujem aj ja pre účely posudkovej komisie ale som dosť finančne vyťažená,dlhšie bez práce kvôli môjmu zdrav.stavu akosi nezvládam už ani chodiť po úradoch - iste to poznáte aké je to vyčerpávajúce,až deprimujúce...
nikde sa mi nedarí nájsť brigádu,dokonca ma vzali do jedného mestského múzea kde ma nechala zaúčať a potom ma vykopla nebyť toho že sa sama nespýtam,ani by mi to nepovedala v ten deň...skrátka,som dosť na dne a teraz mám vysoliť psychiatrovi takmer 14 eur za správu..:( pri mojej výške I.D. 125,40 eur je to pre mňa dosť veľa..

chcela by som vedieť aké máte skúsenosti s platením,má lekár pýtať od pacienta ktorý je naviac nezamestnaný a ešte aj s TZP? Moja kamoška mi povedala že ona nikdy neplatí nič tak ako je to?
Vďaka!

Iveta Michael

kabel no tak teraz som už náchylná uveriť tomu ... má to logiku!:)

okrem iného môj brat vôbec nemal odpracovaných 5 rokov čo je povinné ale kedže chodí vonku iba na vozíku tak si vybavil kadejaké príspevky k tomu za asistentku atd...

vďaka za objasnenie:)

quako

Iveta,
šak keď nemáš rada %,nehovor im percentá,ale normálne slovensky "stotiny"
napr.45%,čítaj 45 stotín,píše sa to 0,45..
a s tým už vieš počítať
a je to
..to nie je byrokracia,pobočky SP nespravujú účty a nevyplácajú dôchodky
Pre celé Slovensko vedie centrálny register poistencov a poberateľov dôchodkov Ústredie SP
To má aj účet v Štátnej pokladnici z ktorého Ti každý mesiac posielajú ID

kabel

brat ti povedal zle
praveze keby si mala predtym napriklad 75% a zvysili by ti na napr.90%, vtedy by si dostala tu istu sumu ako pri 75%.
Ale kedze mas menej ako 70%, tak sa ti to zvysilo, ako napisal quako.

Iveta Michael

ešte k tomu výsledku:

môj brat mi povedal že mi tým vôbec nezvýšili lebo nemám nad 70% preto mám pochybnosti vieš

Iveta Michael

quako

no ďakujem pekne :) práve percentá mi vždy robili na matematike problém neviem prečo ... a inak máš pravdu s tým zákonom,ja mám I.D. od roku 2009

Ak teda Sociálna poisťovňa spravidla akceptuje rozhod.posud.lekára načo to posúvajú potom na ústredie ?

Posudzujú ma vždy v BAII na Záhradníckej a oni to rozhodnutie automaticky vraj posúvajú na to ústredie ( Dunajská ) kvôli čomu?

Podľa mňa zbytočná zdĺhavá byrokracia,nie?

quako

katika,
to,že pracuješ nemá žiadny vplyv na prepočet-zmenu osobného mzdového bodu
..iba ak by si mala pôvodný ID počítaný podľa zákona,ktorý platil do 31.12.2003
teraz po zmene% Ti ho prepočítali už podľa terajšieho zákona,ktorý platí od 1.1.2004
osobné mzdové body za jedn.roky odpracované v invalidite alebo ešte pred vznikom invalidity sa budú brať do úvahy až pri výpočte starobného dôchodku

katika39

Tak ja som mala pôvodne 45% a výšku 122e, teraz mám 65% a 198e, ale pracujem, tak sa mi do toho rátal vyšší osobný mzdový bod.

quako

Iveta,
keď Ti posudkový doktor určí nejaké percentá,Sociálna poisťovňa to spravidla bez výhrad akceptuje
k tomu výpočtu:
šak to je učivo z ludovej školy,normálna priama úmera,viac %,viac lóve:D
opakovanie učiva z už neviem,z ktorej triedy
45%........125,40 euri
60%........nový výmer
teda nový výmer = 60% x 125,40:45%=167,20euri
keby Ti priznal viac ako 70%,dostala by si plný 100% x 125,4:45% = 278,66euri
čo tiež nie je Boh vie čo..

Iveta Michael

P.S. Prosím ťa akým postupom si sa dostal k tomu výsledku čo si mi napísal?

Ja som to nevedela vyrátať lebo tým výpočtom nerozumiem,absolútne nie...hm